Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S&W 686 4'' vs COLT Pyhton 4''
(01-03-2013, 02:10 AM)lupus demiş ki:
(28-02-2013, 10:32 PM)macmon demiş ki: 357 Magnum deyince bu ikisi " s&w686 ve Pyhton".

Konuyu açan arkadaş da aynı fikirde...

Ama asıl sorun ve soru '' Hangisi?...''...

Sn.lupus. Bence GP 100 Big Grin

Alıntı

Forum üzerine kelime ile arama yapmanızı tavsiye ederim. Uygun başlık ararsanız her zaman yeterli bilgi bulamayabiliyorsunuz.

Colt'lar genellikle ülkemizde yüksek rakamlardan giden elbette 686 lar kadar bol bulunmayan modeller. Coltlar yapı olarak biraz daha hassas, kolay kolay olmasada sorunla karşılaştığınızda ülkemiz şartlarında tamiri çok mümkün olmayan 686 ya göre daha isabetli ve tetiği daha iyi bir silah. Yakın zamanda kullanılmamış siyah 4" çantası vs herşeyi ile orjinal, kısaca alınıp bir kenara bırakılmış bir colt için 5000 dolar istendi.

686 ise colta nazaran daha hacimli sürekli magnum mühimmatla kullanılmak için üretilmiş kolay kolay bırakın sıkıntı çıkarmayı sağını solunu çizmenin bile kolay olmadığı sağlamlıkta ve ağırlıkta bir model. ben 2.5" olanına sahiptim. Kalın yapısı bir colt kadar taşımayı kolaylaştırmasada bence colt a göre çok daha güvenilir bir model.

Rakam konusunda ise 2-3 bin tl aralığında sıfır ayarında 686 lar var, colt ise çok şanslı değilseniz 4-5 bin tl altında imkansız gibi.

Şimdi soru elbette kullanım olarak bir colt iki tane 686 eder mi? Benim nazarımda önce bir tane 686 etmesi lazım. Smile

Görsel açıdan ise bana göre en güzel revolver colt dur.

Bilgilerim edinmeyi düşündüğüm dönemde yaptığım araştırmalardan aklımda kalan ufak tefek şeyler, hatamız varsa ustalar affetsin.

Alıntı

Kasaba' nın Yeni Şerifi neyinize yetmiyor da, S&W, Colt peşinde koşuyorsunuz, anlayabilmiş değilim...Smile

Şaka bir yana, S&W ve Colt konusu daha güzel açıklanıp, özetlenemezdi Sn.F.T. elinize sağlık...

90' lı yıllarda MKEK' nin ithal ettiği Python'ların, daha doğrusu o dönemlerde Colt ' un ürettiği Python' ların özellikle iç aksam işçiliğinin, Python efsanesi ile yakından uzaktan alakası olmadığını belirtmek isterim...O dönemlerde ithal edilmiş, ki ülkemizde piyasada dolaşan Pythonların büyük bir çoğunluğu bu dönemde ithal edilen silahlardır, herhangi bir Python' un iç aksamı sıradan bir S&W revolveri dahi kadar temiz ve pürüzsüz değildir...

Özellikle taşımak için revolver isteyenlerin göz önünde bulundurması gereken bir teknik ayrıntı, Pythonların silindir kilit ve tetik zamanlarının, mükerrer ve sert çift hareketli tetik çekişlerine uygun bir tasarıma sahip olmamasıdır. Mükerrer ve sert çift hareketli tetik çekişleri silahın çok hassas olan zamanlamasını bozabildiği gibi, bazen hızlı ve mükerrer çift hareketli tetik çekişlerinde tetik sistemi kaçırabilmektedir, tecrübe ile sabittir...

Taşımak için revolver isteyenlari ilgilendiren bir başka ayrıntı da, Python' un silindir açma manevelasının çalışma yönüdür. S&W revolverlerinin silindir açma manevelası öne doğru itilirek açılırken, Python' un silindir açma manevelası geriye doğru çekilmek zorundadır. Özellikle stres anında S&W' nun silindir açma manevelası daha pratik, kuvvet uygulanması daha kolay bir tasarıma ve çalışma şekline haizdir...

Python duayenleri, hassas silindir kilit ve tetik zamanlarının uzun yıllar muhafaza edilebilmesi için, bu revolverlerin de aynı K gövdeli S&W revolverleri gibi daha ziyade .38 SPL mühimmatla kullanılmasını önermektedir.

Eğer evde sevip okşamak, horozunu çekerken çıkan mekanik tınıların keyfini sürmek, arada hedef kağıdında yonca yaprağı gibi delikler açmak için bir revolver alınacaksa, 50' li, 60' lı yıllarda üretilmiş kapkara bir Python bulunabilirse alüyyül ala olur...Ama özellikle güvenlik için taşınacaksa, her fırsatta .357 magnum mühimmatla zorlanacaksa, tercih edilmesi gereken revolver L gövdeli bir S&W 686 veya S&W kadar temiz işçiliği ve güzel bir tetiği olmasa da, bulunabilirse Ruger GP 100' dür...Smile

Saygılar.

Alıntı

(02-03-2013, 02:27 PM)lupus demiş ki: ... bulunabilirse Ruger GP 100' dür...Smile

Satılık Amerikan Ruger GP 100 4 inc 357 Magnum
[Resim: 62332_ilan_1_kck.jpg]
[Resim: 62332_ilan_3_kck.jpg]
[Resim: 62332_ilan_4_kck.jpg]

Alıntı

(02-03-2013, 02:51 PM)asc demiş ki:
(02-03-2013, 02:27 PM)lupus demiş ki: ... bulunabilirse Ruger GP 100' dür...Smile

Satılık Amerikan Ruger GP 100 4 inc 357 Magnum
[Resim: 62332_ilan_1_kck.jpg]
[Resim: 62332_ilan_3_kck.jpg]
[Resim: 62332_ilan_4_kck.jpg]

Düşündüğüm marka ve model, düşünmediğim fiyat. Big Grin

Alıntı

(28-02-2013, 08:30 PM)tirendaz demiş ki: Sayın kalender,
Yakında İstanbul'daki bir poligonda bir Colt Python deneme ihtimaliniz olabilir.
686 daha da bol bulunuyor Smile

Umarim olur, poligonun ismini paylasirsaniz mutesekkir kalirim.. Her iki tabancayi beraber denemek harika olur dogrusu. Ozel bir Istanbul gezisi ayarlayip; hanimla cocuklari en yakin alisveris merkezine, ben dogru poligona Smile

Alıntı

İlandaki ruger kumlanmıs gibi duruyor.

Alıntı

Sayın kalender,
Mesajınızı gözden kaçırmışım, özür diliyorum.
Bahsettiğim poligon Ümraniye Princess idi ancak poligon idaresi değişti. Yeni idare de bizlere arzu ettiğimiz fiyatı veremediği için uzun bir süredir bu poligona gitmedim, hala her iki silah da ellerinde mi, bilemiyorum.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi