Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Model 629 Hakkında
Merhabalar,

Uzun zamandır gönlüme göre bir 4" 686 bulamadım ancak aramalara devam ederken karşıma 4" model 629 denk geldi. 44. magnum mühimmat kullanıyor olması elbette büyük handikap. Üstelik fişek temini de sıkıntılı. Ancak tabiri caizse gaza gelip alsam acaba poligon kullanımlarında nasıl olur? Ciddi bilek ağrıları ile karşılaşır mıyım? Keyif eziyete dönüşür mü? Daha önce sahip olduğum 2.5" lik 686 keyifle kullanıyordum tabii ağırlıklı 38 ile. Bu model 4" olduğundan acaba benzer bir tepme mi olur yoksa silindirin ilk boşalmasına mütakip tekrar doldurmazsın mı dersiniz? Smile

Birde forumumuzda bu modelin classic versiyonuna sahip arkadaşlar var. Anladığım kadarıyla ikisi arasında ki en büyük fark classiclerin 5" olması. Bunun dışında ne gibi farklılıklar var? Görüntüsünden sanki mod 66 lara benzediğinden 5" modellere göre daha ince yapıda olabilir diye düşündüm. Doğru mudur?

Kullanım amacı genellikle sevme okşama poligon arada sırada üzerimde taşıma olacak.

Saygılar.

Bulmuş olduğum model aşağıdakinin aynısıdır.

[Resim: 4_629_Black_Ops_Saddle_Tan_3_copy.jpg]

Model 629 classic ise aşağıdaki gibidir.
[Resim: SW-629_5_pouces.jpg]

Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Alıntı

(13-03-2013, 08:35 PM)F.T. demiş ki: Birde forumumuzda bu modelin classic versiyonuna sahip arkadaşlar var. Anladığım kadarıyla ikisi arasında ki en büyük fark classiclerin 5" olması. Bunun dışında ne gibi farklılıklar var? Görüntüsünden sanki mod 66 lara benzediğinden 5" modellere göre daha ince yapıda olabilir diye düşündüm. Doğru mudur?

Tespitiniz doğru Sn.F.T. 629 Classic DX modellerinin ejektör muhafazası namlu ucuna kadar uzanırken, bu tabancada Model 66 gibi ejektör boyu kadardır. Atış esnasında namlu ucundaki ağırlık azaldığı için şahlanma görece olarak fazla olur. Ancak silahı nişan hattında tutarken namlu ucu kendisini öne doğru basmaz, daha dengeli ve rahat bir tutuş hissedersiniz.

(13-03-2013, 08:35 PM)F.T. demiş ki: Kullanım amacı genellikle sevme okşama poligon arada sırada üzerimde taşıma olacak.

629 N gövdeli bir revolverdir ve gerek kasa, gerekse silindir, Model 686' ya göre, hele hele Model 65 / 66 ' ya göre oldukça hacimlidir. Çok sık taşınmayacaksa bu sorun olmaz. Mühimmat da çok sorun olmayacaksa sevip okşamak için çok güzel bir tabanca olur...

Saygılar.

Alıntı

Shy 
İmkan ve olanaklar müsaitse mutlaka edinmek lazım bu güzelden.Hele bir de hesaplıysa hem tabanca hem tüfek almış olur insan.Platonik aşkBlush

Alıntı

Sizin içinize siniyorsa neden alınmasın Sn FT,

Hayırlısı olsun hakkınızda.

Saygılar, selamlar.

Alıntı

Sn.Lupus daha önce classic modeli kullandığınızı biliyorum. Beğendiğinizide ifade etmiştiniz. Ancak atım adetleri hakkında bilgi bulamadım. Yani 2.5" lik .357 ile mukayese edersek tepme vb gibi konularda daha sert bir tabanca mıdır? Yani bilek problemleri yaşamadan 50-60 adet fişek atılabilir mi?

Sn.Turkmenoglu aslında içime siniyor ancak daha önce kullanma imkanımın olmadığı bir kalibre ve model. İncelediğimde 686 lara göre daha rafine diyebileceğim bir silah olduğunu gördüm. Ancak işte poligon kullanımında ne kadar tatminkar. Spor amaçlı kullanımda aylık bir iki kutu mühimmat keyif mi eziyet mi olur onun ikilemindeyim.

Teşekkürler.

Alıntı

44 mag iyi silahtir sn f.t.Thumbs Up
Öyle olmasa kirli heri kullanmazdı zati...Smile
Saygılar

Alıntı

Katılıyorum, eğer imkanınız varsa hiç düşünmeyin derim sn.F.T.

Alıntı

(13-03-2013, 09:09 PM)F.T. demiş ki: Spor amaçlı kullanımda aylık bir iki kutu mühimmat keyif mi eziyet mi olur onun ikilemindeyim.

Mühimmat bulunmadığı dönemde işkence olacağı kesindir.

Alıntı

Mod 629 çok güzel,
Keşke 4 inch namlusuda 5 inch gibi full under log olsun... "Sadece görsellik açısından kendi hissiyatım"
Saygılar...

Alıntı

2010 yazinda 629 light hunter modelini almistim.
3 sefer MKEK'den .44mag, fisek aldim bulunmadigina sahit olmadim. Bundan sonrasi nasil olur bilemem. .357 gibi muhimmat seceneginiz bol olmaz ne bulursaniz onu alirsiniz ki genelde Remington olur, bazen Federal Magtech falan da olur ancak fisek basi 30cent fazla oderseniz...
Fisekleri .357'ye gore pahalidir. Su an bulunan remingtonlar 1,20$, ben silahi satin alirken Magtechler 1,54$ idi.

Ben kendi silahimla bir atis gununde simdiye kadar en fazla 40-50 muhimmat harcamadim. O gun 200-300 fisek daha olsa onu da harcayabilirdim, ancak bazen de gidiyoruz bir top atinca ikinciyi atmayi canim istemiyor. Benim kemikler biraz kalindir bilekten ziyade avuc iclerimde agri oluyor.

Almayi dusundugunuz silahin 4" namlu boyu sizi yaniltmasin, yazin tasimaniz neredeyse imkansiz, kisin da zor ve bezdirici olacaktir. Cunku silahin kabza boyu, top kalinligi kasa ebadi az degil.
Saygilarimla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi