Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Model 629 Hakkında
Sn.Actionman light hunter tabi namlu boyu olarak çok ötede bir model. Sanıyorum tepmeside 4" e göre daha hafiftir. Acaba .44 ü gözümde fazla mı büyütüp 500 muamelesi mi yapıyorum? Yani tek sıkıntım çok güçlü bir silah deyip keyfe keder arada poligonda deneme amaçlı atış yapar hale gelmek. Bugün bi silah ruhsatı kolay alınmıyor Smile Envanterde bulunsun diye kağıdı harcamayayım ??

Mermi bulma konusunda sıkıntım yok. Zaten tek poligon var ona da ücretini öder kendi kullanacağım kadar fişek aldırıp mermileri poligonda rezerve ettiririm.

Bu modele .44 hevesinden ziyade 686 4" bulamadığımdan dolayı yöneldim. Birde topun içerisine fişek yatakları falan açılmış bir model olması, az bulunması işçilik olarak kısıtlı tecrübelerime göre 686 lardan iyi olması silaha yönelmemi sağladı. Tek sorun .357 gibi sorunsuzca sanki tek silahmış gibi poligonda ağrısız sızısız keyifli zaman geçirtir mi ? Aslında 44 special mermi olsa bu kadarda düşünmeyeceğim ancak kurum bu fişeklerden getirmiyormuş.

Saygılar.

Alıntı

(13-03-2013, 09:09 PM)F.T. demiş ki: Yani bilek problemleri yaşamadan 50-60 adet fişek atılabilir mi?

Bu durum bileğe göre değişmekle beraber, en azından kendi adıma zor olduğunu söyleyebilirim...Smile

Alıntı

Sn F.T.,

Tabiatı ile .44 magnum 9 x 19 mm' ye benzemez, ama sizin de belirttiğiniz gibi bir .500 S&W kadar da değildir. Tepmesi biraz fazladir. Sn actionman' ın yazdığı gibi, 100 atistan sonra ( Bu kisiye gore değişir ) avuc içinizde yanma olacaktir.

Atışına gelince, misal 9 x 19 mm ile 100 adet atış yapıp atisa doyuyorsaniz, bunda 50 adetle doyacacaksinizdir. Ha, benim gibi obursaniz, .44 magnumla 100 atış da yapsanız " 3-5 daha gider miydi?..." diye düşünürsünüz.

Ama son olarak şunu diyebilirim ki, bir .44 magnuma sahip olmak farklı ve bence yaşanması gereken bir zevktir.

Saygılarımla

Scholze -M.Halavut

Alıntı

Sn. F.T.
Kagittan ziyade ruhsat islemleri ve harclari insani gercekten bezdiriyor. Bizim ailede 9mm tabanca da var. Arkadaslarda da genelde 9mm var tek tuk .357mag cikiyor. Eger topluca poligona gittiginiz bir grubunuz varsa pazar gunlerinin en aranan adami olursunuz. Diger yandan tek silahiniz olacaksa sizi yorar, hele hele kucuk cocuklariniz, ailenizden bayanlara falan ilk silah ve atis egitimi yaptirmak icin olup olabilecek en berbat silahtir.
Gozunuzde fazla buyutmeyin .44mag atisinda hic silahi sahlandirip kafasina carptiran gormedim ancak fazla hafife de almayin. Fotograflardan bu silahin cussesi pek belli olmaz. Mesela y.otomatik zamanlarimda ben 686 4" i oldukca iri ve heybetli bir silah olarak gorurdum. Simdi elime aldigimda ne kadar kucuk ve sevimli oldugunu dusunuyorum. Namlu boyu nedeni ile degil, kasasi, kabza uzunligu ve top genisliginden dolayi. Mesela kisa parmakli biriyseniz 686'nin horozunu tek elle kurup, elinizle horozu tutarken tetige basip horozu guvenli sekilde indirebilirsiniz belki ancak N govdelerde kasa komple boyudugu icin bu soyledigim olayi yapamayabilirsiniz.

Alıntı

Şahsi fikrim, .44 ile bırakın 100'ü 50'yi, iki top atınca insanın 3. topu doldurmak yerine direk daha makul kalibrelere yöneldiğidir.
Tabii bilek ağrısını seven de var, zevkler ve renkler...

Ama yaban ve arazi tipi savunma amaçlı, tüfek taşınamayan yerlerde yakın mesafe için .44mag bayağı ideal seçim.

Bunun dışında her yerde 9mm double tap, o da yetmedi mozambik drill için eğitimi tercih ederim...

Alıntı

Bence ayı/domuz tehlikesi dışında 44 magnum tamamen tutkuyla ilgili bir tercih.Ben de 357/38 taifesini daha mantıklı bulmakla hatta çok gürültülü mühimmatlardan ''korkmak''la beraber önüme daha sık rastlanan bir 686 ile 629 koysalar mantığımın sesini kısar el topuna uzanırdımSmileHele 29 olsa hiç düşünmeden.

Alıntı

İlgi gösteren herkese tekrar teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla .44 ancak envanterde hazır durumda bulunan bir .357/38 olduktan sonra edinilmesi mantıklı olan bir kalibre. Ben 686 yı devrettiğimden tek revolver olarak beklentilerimi 629 karşılamayacak. Aldığım bilgiler ışığında bu modeli tasnif dışı bırakıyorum.

Teşekkür ederim,

Saygılar.

Alıntı

Sayın F.T.

anladığım kadarı ile bu silahı almaktan vazgeçtiniz.
İzninizle devreye girmek istiyorum.
Size mail attım, bana dönüş yapabilerseniz sevinirim.

Teşekkürler

Alıntı

(15-03-2013, 12:16 PM)roan demiş ki: Sayın F.T.

anladığım kadarı ile bu silahı almaktan vazgeçtiniz.
İzninizle devreye girmek istiyorum.
Size mail attım, bana dönüş yapabilerseniz sevinirim.

Teşekkürler

Mailiniz ulaşmadı. İnternette ilanı olduğundan buradan paylaşıyorum sizinle.
http:// silahalimsatim/silah-ilani/44-magnum-4inc-cizik-yok/

Saygılar.

Alıntı

Teşekkürler Sayın F.T.

Daha önce görüşmüştüm, yanlış hatırlamıyorsam 8.000TL civarı isteniyordu. Bir gelişme varmıdır, siz en son kaça anlaştınız?

Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi