Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Canik55 TP-9 Sahra 3 metre Betona Düşme Testi
Exclamation 
Değerli Üyeler;
Malumunuz bir süredir bu garibana işkence etmekteydim. Israrla bütün testlerimden geçti. O inatlaştı ben inatlaştım ve olaya son noktayı koyduk.

Önce biraz betona düşme testinden bahsedeyim. Silahı attığım yer minumum 2,5 metre gerantili arkadaşın tam boyunu bilmediğim için tahminimizce 3 metre olan bir yerdi. Testi 2 kez tekrarladım. 2 sefer de boya kalkması dışında bir sorunla karşılaşmadım. Sonrasında 100 mermi atım yapıldı. Bir sıkıntı ile karşılaşmadık.

[Resim: th_DSC_0896_zps4f458a86.jpg]

[Resim: th_DSC_0894_zps755aab42.jpg]

[Resim: _DSC0900_zps18d2027d.jpg]

[Resim: _DSC0901_zps0acea0b9.jpg]

[Resim: _DSC0903_zps27d5b744.jpg]

[Resim: _DSC0904_zps07cd5401.jpg]

Yukarda gördüğünüz üzere makyajın dışında bir sorun yok. Silah çalışıyor ve istikrarlı. Ancak atışları kurum poligonunda yaptığım için yasak olması nedeniyle görüntü paylaşamıyorum.

Sonrasında artık inada bindi iş. Her ne kadar Fabrika Müdürü Haldun beye silahı bilerek kırmayacağıma dair garanti vermiş olsam da içimdeki canavar ortaya çıktı. Silahı nasıl kırabiliriz diye düşünürken sağolsun bir abi ben yere fırlatarak kırarım dedi. Battı balık yan gider dedik ve son olarak silahı yere fırlattık.

[Resim: th_DSC_0906_zps21442c59.jpg]

[Resim: _DSC0907_zps6ccecfd4.jpg]

[Resim: _DSC0908_zpsf701bac5.jpg]

[Resim: _DSC0909_zps4dfd32f4.jpg]

Silah görüldüğü üzere 2 parçaya ayrıldı. Resimlerde gördüğünüz kırım gerçekleşti. Parçanın koptuğu yerdeki tırnak bölgesinde çatlama oldu. Kurumda olmam hasebiyle koruyucu ekipmanları giyerek Allah'a sığındım ve tetiğe bastım. Sonuç mükemmel. O hali ile çalıştı. 1 şarjör boşalttım. Herhangi bir aksilikle karşılaşmadım. Ama daha ileriye gitmeyide gözüm yemedi.

Sonuç olarak Canik55 TP-9 her şekilde size hati idame ettirecek kadar sağlam kalabiliyor. Taktik açıdan bir görevde iken tabancanız bir şekilde darbe alırsa en azından canınızı kurtaracak kadar görevini yapabiliyor. Böylelikle Canik55 firmasının TP-9 modeli tabancalarının dayanım testlerinden başarı ile geçtiğini kendi adıma söyleye bilirim. Bazı yerli sanayinin yerinde saydığını düşünen arkadaşlarımıza da bir ispat olarak bunları saygıyla sunuyorum.

Sonrasında Haldun beyi arayarak durumu anlattım ve ücreti mukabil tabancamı tamir etmelerini rica ettim. Sağolsun kendileri sözünde durarak tabancanın ücretsiz olarak gerekli parçalarını yenileyeceklerini belirtti. Firmanın yeni başladığı seramik kaplama yapılarak gönderilecek gariban TP-9 daha benim elimden çok çekecek.

Bu mahiyetle Yurt Savunma Sanayi, Haldun bey, Kerim bey, ismini hatırlamadığım bütün çalışanlara ve destek olan herkese çok teşekkür ederim.

Alıntı

Çok çekti gariban... Sad Ama tebrik ederim, Türkiye' de bu işi yapabilecek 3-5 insandan birisiniz siz...

Saygılar, selamlar...

Alıntı

Tp-9,hadi bakalım..

Alıntı

TP9, TP9 olalı böyle zulüm görmedi. Smile

Saygılarımla.

Alıntı

Sağı solu ezilmiş, yamulmuş, sırı, kalayı atmış kazanı hocaya teslim etmeye götüren komşu yanına bir de tencere ekler.Kapıyı çalar, Hoca kapıyı açıp kazanın halini görünce hafiften sinirlenir.Komşu hemen tencereyi uzatır, "Hocam müjde senin kazan doğurdu!"
Hoca şaşkın bir kazana bakar, bir de komşusuna; "Tabi doğurur ........na koymuşsun!" Big Grin

Sayın Temrendar, bir önceki testinizde yazmış olduğum mesajın açıklaması yukarıdadır.Bu arada sizin yapmış olduğunuz testlerin efsanelerini yakında duyarız gibime geliyor. Ellerinize sağlık, bence firmanın size ekstra ödeme yapması lazım! Ayrıca tüm test görüntü ve fotolarını tescillettirin derim!

Alıntı

Sn. Temrendar, bilgilendirme konusunda emekleriniz için teşekkürler. Ama tabancanın kırıma uğradığı video bence bir test değil, adeta iddia üzerine tabancayı kırmak için yapılmış bir hareket. Acaba bu tür bir hareket "test" bir Glock'a , bir Walter'e, bir HK'ya yapılabilir mi? diye de insan düşünmeden edemiyor.

Kusuruma bakmayın ama test adı altında da olsa bir silaha bu tür bir davranışı hiç bir suretle tasvip etmiyorum, edemiyorum. Firmanın ücretsiz olarak silaha bakım yapması çok da şaşılacak bir şey değil zira para ile yapılamayacak bir reklamı sizin sayenizde Türkiye'nin en kaliteli silah forumunda yapmıştır. Hatta üzerine size ödeme yapması gerekmektedir. Saygılarımla...

Alıntı

Benim gibi karanlık tarafın esareti altındaki bir kullanıcı için ne diyeceğimi bilemiyorum.

Sn. Temrendar TP99'u ilk aldığınız gün forum ahalisi olarak incelemelerimiz aklıma geldi. Bu silahın o günlerde bu kadar işkence göreceğini tahmin etmemiştim. Keşke tetik yolu temizliği, kalıp izleri, malzeme kalitesi gibi basit konuları halletseler bizlerde yerli silah alıp kullansak. Ben Canik firmasından noter nezaretinde en az yüzbinleri bulan atım testide bekliyorum.

Alıntı

Silah iyi profil çizmiştir artık fazla zorlamanın anlamı yok gibi. Sn. Temrandar evlillik öncesi testi bitirerek iyi bir karar verdiniz ) Firma da sanıyorum bu kadar ileri test beklemiyordu yerli silah alacaklar için sağlam referans olur bu test. Kesin yerli almak isteyen test edilmiş silah isterse bu notları okuyup rahat karar verebilir diye düşünüyorum

Alıntı

Silah darbelere dayanıklılık olarak normal durumda anladığım kadarıyla. Sn. temendar emeğinize sağlık.
Ama asıl üzerinde konuşulmasını ümit ettiğim ve beni heyecanlandırabilecek test, atım adedine dayanıklılık başlıklı olabilir. Keşke böyle bir test görebilsek firma tarafından..

Alıntı

Tebrikler standartlari yukseltiyorsunuz.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi