Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kendi yiyecegini yetistirebilmek
(02-03-2013, 11:30 PM)a.erdogan demiş ki: Horoza bayıldım.Sağlıklı bir erkek,civciv yok mu Sn.ilksurfer?

[Resim: edf0e065739b1c415a86f65aa7c93928_zps3954b653.jpg]

Alıntı

Sn.ilksurfer,sizin mahallede bahçeye dalan yok galibaSmile.
Biz betonların içerisinde hasret kaldık bağ bahçeye,denk gelirse soluğu ağacın tepesinde alırım. Big Grin

Alıntı

Efendim bu kümes sisteminin aynısını bende kullanıyorum maden ocağımızda(pek tabiki su borularından yapıldı)fakat bu gaddar ve hain sansar denilen canavar yüzünden bütün civcivlerimden oldum..Florida Vilayetinde aynı dert varmıdır acaba efendim.Çok kurnaz bir hayvan kurduğum bütün tuzaklara bir çelme taktı,tüfekle beklemekte tam bir zaman kaybı.Birde saksıda çimlendirdiğim büyüttüğüm kiraz fidelerim aynı toprak olmasına rağmen çürüyorlar saksıdan çıkınca!Bir bilenden yardım isterimSmile

Alıntı

Bekci var efendim. Sadece yaban hayvanlari dusen meyveleri ve tavuklari haklamak icin geceleri geliyorlar, onlari da bekcimiz hallediyor. Simdiye kadar 9-10 civarinda zararli mahlukati tek basina halletti.Smile

[Resim: 91bc010b.jpg]

Alıntı

Efendim,malum maden sahası şehir merkezinden 35km uzaklıkta ve rakım 2837m.yükseklikte.Bekçilerden bende 2 adet var safkan Sivas Kangal 1erkek bir dişi olmak üzere.Güvenlik olarak son derece memnunum kurt,ayı,domuz her şeye saldırıyorlar ama bu mel'un sansara bir şey yapmıyorlar.Rottweiller da çok yakışıklıymış,ona da bir maşallah gelsin efendim..Thumbs Up

Alıntı

Bahçeniz çok düzenliymiş. Zevklisiniz de. Böyle güzel bir bahçede üretmek, ürettiğini tüketmek, insana başka bir haz verir. Çocuklarınız çok şanslı. Resimler için teşekkürler.
Saygılarımla.

Alıntı

Resimleri görünce hemen ananemin bahçesi aklıma geldi. Küçükken o bahçede çok güzel vakitler geçirdim. Meyveleri dalından koparıp yemek , sabahleyin koşa koşa kümese gidip acaba yumurta var mı diye bakmak her çocuğun hissetmesi gereken duygular diye düşünüyorum.

Alıntı

Çok güzeller Sn.ÜStadım. Allah artırsın, bolluk bereket nasip etsin.

Sebzeleri ve tavukları görünce inceden bir lag geçirdim. "Abd'de Türk sebzesinin ve tavuğu ne işi var, kesin buradan gitmişlerdir" diye düşündüm. Abd deyince benim kafada başka bir gezegen canlanıyor Smile

Alıntı

Sn yakuzz, dogru tahmin efendim. Tavuklar degil ama tohumlar Turkiye'den. Smile

Alıntı

Sn. ilksurfer çok güzel, ben de yazın vakit bulduğum arada bu doğal bahçelerde yetiştirilen organik meyve ve sebzelerden bolca tüketmekteyim; öyle ki yazın en çok yediğim yemek organik sebzelerden yapılmış menemen...

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi