Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 TP-9 Sahra 3 metre Betona Düşme Testi
Sn.Hasankcr,

İmla kuralları konusunda biraz daha dikkat ederseniz çok iyi olur. TT forumu bu konuda çok hassas.

Saygılarımla.

Alıntı

Sayın alone61
Haklısınız aceleyle yazdığımdan dikkat etmeden yazdım.

Alıntı

(27-02-2013, 01:10 AM)temrendar demiş ki: Sayın Türkmenoğlu;
İyi dilekler ve düşünceler için teşekkür ederim. Ancak ben bu testi daha önce de belirttiğim üzere Canik55'in reklamını yapmak için değil, bazı arkadaşların iddialarında haksız olduklarını ispatlamak için yaptım. Canik55 firmasının bana verdiği en büyük hediye vatanımda üretilen bir silahın beni yarıyolda bırakmayacağını kanıtlamak oldu. Ayrıca firma öyle bir jest yapsa dahi bunu geri çevireceğim. Bu yaptığım testlerin tarafsızlığına gölge düşürmek ya da bu işi maddiyat için yaptığımı düşündürmek istemiyorum. Tabancam tamir edilerek tarafıma verilecek. Malumunuz kapak takımı ve namlu balistik parçalara girdiği için onları boya yapacaklar. Ancak alt kısım yenisi ile değiştirilecek. Bu benim için yeterlidir. Ancak Canik55 diğer modelleri ve diğer firmalar test teklifi ile gelirse verecekleri tabancaları o amaçla işi bittikten sonra iade etmek kaydıyla kabul edeceğim.

Sn Temrendar;

Asla aklımızdan reklam yapmak gibi bir düşünce geçemez. Sn Temrendar, emin olun içtenlikle fikrimi söylüyorum. Biz bireysel kullanıcılarız ve imkanlarımız kısıtlı. Hele ülkemiz şartlarında bu tarz testler bireysel kullanıcılar olarak bizi zorlar. Benim ikinci bir HK yı hemen alabileceğim imkanım olsa emin olun ben de neler denerdim. Ancak böyle bir imkanım yok.
Firmanın böyle bir jest yapması çok yerinde olur. Sadece sizin açınızdan bakmayın; silah kültürümüz açısından bakarsak başkalarını da benzer testlere özendirebiliriz. Siz forumdaş, nitelikli bir kullanıcı olarak kimsenin yapamayacağını yapıp zaten fazlası ile elinizi taşın altına soktunuz.
Yurt savunma sıfır silah vermemezlik yapamaz, fabrika kapılarını açan firmanın bunu zaten yapmaması düşünülemez. Hediyeyi geri çevirmek te size yakışmaz. Buda yurt savunmanın iyiniyetli jestini geri çevirmek olur.
Her halikarda içinize nasıl siniyorsa öyle yapacaksınız, sizin huzurlu olmanız emeklerinizi takdir eden bir forumdaşınız olarak benim için yeterlidir.
Diğer modeller için de böyle testler yapılır umarım.

Saygılarımla.

Alıntı

(26-02-2013, 05:51 PM)hasankcr demiş ki: Benim TP 9 şansımdan olsa gerek, problemli çıktı biraz, Samsun yolcusu...Smile

Sn. Üyeler , evet testler çok güzel , evet ispatı var , silah iş yapar bir silah olarak görünüyor .

Neden alınan TP9 ların bir çoğu fabrikanın yolunu tutup ufak tefek düzeltmelerle yoluna devam ediyor ?

Neden fabrikandan çıktığı gibi insanlar beline koyup sorunsuzca kullanmıyolar ?

Neden hala standart kalite kontrol işlerini yapamıyoruz ?

Yabancıdan örnek verirsek : 3 senedir satılan ...... kadar Glock dan kaçtanesi üretim hatasından fabrikaya gitmişdir ?

Yabancıdan bir örnek daha : HS2000 ülkemizde kaç tane satıldığı belli alan kaç kişi silahını üretim hatasından dolayı fabrikaya gönderdi ?

Yerliden ( pek yerli sayılmaz ama ) örnek : 3 senedir satılan ..... kadar Stoeger den kaç tanesi üretim hatasından fabrikaya geri gitmişdir ?

Forumda TP9 alım oranına ve fabrikaya gidiş oranına bakarsanız durum içler acısı !

Kanımca bu üç markanın toplam satış adetleri ülkemizde satılan TP9 miktarından fazladır Wink

Orda burda boy gösteren firma yetkilisi kişiler vatan , millet , sakarya yapacaklarına , vatana en hayırlı olcak doğru düzgün silahı yapsınlar .

Saygılar .

Alıntı

Sn Türkmenoğlu;
Sizin şahsınızın samimiyetinden bir şüphem yok. Ancak bazı farklı düşünceleri gözlemlediğimden böyle bir karar aldım. Size sizin gibi düşünenlere çok teşekkür ederim.

Alıntı

Sn. Temrendar;

Paylaşımınız için teşekkürler, emeğinize sağlık.

Alıntı

Sn. temrendar ,

''Sayın Üyeler;
İlginiz için teşekkür ederim. Bu tarz tabancalar benim nazarımda görev tabancasıdır. Beni dağılımından ziyade silahın zor durumda görevi yerine getirmesi ilgilendirmektedir. Çatışmada ilk mermi ile ikinci merminin arasındaki dağılım değil her halukârda hedefe mermiyi göndermesi önemlidir. Ancak meraktan ben de bugün Kerim beyden rica ettim. Silahın olduğu hali ile tezgahta dağılım testini yapacaklar.''

yazmışsınız .

Bu forumda yıllarını silah işine vermiş kişiler bu gibi kesin söylemden kaçınırken , MKE den alındığında bir çok ufak tefek sorun yaratan , Prenses poligonda orası burası çatlayan yada şarşörü bile yerinde durmayan bir tabancayı :

1-Görev silahı katagorisine nasıl soktunuz ?
2-Buz ve kırım testi bunun için yeterli mi ?
3- Bu yaptığınız silah severleri yanlış yönlendirmek olmaz mı ?

Canik firması iyi yönde ilerliyor . Daha iyi de olabilir , bir kaç farklı firma yetkilileri gibi gelir aramıza girer , sorularımızı açık yüreklilikle cevaplar işde o zaman benim nazarımda bir adım öne geçer . Belki şahsi samimiyetler olabilir ama !!

Biz silah severleri kaale almayanın silahını ben neden alayım ki ?

Saygılar .

Alıntı

Sayın Kararsız
Size daha önce yazdığım gibi benim imkanlarım bu kadar ve ben bu kadarını yapabiliyorum. Daha iyilerini siz yaparsanız bizler de seviniriz. Adım hıdır elimden gelen budur.

Alıntı

Shy 
Gözünüz aydın Sn. temrendar Smile Bu tür testleri fabrika yetkililerinin yapmasını umuyoruz. Silah endüstrimizin kalitesini artıracak ar&ge ye yeni sorunlar ve çözümlere itecek testler bunlar. Bu ve benzer çabalarla ülkemizin bence gelişmesi en önemli endüstrisinin bir gün dünya çapında bir kapı olacağını umuyoruz. Ellerinize sağlık efendim.

Saygılar...

Alıntı

Sn. Temrendar , silahı kurum aldı ve fabrikaya göndermedi ! Bu silah bir güvenlikci yada kolluk kuveti için taşınacak bir silahmıdır ? Eğer illaki her alınan silah fabrikanın yolunu tutuyorsa nasıl bir görev silahıdır ?

Yukardaki cevabınız benim sorularımı okumadığınızı anlıyorum . Yaptığınız testler gayet güzel ve başarılı . Silahın görev silahı olması için ( en azından benim bildiğim ) alındıkdan sonra gönül rahatlığıyla taşınıp atış yapmasıdır . Şu ana kadar forum tarafından alınan 3 TP9 da fabrikaya gidip tamir gördü . Yaptığınız testler silahın ne standart üretimi ne de ilk alındığı anda çalışırlığını ispat yönünde değil . Fabrika yetkilileri bunları okuyor ve neden kendileri cevap vermiyor diye hala merak içindeyim .

Adınız hıdır olabilir ama en azından lütfen silah severleri yanlış yönlendirmeyin ! Şimdiye kadar silahlar hakkında bu kadar kesin konuşan kimse çıkmamışdı koca forumda !!

Sn. Akdal , Sn.Mend Savunma ve sn.Hasso1 biz silah severleri kaale alıp bıkmadan usanmadan cevap verirken , yerli üreticilerin bu davranışı beni düşündürüyor .

Size sorum gayet basitti . Forum üyelerinin aldığı Stoeger , Glock , HS 2000 lerden hiç biri ( her halde toplamda 100ü aşar ) fabrika yolunu tutmazken , üyelerin aldığı 3 TP9 da fabrikaya gidip elden geçti . Bu içler acısı olay üzerine siz bu silaha görev silahı derken ki kriteriniz neydi ?

Saygılar .

Bozkurt Işıklı .

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi