Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atış Sehpası ve İlk Uzak mesafe Atışı;
Sayın Yivlici, o bölgede avlanıyorsanız avdan önce ve avdan sonra sayın Civan'a bağlılığınızı bildirmek zorundasınız.SmileBen 2005 senesinde Barhal'da tekemi vurup sayın Civan'a görünmeden döndüğüm için bana bayağı bir kızmıştı...

Alıntı

Estağfurullah muhterem sizlere kızmak haddime mi düştü benim.Sadece biraz kırgınlık işte.Ama taktir edersiniz ki haksiz da sayılmam her hal de değil mi.Çünkü birimiz hepimiz hepimiz birimiz için değil miyiz bu camia da?Bilaynaleyh;bir bölgeye bir amaç bir iş bir eylem için gidildiğinde o bölgede yapacağin işi temsil için kurulmuş sivil toplum kuruluşuna bunlar (dernek-vakıf-oda ve klup olabilir) uğramak o kuruluşu temsil eden başkan ve bşk yrd sının çayini kahvesini içmek bir mrb demek bir şey kaybettirmez aksine o kişiye çok şey kazandırır kanısındayım dostlar.Ben bir ile gittiğimde önce avc der uğrar bşk veya bşk yrd tanışır haspial olurum.Çayını kahvesini içerim.Ve bölgeme ava davet ederim.Gerekirse geldiğinde avda bizzat bende kendisine refakat eder çantacısı bile olurum.Başkan olarak değil sade bir avcı olarak yaparım bütün bunları.Bundan da zevk duyarım onur duyarım.b Civan

Alıntı

(12-03-2013, 03:20 PM)xlcod3r demiş ki: Tüfeğin sabitlenmesi noktasında hayal dünyamızın genişliğine kalmış. Bir çok yöntem ve aparat takılabilir.

Sayın xlcod3r
 Sehpaya yerleştirilmiş bir tüfeği, el kudağından ve dipçikten, ateşleme esnasında kıpırdamıyacak şekilde, kayış veya sıkıştırmalı düzeneklerle, sehpaya bağlamanın tüfeğe bir zararı olabilir mi?
Umarım anlatabildim, incelediğim birçok sehpa resimlerinden sadece 1 tanesinde tüfeği sabitleyecek kayışlar vardı. Yani ateşleme anında, tüfek yukarı veya kısmen sağa sola oynayabiliyor. Bu engellenirse mekanizmada bir kırım oluşabilir mi?
Saygılar

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi