Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendi yiyecegini yetistirebilmek
Evet eski Photobucket resimlerine ulaşamıyoruz. Daha önce bir browser eklentisi ile görebiliyorduk, ama artık o yolu da kapatmışlar. Sad
Saygılar

Alıntı

(12-11-2018, 04:09 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Evet eski Photobucket resimlerine ulaşamıyoruz. Daha önce bir browser eklentisi ile görebiliyorduk, ama artık o yolu da kapatmışlar. Sad
Saygılar

Sayın Ahmet Özalp,

Aşağıdaki Chrome eki ile ben tüm eski photobucket resimlerini sorunsuz görüyorum. Diğer eklentileri kaldırıp/kapatıp  bunu denemenizi öneririm
[Resim: Ekran-Resmi-2018-11-12-19-07-43.png]
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Sayın Sabri
Ekledim ama olmadı, şimdi de böyle görüyorum.

[Resim: Capture.jpg]
Saygılar

Alıntı

İlk mesajlara bakarken, Konunun açıldığında Hayatta Kalma amacına yönelik bir tedbir olarak düşünüldüğünü gördüm. 5 senede çok şey değişti. Kendi yiyeceğini yetiştirmek günümüzde artık Hayatta kalma için neredeyse zorunluluk haline geldi.
Doğal ve Sağlıklı beslenme ancak çok paranız varsa veya köyde sağlam bağlantınız varsa mümkün.
Piyasada satılan şeylerin çoğu bizi yavaş yavaş zehirleyip hastane müşterisi yapıyor.
Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
al-me, kuntra, xlcod3r, denizyilmaz22
Ben de nacizane amatör ötesi bahçeciyim. İlk önce peyzaj yaparak başladım işe. Kızım 4 yıl önce doğduğunda... Bahçe süper güzelleşti. 3 buçuk metre şişme havuz aldım en son. Kızım eğleniyor bizde kenarda çay içiyoruz. Sonraları büyüklerimizin ilgi ve zevk alanı olan sebze, meyve ve meyve ağacı olayına da girdim. Onlardan az da olsa bir şeyler öğreniyorum. Hem açık alan hem de sera var. Sebzemiz meyvemiz ve tam da temmuz başında yemeye başladığımız mis gibi mısırlarımız var. Henüz çok bilgi sahibi olmasam da öğrenmeye çalışıyorum. Ama bel ağrısı beni sürekli durduruyor.

Başka bir başlıkta söylemiştim. İstanbul'da yaşayamam diye. Taşra güzel. Komposto, sirke, mısır, fasulye konservesi, yaprak sarma vs gibi pek çok şeyi de kışlık için hazırlıyoruz. Kışın iyi gidiyor. Kızım kola vs hiç içmedi. Komposto suyu onun milli içkisi Smile

16 tavuk ve 1 horoz var. Yumurtalar gerçek anlamda doğal. Tavuk suyu çorba ise, mmmmm Smile

Daha çok öğrenmem ve işin içine girmem lazım ama fiziksel durumum çok imkan vermiyor.

Taşra iyidir.

Tüm sevdiklerimi gidin bir ilçeye yerleşin diye ikna etmeye çalışıyorum ama, herkes benimle aynı kafada değil.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, Ahmet Efe
(09-09-2018, 03:06 AM)Yabgu35 demiş ki: Bunun en kolay yolu sanırım topraksız tarım. Evinizin bir odasında, bodrum katta veya depoda, yeter ki boş bir alanınız olsun. Güneş görmesine bile gerek yok tabi görse daha iyi olur o ayrı. Giderek şehirleşen yaşam tarzından dolayı araziler giderek kıt ve pahalı hale geldi. Zaten mantıklı düşününce de topraksız tarım daha verimli en azından benim için. Çünkü adet başına alacağınız ürünü kaça katlayabileceğiniz sizin elinizde ve değişik kombinasyonlar yapabilirsiniz. Hastalık riski daha az, müdahalesi ve kontrolü daha kolay. Zor zamanlarda hayat kurtarır.
Örneğin;
1 metre uzunluğundaki bir toprağa 10 fidan ve fidan başı 10 ürün aldığınızı varsayalım. Toplam 100 adet ürün elde ettiniz. 101 ürün elde etmeniz için ya ek uzunluğa yada ek genişliğe ihtiyacınız var. Fakat;
1 metre uzunluğundaki bir boruya veya saksıya her neyse 10 fidan ve fidan başı 10 ürün aldınız. Tek sıra giderseniz toplam sizde 100 ürün alırsınız. Ama üst üste 2-3-5-7 sıra çıkıp aldığınız ürünü 1 metre uzunlukta istediğiniz sayıya katlamak, işte bu mükemmel. Hemde her çıktığınız sıraya ışık ihtiyaçlarına göre sırayla değişik sebze ektiğinizi düşünün.
Profesyonel ve ticari anlamda Hollanda işin lideri. Hatta adamlar o kadar aşmışlar ki, örneğin domates i çürüten bir böcek musallat olunca onun doğal düşmanını ortama salıp sıfır ilaçla üretim yapıyorlar. Yerinize göre abartmak size kalmış Smile

[Resim: growshop_bitki_lamba_hidroponik_hydroton...00x500.jpg]

[Resim: 12_2.jpg]

Sayın Yagbu,
Bu konuda detay bilgiye sahip olduğunuzu kabul ederek, sormak istediğim bir kaç soru var. Üzerinden çok uzun süre geçmiş ama yanıtlayabilirseniz memnun olurum.
Kocaeli'de şantiyede etrafımızda uygun ve verimli toprak olmasına rağmen, sadece deneme amaçlı topraksız tarım denemesi yaptık ama sonuç elde edemedik.
Deneme çalışmalarımıza domates yetiştiriciliği ile başladık. 150 mm çapında, 3000 mm boyunda bir PVC boruya 400 mm ara ile 60 mm çapında delikler açıp, domates fidelerini, plastik bardaktan mamul sepetlerin içerisine yerleştirdik, kullandığımız su, musluk suyu değil, içme suyu. Suyun içerisine, yerel marketten temin ettiğimiz domates için kullanılabilecek vitaminleri de ilave ettik. Günlük iki kere suyun Ph ve Ec değerlerini kontrol ettik, ama sonuç bizim için hüsran oldu. Bütün fideler solduğu gibi, hiç çiçeklenme de sağlayamadık. Suyun devri daimini küçük bir akvaryum pompası ile sağlıyorduk. 
Düşüncem, kullandığımız vitaminlerin muhtelemen yanlış olduğu doğrultusunda. Bu sistemi tekrar denemeye alacağım ama öncesinde sizinde görüşlerinizi rica ederim.

Selamlar, saygılar...

Burak DİRİCAN

Alıntı

Prototip çalışmasına ait ilk deneme aşağıdaki linkte.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Rangeman

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi