Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atış Sehpası ve İlk Uzak mesafe Atışı;
Değerli forum üyeleri; Uzun zamandır yivli tüfeğime temizlik ve dürbün ayarı için sehpa almayı düşünüyordum.Gamo marka bu ürün beklediğimden çok daha kaliteli çıktı.Şu an için ihtiyacımı fazlası ile karşılıyor.

[Resim: kvcwb.jpg]

url=http://bit.ly/c25MCx][Resim: kvcyj.jpg][/url]

[Resim: kvd02.jpg]

Ve atışlar;

Hedef 1x1 mt. Boyutunda,kontraplak tahmini mesafe 350 mt.

[Resim: kvf3c.jpg]

[Resim: kvgfs.jpg]

[Resim: kvf9h.jpg]

[Resim: kvgwg.jpg]

[Resim: kvfhl.jpg]

url=http://bit.ly/c25MCx][Resim: kvg2g.jpg][/url]

[Resim: kvh85.jpg]

Alıntı

O mesafeden hayvana isabet; o dağılımla biraz zor galiba.Sehbaya sıra gelince namlunun sehpa ya oturmaması lazım.Kundağin oturması lazım bence.b cıvan bşk/Yusufeli.

Alıntı

Atışı eğer bu sehpadan vede namluyu oturtarak yaptıysanız eğer bence dağılımın sebeplerınden birisi de bu olabılır sy voguefalcon.

Alıntı

Namluyu sehpaya dokundurmadan atış yaparsanız, grupmanınız daha iyi olabilir.

Edit: Sn. CivanBaşkanYUSUFELİ benden önce davranmış.

Atış yeri ve kurulum çok güzel, ciddi kıskandım. :Wink
Saygılarımla.

Alıntı

Sn voguefalcon,
Atışlarıda resimdeki pozisyonda yapıyorsanız Sn CivanBaşkanYUSUFELİ'nin tespiti doğru olabilir zira bende aynı sehpadan kullanıyorum ama tüfeğin en stabil olduğu şekil kabzenin tutacağın önünde olduğu pozisyon. Ayrıca atış anında da sadece tetiğe dokunmaya dikkat ediyorum.
Optik sıfırlamaları içinde oldukça hassas bir yardımcı olduğunu takip eden arkadaşlara belirteyim.
Gerçi Sn yivlici'nin kullandığı ve tüfeği tamamen sabit tutan sehpa daha da kullanışlı olur gibi geliyor.
Saygılar...

Alıntı

Sn Voguefalcon,

Sizin adınıza çok sevindim. Güle güle eskitin. Ancak bu tür paylaşımlarla bizi özendirmeyin bize de yazık Smile

Saygılarımla

Alıntı

Sn voguefalcon bunun yerine atışlarınızda hem kundağın altına hem de öndeki kubuzun namluyla birleştiği yere poşetin içine kum doldur ve koy emin grupmanın daha iyi olacak göreceksin.Çünkü kullandığından bende kullanıyorum 100 metrede bile grupman yapamayınca suçu önce optiğe sonra dürbün montaj takımına sonra da namluya bulmuştum.Ama suçu meğer gamo havalı tüfek atış sehpasıymış onun için kum dolu poşetin üzerinden atışımı yapıyorum ardından fişek atmadan sıfırlamamı bu düzeneği kullanarak yapıyorum tek mermiyle sıfırlama tamam.
Saygılar..

Alıntı

Sn voguefalcon ; Silah ( Yeni ve klasik silahlar ) , yivli , yivsiz tüfekler ...... Çakı , kama , bıçak olayına ne zaman giriyorunuz , yoksa onalar da var da ben mi atladım ....Smile

Saygılar..

Alıntı

Değerli arkadaşlar.Kum torbasınada koysak kubuzu lütfen elimizin içine alalım ki silaha hakimiyetimiz tam tekmil olsun.Yani normal ayakta atarmış gibi.Birde atarken dürbünden tutmaları hiç mi hiç anlamıyorum doğrusu.Mazallah o tepme refleksiyle dürbünü yerinden kopartıp gözümüze sokmamız içten bile değil.Hele hele magnum çaplarda.Birde bunu tecrübeli profesyonel avcılar ve atıcılar yapmıyormu.Angry oluyorum.

Alıntı

Kaç kişiyle kavga ettim bunun yüzünden.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi