Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atış Sehpası ve İlk Uzak mesafe Atışı;
Sn.voguefalcon,
Bu işte en itici kuvvet hevestir. Sizde bu heves olduktan sonra yukardaki grupmanın önemi yok. Ama şişe 350 metrede biraz havalı ve abartılı olmuş Big Grin

Ben size demiştim sehpa almadan önce mutlaka konuşalım, öyle alın diye. Yine deneme yanılma yoluyla devam edeceksiniz anlaşılan. Smile

Tebrikler.

Alıntı

Sn CivanBaşkanYUSUFELİ
".Mazallah o tepme refleksiyle dürbünü yerinden kopartıp gözümüze sokmamız içten bile değil. "
Bu dediğiniz baya zor gibi dürbünü yerinden söküp gözümüze sokmamız.Şahsen ben kendi dürbünümü bu şekilde uğraş samda sökemem.

Alıntı

(09-03-2013, 01:18 AM)CivanBaşkanYUSUFELİ demiş ki: Kaç kişiyle kavga ettim bunun yüzünden.

Sn Civan Başkan YUSUFELİ,

Kavga kötü bir şeydir, değil mi Smile Arkadaşla atışa gittik. Adam atışları yaptı, namluda 1, şarjörde 1-2 tane mermi kaldı ve silah atışa hazır (horozu kurulu) halde. Beyimiz hedef kağıdına bakacak diye silahı indirdi ama benimle konuşurken silahın namlusunun bana baktığını ve beyimizin parmağının tetikte olduğunu fark ettim. Adamı uyarıp kendimi namlu hattından uzaklaştırdım. Beyefendi halen bir sorun çıkmayacağını, kendisinin yılların atıcısı olduğunu söylüyordu. Bir süre kendisini eşek sudan gelinceye kadar dövesim geldi sinir-korku karışımı hislerim nedeni ile. En güzelini yaptım ve bir daha kendisi ile asla atışa, ateşli ve delici silahların olduğu mekanlara, hatta silahı olduğunu bildiğim evine bile gitmedim. Laftan anlamayan adamla vakit kaybetmedim. Silah konusunda en çok korktuğum tipler çok uzman olduğunu sık sık dile getiren tiplerdir. Allah'tan bu forumda pek bulunmuyorlar. Bildiğini paylaşmak güzeldir ama bilmediği halde bilgiçlik taslayandan haz etmiyorum.

(09-03-2013, 10:49 AM)Yavuzhan demiş ki: Sn.voguefalcon,
Bu işte en itici kuvvet hevestir. Sizde bu heves olduktan sonra yukardaki grupmanın önemi yok. Ama şişe 350 metrede biraz havalı ve abartılı olmuş Big Grin

Ben size demiştim sehpa almadan önce mutlaka konuşalım, öyle alın diye. Yine deneme yanılma yoluyla devam edeceksiniz anlaşılan. Smile

Tebrikler.

Sizden yivli tüfek konusunda danışmanlık almak bana da nasip olsun inşallah Big Grin Bir alayım da şu yivli tüfengimi Big Grin

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

(09-03-2013, 11:25 AM)waffenliebe demiş ki:
(09-03-2013, 10:49 AM)Yavuzhan demiş ki: Sn.voguefalcon,

Tebrikler.

Sizden yivli tüfek konusunda danışmanlık almak bana da nasip olsun inşallah Big Grin Bir alayım da şu yivli tüfengimi Big Grin

Saygılarımla,

Volkan

Efendim ben daha tüfeği yüzüme tutmayı beceremedim, değil ki danışmanlık falan. Bu lafların şakası bile hoş değil.

Her konuda danışmanlık alacak arkadaşımız yok değil ama. Onlar kendilerini biliyor. Smile

Alıntı

Valla Sn Yavuzhan, bana yivli tüfeği siz sevdirdiniz, aklıma kurdu siz düşürdünüz. Kaldı ki benimki şaka değil, gayet ciddiyim. Sizin kadar bu işe sevdalı bir dosttan bu konuda bilgi almak benim için gurur olacak. Yoksa üstadların hakkını yemiyorum, ancak siz de kendi hakkınızı yemeyin. Ben ilgi ile paylaşımlarınızı takip ediyorum. Pozantı'mın temiz havası, yanımızda termosla çayımız (atış yaparken alkol almasam da sonrası için garanti veremem Big Grin ), bir de hoş sohbetimiz olduktan sonra atışlar ister istemez hedefine yönelir. Şu yivliyi bir alayım da, hatırı sayılır bir buluşma ayarlamaya çalışırız. Mercankaya kardeşimle daha dün bile yivli bir tüfek sohbeti yapıyorduk. Tez vakitte inşalllaaaaah Big Grin

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

Siz hele bir gelin Adana'ya gerisi kolay. Benim tüfeğim senin tüfeğin. Big Grin

Sevgiler.

Alıntı

Bu güzel sözünüz üzerine ne denebilir Sn Yavuzhan Smile Gurur duydum bu güzel sözleri duyduğum için.

Sevgi ve saygılarımla,

Volkan

Alıntı

Sn. Yavuzhan,
Eger esen rüzgar kesilmez ise, üç adet yivli tüfekle kapinizi calabiliriz Smile

Selamlar, saygilar.

Alıntı

Allah kesmesin o rüzgarı Sn Mercankaya. Bu arada dün konuştuğumuz 2-4-6 numaralı resimlerdeki sanat eserlerine olan talebim de bakidir efendim Big Grin

Saygılarımla,

Volkan

Alıntı

(09-03-2013, 05:13 PM)Mercankaya demiş ki: Sn. Yavuzhan,
Eger esen rüzgar kesilmez ise, üç adet yivli tüfekle kapinizi calabiliriz Smile

Selamlar, saygilar.

O rüzgar esmeye başladıysa daha durmaz efendim. Kuvvetlendirmek ise elimizde. Elinize diken battıysa eğer o diken mutlaka çıkacak. Big Grin

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi