Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forumdan Çizgiler
Big Grin

[Resim: download_zpsf7r8hjf0.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, Ahmet Özalp, ckenarli
[Resim: 4lZN4L.jpg]

Alıntıdır. Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ckenarli
(23-05-2016, 02:52 PM)sauerist demiş ki: Big Grin

[Resim: download_zpsf7r8hjf0.jpg]

(23-05-2016, 06:01 PM)EBARBAK demiş ki: [Resim: 4lZN4L.jpg]

Alıntıdır. Saygılar

Şimdi bunlar fabrikasyon dolum fişek gibi, profesyonel ellerden çıkma. Bizimkisi amatör işi, elde dolum fişek.Big GrinBig Grin

(23-05-2016, 02:17 PM)blueokkes demiş ki: Düğüncü.

[Resim: P_20160523_140746_1_p_1_zps2yb6u6st.jpg]

Alıntı

:d at avrat silah çok iyi yaa Big Grin

Alıntı

confused 
Silah fiyatlarına bakarken denk geldim. Şaşırdım, ürperdim manasızca balıkları seyrederken kendime gelmem biraz uzun sürdü.

[Resim: nrbVGl.png]

Alıntı

Bu karikatürü başka bir konu için çizmiştim, fakat tüm çizdiğim karikatürleri burada yayınladığım için bu konuya da ilave etmek istedim.

[Resim: P_20161011_134542_1_p_zpsap7xgnpg.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lupus, ckenarli
Uzun süredir aklımda ama düşüneceğime forumdaşlara sorayım istedim.

Değerli forumdaşlar;

Aşırı bir gerginlik var toplum olarak üzerimizde; doğal olarak gündelik hayatımıza da, buraya da yansıyor. Hakikaten başımızdaki problemler yenilir yutulur sindirilebilir şeyler değil.

Biraz daha rahatlamak, gün içerisinde biraz daha gülebilmek adına, forumda geçirdiğimiz zaman içerisinde daha çok gülümseyebilmek için; ayrı bir konu altında fıkra paylaşılması fikri olumlu görülür mü? Hakikaten gündelik hayatımızda bizi gülümseten/güldüren fazla bir şey kalmadı.

Kendimden örnek vereyim. Forumdaki dostlarım, özel hayatımda problemler varken buradaki mesajlarımda içtenliğimi hissedemediklerini belirtiyorlar. Bana sorsanız her zamanki halimle yazdığımı düşünüyorum ama değilmiş demek ki.

Koskoca ülke halkı olarak OHAL altında yaşıyoruz, buna sebep olanlar dışarıda kendi gündelik hayatlarında gayet mutlu mesut haldeler. Toplumumuz günden güne kamplaşıyor. Ticaret hayatı her gün biraz daha zorlaşıyor. Her gün şehit haberi, her gün birkaç vatan evladımız daha toprağa düşüyor. Sivil halkın da can güvenliği yok (ya hain itlerin koyduğu tuzaklı bombalar, ya its oylarının ev/büro basıp katlettikleri vatandaşlarımız, ya canlı bomba saldırıları) aslında.

Tüm bunlar olurken ciddi sayıda vatandaşımız pembe dünyalarında deve kuşu huzuru tadında yaşamakta. Basınımız artık haber kanalı olmaktan çıktı düzmece piyesler ile halkı oyalama aracı haline geldi. Her akşam saatlerce süren entrika dolu diziler, her gündüz saatlerce süren entrika dolu evlilik programları ile çoğu vatandaşımız pembe hayatları içinde uyuklamakta. Benim gibiler bunları gördükçe iyice toplumdan uzaklaşıyorlar / soğuyorlar.

Şahsen memlekete ne olacak diye bazen o kadar çok karamsarlığa düşüyorum ki evden çıkamaz veya çıktığımda günlerce çalışamaz hale geliyorum. Eşimi tv de dizi izlerken gördüğümde pılımı pırtımı toplayıp evi terk edesim geliyor o kadar irrite oluyorum, geçen gün tv yi yere düşürdüm! ama ne yazık ki kırılmadı..

Gün içerisinde kafamı dağıtmak biraz rahatlamak için buraya kaçıyorum. Ama sürekli bir iddialaşma, benim dediğim senin dediğinden doğru kapışması, yok ben haklıyım sen haksızsın kapışması. Sürekli gergin cümleler, hakarete varmasına ramak kala mecburen sonlanan tartışmalar.. Sürekli birbirine üstünlük kurma çalışmaları. Yani bugün kendimi çıkıp bir daha foruma girmemeyi düşünürken buldum kendimi, birinde de forum bıçağını yakayım mı kırayım diye düşünürken buldum.

Halbuki burada bir şeyler öğrenmeyi, öğrendiklerimi paylaşmayı çok seviyorum. İnsan nasıl eline tesbih aldığında rahatlıyorsa bende silah aldığımda aynı huzura kavuşuyorum. Bu kadar mutlu olduğum bir konuda, sağlıklı paylaşımlar yapmak dururken, neden daha çok gerileyim veya etrafımı gereyim? Şahsen bu günden sonra iç huzuruma daha fazla zarar vermemek adına forumda geçireceğim saatleri azaltmayı düşünmeye başladım.

Eğer forumun geneli de stresimize bir nebze olsun çözüm olacağı konusunda hem fikir ise; bir günün fıkraları başlığı açıp fıkra paylaşalım.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Aslında "Biraz da gülelim" başlığı altında da paylaşılabilir, sadece fıkra değil moral verebilecek her konu. Fakat adaba mugayir ve müstehcen şeyler paylaşarak moral bulacağız diye moralleri iyice bozmamak gerekir.

Alıntı

Bir de bu konuyu çok iyi düşünmek gerekir, yöresel, dinsel, etnik hassasiyetler söz konusu fıkra zannedilen, fakat fıkra olmayan paylaşımlar da söz konusu olabilir. Maalesef en ciddi konuları dahi sulandırmayı başaran bir yapımız mevcut. Fıkralar edebiyatımız da yeri olan nükteli kısa hikâyelerdir, bana göre edebiyat ise edepten doğar edep dahilindeki her şeye varım ama edepsizliğe tahammül edemem.
Saygılarımla.

Alıntı

Issız adada mahsur kalan iki kişi, zamanı geçirmek için birbirlerine fıkra anlatırmış. Eh, insan kaç fıkra bilir ki? Biri kırk, biri otuz.. hepi topu yetmiş fıkrayı yirmi sene anlata anlata ezberlemişler. Öyle ki artık fıkralara numara vermişler, tüm fıkrayı anlatmaktansa, numarasını söyleyip gülerlermiş.

Bir gün bir kazazede daha katılmış aralarına. Bu adamcağız da önce ne olduğunu anlamasa da, üç yıl bekleyip, gözlemleyip fıkra numaralarını ezberlemiş.
En sonunda bir gece cesaretini toplamış, yemekten sonra ateşin çevresinde oturulurken ortaya çıkmış ve kendinden emin '' onyedi!'' demiş.

Çıt yok?!

Yeni kazazede bozulmuş:

'' Yahu onyedi?! Hani şu hep kahkahalarla güldüğünüz fıkra? Neden gülmüyorsunuz?''

Eskiler gülümsemiş:

''Eee'' demişler '' fıkra anlatmaktan anlatmaya fark var. ''

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi