Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bıçaklarımız çok keskin genelde dikkat!
İyi kesiyor mu diye bakıyordumSmile)

(20-03-2013, 01:51 PM)merak demiş ki: Geçmiş olsun Sn.nurikilligil. Ne kadar dikkat etsek de bıçakla uğraşanlar için kaçınılmaz son.

+1 Doktora görünmenizi tavsiye ederim.Tekrar geçmiş olsun.

Sayın nurikıllıgil çok geçmiş olsun. Galiba keskin bıçak evvela sahibini kesiyor. Benimde özenle bileylediğim mutfak ve avcı bıçaklarımın , çakılarımın ilk kurbanı ne yazık ki hep ben oluyorum.

(20-03-2013, 06:45 PM)passatcan demiş ki: Sayın nurikıllıgil çok geçmiş olsun. Galiba keskin bıçak evvela sahibini kesiyor. Benimde özenle bileylediğim mutfak ve avcı bıçaklarımın , çakılarımın ilk kurbanı ne yazık ki hep ben oluyorum.
+1
Çok çok geçmiş olsun.

Benimde başıma pek çok gere geldi.

Köyümüzde küçükken öğrendiğim şeylerden birisi ''Ayakta keserle birşey keserseniz dizinizi kesersiniz.Eğer keser kullanacaksanız diz çökmelisiniz.'' kuralıydı.Bolu'lu bir aşçıdan da, soğan keserken elimizi yumruk şekline yakın tutarak kesim yapılması gerektiğini duymuştum.Soğan keserken parmaklarını düz tutanların salataları kıymalı oluyormuş. Big Grin

Saygılar.

Paşam, büyük geçmiş olsun. doktora gösterseydin gene de.
İyi günler.

Çok geçmiş olsun Sn. killigil; Allah korumuş bileğinize de gelebilirdi...

Tekrar geçmiş olsun, saygılar...

Büyük geçmiş olsun Sn. Nurikilligil. Arkadaşların da dediği gibi hastaneye gitmekte fayda var. Enfeksiyon kapma riski büyük bence.

Geçmiş olsun sn. nurikilligil.

Sn Nurikıllıgil;

Geçmiş olsun. Benzer bir sıkıntıyı üç hafta kadar önce bende yaşadım. Tetik parmağımda 5mm derinliğinde 1,5-2 cm uzunluğunda bir kesik açıldı. Alelacele bir eczaneye gittim pansuman yaptırmak için, ancak dikiş atılması gerektiğini söylediler. Dikiş atılması 2 hafta kadar parmağımı kullanamayacağım anlamına geliyordu. Pansuman malzemesi aldım. iki hafta boyunca düzenli pansuman yaptım batikon ve baktroban ile. Halen biraz ağrı var ama şimdiki aklım olsa gider o üç-dört dikişi attırırdım. Bu kadar uzun sürmezdi iyileşmesi eminim.

Saygılarımla.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi