Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kampa baslamak ve Çadır tercihi
Selamlar Sn. Dostlar,

Uzun zamandir yapmak istedigim bir sey var; Arada haftasonlari dogada bir gece gecirmek istiyorum. Genelde tek basima yapacagim bu isi. Kamp yerlerinde degil de, araba ile gidebildigim kadar gidip arabayi birakip, doga yuruyusu ile in cin top oynayan bir yere ulasip orada kamp kurmak istiyorum. Yemegimi pisirecegim, fotograf cekecegim, insan falan gormek istemedigim bir gun gecirmek istiyorum. Biliyorum zahmetli belki de riskli isler ama, simdi yapmazsam ilerde yapmaya zaman ve mecal bulamazsam pisman olacagima eminim.

Simdi konunun ozeti bu...Boyle bir faaliyet icin malzeme temin etmeye baslayacagim. ilk olarak cadir isi kafami karistirdi. Altta verecegim kriterlere gore sizce nasil bir sey almak lazim ?

Sadece 1 gece kalinacak
Cok ufak olup daraltmayacak
Kurulumu kolay olmali, zira bu isten zerre kadar anlamiyorum.
Nisan - Ekim donemi kullanim agirlikli
Arac ile gidilecegi icin agirlik onemli degil
Tek kalacagim ama tek kisilik olmayacak. Yani dogada arazi bol oldugu icin buyuk olmasi iyi olur, zarari olmaz.

Ne onerirsiniz ? Mesela Husky nasildir ? Ya da tum bu senaryo icin baska ne gibi tavsiyeleriniz olabilir ?

Tesekkurler...

Alıntı

Mesela bu nasildir ?

http://www.hepsiburada.com/liste/husky-b...ryId=19102

Alıntı

Yer tavsiyesinde de bulunursaniz super olur. Istanbul' da yasadigim icin, haliyle Marmara bolgesi olacak. Guvenlik sıkıntı degil. Zaten hepimiz silahliyiz kim gelir yanimiza. Kampi atar atmaz bir iki silah sesiyle bolgemi isaretlersem sorun olmaz herhalde. Smile

Alıntı

Aslinda Sn. Ilksurfer bu konu basligini " kampa baslamak " yapsa musait oldugunda.

Edit: Teşekkürler.

Alıntı

Bir de, ev ahalisini ikna isi var ki, bunun icin de " Nissan Micra mi Peugeot 107 mi " basligi acacagim ayrica.

Alıntı

Benim de merak ettiğim bir konu bu kampa başlama ve çadır seçimi konusu. Merakla takip ediyorum başlığı.

Bu arada Peugeot hiç sevmem, Nissan Micra güzeldir... Smile

Alıntı

Sn. Red kit, amac insandan kacmak ama sizin muhabbetiniz dogaya dogallik katar. Beklerim efendim.

Alıntı

Sn Murata,

Kamp işinden anlamam. Ben doğaya günübirlik dışında çıkacaksam yakınlarımda bir otel arar ve ona akşam geri dönebilecek kadar uzağa giderim Smile Ama araba seçiminde Nissan demekten çekinmem. Zira kullanan birkaç arkadaşım var (büyük kısmı bayan) ve oldukça memnunlar. Bayanların araç kullanımına bile dayanıyor Big Grin Bayanlar kızmasın Smile.

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

Sn. Murata,

Eminim Sn. kararsız gibi bu konuda ki tecrübeli dostlar tavsiyelerde bulunacaktır. Benim kamp tecrübem MAT, kampet, kutu kola çayı, pet şişede saklanmış likit yumurtadan mürekkep melemen, çöp-ses-ışık disiplininin gazabına uğrayan kamp ateşi yoksunluğu ve bal muhabbetten mündemiçtir. Gayrısı özel sohbet sahasına girer. Smile Benide var sayın.

Saygılarımla...

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Sayın Murata , aralık ayında Kocaeli menekşe yaylasında yaptığımız kampta Husky marka 4 ve 5 mevsimlik çadırları kullanma şansımız oldu. Arkadaşlarımda bende memnun kaldık. Bütçeniz müsait ise North face , Marmot gibi daha kaliteli markalarada yönelebilirsiniz. Ama Husky ürünleri size daha cazip geldiyse bu markada işinizi çok rahatlıkla görecektir.

Yaz dönemi ağrılıklı kamp yapmak istiyorsunuz , bence çadır yerine panço ve benzeri bir ürünle basit bir sığınak yapıp , uyku tulumu ve matınızı serip gecenizi geçirebilirsiniz. Fikir vermek açısından belirtmek istedim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi