Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Kaliteli bir coach gun almayı düşünürmüsünüz?
Evet
Hayır
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler kaliteli bir Coach gun isterler.
Merhaba,

Çifte konusunda şöyle söyleyebilirim;

Şuan kısa namlu (47 cm) çifteyi Yıldız ve Gençhuğlu firmaları yapıyorlar.

Huğlu kooperatif yapıyor mu bilmiyorum

Akkar özel sipariş yapmıyor

Diğer firmalar hakkında bilgi sahibi değilim maalesef

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, wubıh
Ayrıca;

Yakın zamanda temin ettiğim, Gençhuğlu çift kırma tüfeğimi Sayın Lenduha, Tirendaz ve Redkit ile deneme imkanı buldum.

Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir ortam oluştu.

Tüfeği hep birlikte, 2-3 farklı marka tek kurşun ile denedik.

Genel olarak benim söyleyebileceklerim;

* atışları hep aynı noktaya gidiyor

* ahşap kısmı kaliteli

* metal işçiliği Yıldız ile kıyaslanınca biraz zayıf kalıyor

* tek kurşun atışlarında üst vurma sorunu var; hepimiz aynı sonucu aldık;
bu çift kırmaların genel problemi mi, emin değilim,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Geçtiğimiz hafta sonu Yakacık'ta Sn tirendaz ve Sn Red Kit'le yapacağımız atışlara, Sn mehmetstar da eşik etti. Öncelikle Gençhuğlu'ya yaptırdığı son çiftesini getirip bize de deneme imkanı verdikleri için kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek istiyorum.

Tüfek biraz yukarı vuruyordu ancak göz alışınca o da sorun olmaktan çıktı. Delik izlerine baktığımızda, en azından 40 metre mesafede oldukça düzgün uçtuklarını gördük.

Ancak dipçik pedi de ahşap olunca, 12 numara fişekler bir süre sonra omuzlara "yorgunluk" vermeye başladı. Ben etkilenmediğimi düşünüyordum, ta ki omuzumdaki dipçik şeklindeki morluğu görene dek Smile

Benim açımdan pek çok sorunun yanıtı oldu. Mesela aslında "ejektörlü" bir çifteye ihtiyacım olduğunu anladım (şişen kovanları elle çıkarmak sorun oldu hep). 47 cm'nin ideal bir ölçü olacağını da görmüş oldum.

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tirendaz, mehmetstar, wubıh
Bu arada biraz evvel Huğlu ile görüştüm; 1 ay içerisinde "Kendin tasarla" bölümünü aktif hale getirmeyi planlıyorlarmış. Bir kaç ürün daha ekliyoruz dedi... Seçenekler arasında kısa namlu da olacakmış.

Saygılarımla.

[Resim: huglu.png]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
tirendaz, Yasin06, mehmetstar, wubıh, mimaslan, Xlll, madenci08, husrev
(04-05-2018, 11:08 AM)lenduha demiş ki: Benim açımdan pek çok sorunun yanıtı oldu. Mesela aslında "ejektörlü" bir çifteye ihtiyacım olduğunu anladım (şişen kovanları elle çıkarmak sorun oldu hep). 

Sayın lenduha,

Fişek şişiyorsa, atım yatağın normalden geniş veya düzensiz demektir. Kompas ile bir ölçün derim. Ejektörler bir süre sonra laçka olabiliyor, eğer ille de isteniyorsa ekstraktör daha uygun bence. Normal çifte de elle rahat çıkması lazım fişeklerin.

Maalesef yerli silah sanayii standart tutturmakta sorunlu. Çifte konusunda en sorunsuz yerli üretcinin Akus olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
tirendaz, Xlll, mehmetstar, lenduha
(04-05-2018, 11:36 AM)Sabri demiş ki:
(04-05-2018, 11:08 AM)lenduha demiş ki: Benim açımdan pek çok sorunun yanıtı oldu. Mesela aslında "ejektörlü" bir çifteye ihtiyacım olduğunu anladım (şişen kovanları elle çıkarmak sorun oldu hep). 

Sayın lenduha,

Fişek şişiyorsa, atım yatağın normalden geniş veya düzensiz demektir. Kompas ile bir ölçün derim. Ejektörler bir süre sonra laçka olabiliyor, eğer ille de isteniyorsa ekstraktör daha uygun bence. Normal çifte de elle rahat çıkması lazım fişeklerin.

Maalesef yerli silah sanayii standart tutturmakta sorunlu. Çifte konusunda en sorunsuz yerli üretcinin Akus olduğunu düşünüyorum.

Saygılarımla
Merhaba Sayın Sabri,

Orada şunu farkettim;  ben ağırlıklı olarak getirdiğim fiocchi marka hedef kurşunlarını kullandım; onların boş kovanlarının tahliyesi yerli kurşunlara nazaran daha kolay oldu.

Bu arada söylemeyi unuttum;  akus te özel siparişle çift kırma yapıyor.  Bir ara slug çifte yapıyorlardı  kurşun atışı için;  dün telefonla sordum,  yapmayı bırakmışlar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, tirendaz
Sn. mehmetstar,

Bence Akus doğru bir karar vermiş. Çifte ve süperpoze tek kurşuna uygun silahlar değildir. Namlulara takılan ayrı şoklarla saçmanın etkili kullanımını amaçlayan, hareketli uçar hedefler için tasarlanmış şerit bant (ve tek arpacıkla) hedefi geniş alanda görmeyi sağlayan silahlardır.

İsterseniz geniş şokla tek kurşun da atarsınız ama, amacına uygun değil.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mehmetstar
(04-05-2018, 11:08 AM)lenduha demiş ki: Geçtiğimiz hafta sonu Yakacık'ta Sn tirendaz ve Sn Red Kit'le yapacağımız atışlara, Sn mehmetstar da eşik etti. 

Değerli dostlar, aslında o gün size ben de eşlik ettim. Yan kulvarınızda atış yapan bendim, lakin sizin siz olduğunu bilmiyordum Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, lenduha

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi