Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bıçaklarımız çok keskin genelde dikkat!
Dün gece plastik tükenmez kalem gövdesi keserken kalemi kesen çakım hızını almayarak sol işaret parmağımın üstünü 2. boğumdan birinci boğuma kadar bir kaç mm derinliğinde bira santimden uzun ve neredeyse 6 -7 mm genişliğinde aldı.Resmen küçük bir ağız açıldı elimde.Epey de kan aktı. Parmağı alttan sararak ve kafa hizamın üstünde tutarak kanamayı durdurdum.Kesik yeri de önce elle bastırıp sonra orayı da sardım kısmen yapıştı şimdiden.Doktora gitmedimSmileBirinci boğum ekleminden korktum gerçi ama hissizlik falan yok.Kesik açılır diye tam bükmüyorum ama eklemi.

Çakı yıllar önce aldığım Avrupa malı kaliteli bir çakı klasik kilit mekanizmalı 2 elle açılanlardan olduğundan epeydir bi kenarda kalmıştı.Peder bey kendisini biraz örselediğinden geçen hafta biletmiştim.2 gün önce de ince bilemeyi kendim yapıp kıl keser seviyesine getirmiştim.

Özetle şunu söylemek istiyorum ki bıçaklarımızı genelde çok keskin tutmayı seviyoruz fakat çok güç kullanılmadan dahi yaptığı etkiyi görünce korktum gerçekten.Azami dikkatSmile)

Alıntı

Cok gecmis olsun.

Alıntı

Geçmiş olsun Sn.nurikilligil. Ne kadar dikkat etsek de bıçakla uğraşanlar için kaçınılmaz son.

Alıntı

Geçmiş olsun sn.nurikilligil.

Alıntı

Forum icerisinde, atesli silahlarda, uzerine basa basa uyguladigimiz guvenlik kurallarini, atessiz silahlarda yeteri kadar vurgulamiyoruz. Sanirim ayri bir konu acip bicaklarda guvenlik kurallarini yazmamizin zamani geldi. Tekrar gecmis olsun.

Alıntı

(20-03-2013, 02:02 PM)ilksurfer demiş ki: Forum icerisinde, atesli silahlarda, uzerine basa basa uyguladigimiz guvenlik kurallarini, atessiz silahlarda yeteri kadar vurgulamiyoruz. Sanirim ayri bir konu acip bicaklarda guvenlik kurallarini yazmamizin zamani geldi. Tekrar gecmis olsun.

Sn.nurikilligil
Çok geçmiş olsun. Sn.ilksurfer'a katılıyorum. Kendisi benim adıma konu açmayı seviyor. Bana bu konuyu açabilirler. Saygılarımla

Alıntı

Geçmiş olsun Sn.nurikilligil.

Alıntı

Sn Paşam geçmiş olsun.

Alıntı

Sağolun sn. forumdaşlar; işin çok yara bere kısmında değilim bu olay özelinde de gerçekten çok sert olmayan bir darbenin nasıl kestiğini görmek tuhaf hissettirdi cidden.Parmağa yatay/paralel bir hareketle gelmesi büyük şans fakat bu açı dezavantajına rağmen 1. ve 2. boğum arasını kapak gibi kaldırdı enteresan biçimde.

Bıçaklar özellikle silahseverlerin envanterindeki türde ve keskinlikte olanlar ateşli silahlardan daha tehlikesiz değil.Hiç unutmamak lazım hiç.

Alıntı

Geçmiş olsun sayın nurikilligil.
Şu outdoor programlarının moda olduğu yıllardan aklımda kalan tek laf var:" Always carve away from yourself."
"Bıçağı daima hareketini vücudunuzdan uzaklaşarak yapacak biçimde kullanın" gibi birşey galiba. Sonra yemek programlarına daldığımda da aynı şey olmuştu: Havuç soyan şef de aynı şeyi söylüyordu Big Grin
Bu arada; Allah aşkına, niye gece gece plastik kalemle oynuyordunuz? Big Grin
Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi