Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atış Sehpası ve İlk Uzak mesafe Atışı;
(12-06-2017, 09:20 AM)wildeagle demiş ki: Sayın Sarıaydının daha önceki mesajlarında da yazım ve imla kurallarına uymak gibi endişesi olmadığı görülüyor Angry .Forum kurallarını okumak ve uygulamak bu kadar zor bir iş tabii kendisinede hak vermek lazım.

Selametle.

Sayın Wildeagle; Evet imla hatası yapmış olabilirim. Bu konuda hemen düzeltme mi de yaptım.

Ama sizden daha yaşlı biririne bu uslupta uyarıda bulunmanız ; Sizde taktir edersiniz ki adab dışı . Bu forumu benden önce keşfederek daha fazla mesaj yazmış olmanız sizden yaşca büyük olan birine bu şekilde davranmanızı haklı çıkarmayacaktır. Nezaketten uzak olan bu uyarıyı ve uslubunuzu kınıyorum . Saygılarımla

Sayın Sarıaydın ,

Öncelikle hemen düzenlediğinizi  söylediğiniz mesajı düzenlenme saatine bakarsak benim mesajımdan sonra düzenlemişsiniz ama olsun yine de tebrikler !! Ayrıca hazır eliniz değmişken diğer mesajlarınızı da düzenlemişsiniz (bir tanesini Üstad düzenlemiş zamanında sağolsun) tekrar tebrikler !! Hazır uğraşmışken aşağıdakini de düzenleyiverseydiniz iyi olurdu.

Alıntı: Sevgili arkadaşım, uzun menzilli atışlarda daha ağır çekirdek her zaman memnun edicidir. Ağır çekirdek daha stabil uçar ve dış etkenlerden daha az etkilenirler.

bu doğru ama biraz eksi olarak nitelendirile bilir uzak çekimlerde çekirdek ağırlı artması isabeti arttırır. çekirdek daha stabil gider. lakin kovanın iç haçminin sabit olduğu unutulmamalıdır. içine konulacak barut miktarı hatta barut yanma hızı gibi birçok faktörde ilave edilebilir.optimize edilmiş ağır çekirdekli bir mermi optimize edilmiş hafif çekidekli birmermiden daha fazla stabil olduğu tartışma götürmez bilimsel bir gerçektir

Şimdi tüm bunlardan sonra  size soruyorum '' tatlı su kurnazlığı '' yapmanın ne gereği var ? Lütfen bırakın bu işleri , karşınızdaki insanı salak yerine koymaya çalışırsanız aynı duruma siz düşersiniz.

Gelelim ikinci meseleye ; forumu sizden önce keşfetmemin yazdıklarımla hiçbir alakası yoktur zira forum ana sayfasının ilk maddesi , Forum Kurallarıdır bi zahmet okursunuz ve uygularsınız.

Üçüncü mesele , yaş meselesi ne alakası varsa..Yaş olarak benden büyük olduğunuzu nereden çıkarttığınızı hangi bulgu ya da bilgiye dayandırdığınızı açıklarmısınız ?

Son olarak siz benim üslubumu kınamaya devam edin ama forum kurallarına da uyun ki herhangi bir uyarı almak durumuna düşmeyin ve hepsinden önemlisi yaptığınızı düzeltmek adına daha çok elinize yüzüne bulaştırıp zor duruma düşmeyin.

Selametle.

Not: Sayın Ahmet Özalp düzeltme için teşekkürler biz de ara sıra ufak hatalar yapıyoruz ama en azından sıvamıyoruz Blush

Saygılar.

Alıntı

Sayın Wildeagle sizden hemen öncede Ahmet bey beni nazik bir şekide uyarmış. Arkasından sizin yazınız gelmiş. Bende gereğini yaptım. Şunuda belirtmek isterimki bu hassasiyetinizi hiçde küçümsemiyorum . Biliyorum ki bu forum kuralları olmasa bile; Türk milletine göstermemiz gereken saygının bir neticesi olmalı. Benim tepkimi çeken unsur sizin beni uyarmış olmanız değil; uslubunuz. Ben şahsen bu uslubunuzdan dolayı kırıldım. Doğal olarakta kırgınlığımı size aksettirdim. Merak etmeyin bizler sıvacı değiliz.
Yapmış olduğum imla hatalarını örtmek amaçlı size tepki göstermiş de değilim. Öyle olsa idi bu hataları düzelme çabasında olmazdım. Saygılarımla

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi