Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
6136 Sayılı Kanunun 13. maddesindeki pek az sayı, mutad sayı, sayısal vehamet kavramı
Sn. nebukadnazar,

Verdiğiniz hukuki bilgiler ve bunlara dair yaptığınız değerlendirmeleri yakından takip ediyorum.

Hakim ve Savcılarımıza yönelik başlatılan kampanya vesilesi ile formumuza ilgili meslek grubundan epey ilgi, rağbet söz konusu oldu.

Değerli paylaşımlarınız için şahsım adına teşekkür ederim.

Genelden-özele aktarımlarınızın devam etmesi temennisiyle.

Alıntı

(20-03-2013, 07:33 PM)nebukadnazar demiş ki:
(20-03-2013, 06:12 PM)Savarona demiş ki: Uçaksavar , havan topu , el bombası , mayın , roketatar vs. gibi silahlara hangi maddeden ceza verildiğini bilen var mı?

6136 Sayılı Kanun
Ek Madde 5 - (Ek madde: 23/06/1981 - 2478/9 md.)

Bu Kanunun 12 ve 13 üncü maddelerine aykırı eylemleri; top, havan, roketatar, uçaksavar, tanksavar, ağır ve hafif makinalı tüfekler ve benzeri askeri amaçlı savaş silahları veya mermilerine ilişkin olduğu takdirde anılan maddelere göre hükmedilecek cezalar bir kat artırılır.

Bir kat mı artırılır , bence 10 kat bile az olur , o sayılanlar ultra vahim ...Smile

Saygılar ..

Alıntı

Yeni yasa tasarisi cikana kadar yanlis bilmiyorsam susturucular suc kapsaminda degil.
Icisleri bakanimiz da bunun yasadaki bosluk oldugunu ve yeni yasa ile kapatilacagini soylemisti.
Benim sorum su; simdi orjinal tactical tabir edilen bir ruhsatli silah alsak (bildiginiz gibi bunlarin namlu uclarinda orjinal vida disleri var) ve bir tornaciya buna uygun bir susturucu yaptirsak. Yasaya gore sucsuz sayiliyoruz. Haksizmiyim? Yanlisim varsa duzeltin lutfen. Diger yandan kazanilan haklar geri alinamaz dusturundan gidersek de ben bu susturucu icin fatura almayi basarirsam bu susturucu yasal oluyor mu? Yeni yasaya gore de bu susturucu faturasiyla sahibinde kalmasi gerekmez mi?
Gecenin bu vaktinde uydudan film izlersem olacagi isde buSmile
Saygilar,

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi