Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ISSIZ ADAYA GÖTÜRÜLECEK TEK SİLAH?
AK-47 götürürdüm.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Issız adada karşımıza çıkacak düşman sadece vahşi hayvanlar ise, yılan da olur, kartal da. Aslan da olur, gergedan da. Yılana, kartala şevrotin, Aslana magnum fişek atacak, gergedan görünce kaçacak iyi bir yivsiz alırdım yanıma Big Grin

Alıntı

[Resim: Screen-shot-2012-01-12-at-4.16.32-PM_zpsg16ol2fp.png]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Antiterör
Tek değilde iki silah olsaydı sağlamından bir arbelet/makaralı yay ve pala götürürdüm , haa yok illa tek silahsa palayı tercih ederdim. Issız bir adada fişek bulamıyacağımıza göre ateşli silah götürmenin bir alemi yok.

Alıntı

Bence ıssız adada kullanılacak en uygun silah, yivsiz av tüfeği olacaktır.

* Av yapmak istediğinizde, elinizde zaten bu iş için yapılmış bir tüfek olacaktır.
* Vahşi hayvanlarla baş etmek konusunda şervotin ve tek kurşun hemen her türlü canlıyı durdurmaya yetecektir
* yamyam-zombi-korsan ve benzeri pest-kontrol işlemlerinde yine şervotin ve tek kurşun işinizi rahatlıkla görecektir.

Adada gerilla savaşı yada adanızı ilhak edecek başka bir ülke olmadığı sürece assult-rifle dediğimiz saldırı silahları efektif olmayacaktır diye düşünüyorum, ayrıca bu tip silahlarla mesela karnınızı doyurmak için kuş avlamak da istediğiniz sonuca götürmeyebilir. Tahminin o dur ki; ıssız adada karşınıza çıkabilecek en kötü vahşi hayvanlar ayı-kurt-aslan ve timsah benzeri hayvanlar olacaktır, gergedana-su aygırına denk gelmek bahtsız bedevi durumudur ancak Smile

Ezcümle; eğer tek silah alacaksam, bol mühimmatı ile beraber bir Remington 870 pompalı marine modeli tercih ederim sanırım.

Alıntı

Ak-47 ya da LMGK.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi