Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
El dürbünü
Sn üyeler,
Bushnell infinity dürbünümü 3 yıl kullandım.Gayet de memnundum ancak sağ merceği şu anda bilmediğim bir sebepten dolayı bulanık gösteriyor.Ne kadar zoom ayarıyla oynasam da sağ göz hep aynı herhangi bir düşme falan olmadı.Yeni bir dürbün almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum. Araştırıp arasından elediğim dürbünler Vortex Razor HD 8x42. Swarovski EL W B Traveler 8x32.Nikon Monarch 5 ATB Binocular (8x42) . Zeiss 8x42mm Conquest HD.Bunlar av camiasında rağbet gören dürbünler . Swarovski 8.5x42 EL Waterproof Binocular.Son yazdığım dürbünün fiyatı diğerlerine göre baya bi tuzluca ama el dürbünü bir dağ avcısı için çok önemli olduğuna inanıyorum dağdaki hiç elmizden düşürmediğimiz aparatımız el dürbünümüzdür o kadar çok kullanırız ki akşam eve geldiğimizde kaşımızın altı acır onun için bir dağ avcısının olmazsa olmazı el dürbünüdür.Sanki kartalın gözleri gibi.Onun için bu konuda harcanacak paranın acınmaması gerektiğine inanıyorum.Daha önce forumda optik bölümündeki yazıları okudum ama el dürbünüyle ilgili bilgi bulamadım.Sn Bezoaribex in bir yazısında nikon monarch ile swarowski karşılaştırmasında bir fark olmadığını ve bu tecrübenin kendisine pahalıya mal olduğunu anlatmıştı.Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Alıntı

Kendini ispatlamış sağlamlıkta bir dürbün olarak ben Steiner tavsiye ederim.Military R serisinden kendime de aramaktayım.

Alıntı

Teşekkürler sn m16a2.

Alıntı

Amerikan baskanlarinin kullandigi modelleri tavsiye ederim. Kapaklarini acmaya bile gerek yok. Smile

[Resim: BUSH-BINOCULARS_1016553i.jpg]

[Resim: 1obaminoculars.jpg]

Alıntı

Bush un böyle bir gaflet de bulunması şaşırtıcı değil ama Obamaya yakıştıramadım doğrusu.Bu arada Sn ilksurfer galiba Abd de yaşıyorsunuz.Abd markası olan Vortex razor ile Swarowski arasında tercih yapmış olsaydınız hangisini seçerdiniz.Teşekkürler..

Alıntı

[Resim: 15srecsweb.jpg?a=55]

Paraniz yetiyorsa Swarovski der ekteki karsilastirma.

http://hardcoreoutdoor.com/2011/01/29/be...zeiss.aspx

Alıntı

Teşekkürler sn ilksurfer bütçem şimdilik uygun değil ama birikim yapıp parayı demek ki swaroya yatıracağız.Şimdilik bushnelin tek gözüyle devam edeceğim umarım gözümü bozmaz ama yapacak da bişey yok tekerar teşekkürler..

Alıntı

Swarovski'nin EL serisi hem dürbün hem mesafe ölçeri bir araya getiren yeni ürünü çok iştah kabartıcı. Açıyı da ölçüyor. 3000 Dolar fiyat pahalı ama değer sanırım. Bu üç özelliği bir arada sunabilen iki yıl öncenin tek ürünü olan Bushnell'e 1000 Dolar verdim ama beklentimi tam anlamıyla karşılamıyor. Mübarek ben Bushnell'i aldıktan sonra çıktı piyasaya...

Alıntı

Sn bezoarıbex
İşin gerçeği ben bu konuda sizden cevap bekliyordum. Ben bushnell scout 1000 arc kullanıyorum mesafe ve açı ölçmesinden ise gayet memnunum.Şu anada dürbüne ihtiyacım var.Siz bildiğim kadarıyla nikon monarch ve swarowski kullanmış biri olarak arasında 2000 dolarlık fark gördünüzmü.Bu arada NF dürbünüm geldi.Eski tüfek dürbünüm olan bushnell elite ile arasında parlaklık bakımından bir fark yok ama turretleri yani kuleyi çevirirken kalite farkını o zaman anlıyorsunuz moar reticle modelini aldım daha da sıfırlamadım.Neyse demek istediğim Swaro ile nikon monarch arasında gözle görülür bir fark yoksa nikondan yana tercihimi kullanmayı düşünüyorum.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler..
Saygılar..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi