Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ISSIZ ADAYA GÖTÜRÜLECEK TEK SİLAH?
Eline al sev makinesi değil, Kolleksiyonda sadece "Survivality" si ile yer bulabilir..

Mossberginde "Just in Case" gibi bir modeli vardı hatırladığım kadarı ile.

http://www.mossberg.com/products/default...n=products

Alıntı

[Resim: mossbergsurvivallz1.jpg]

Sanırım bu silah daha önce de gündeme gelmiş, Sn.İlksurfer da özellikle Katrina faciasından sonra bu tip kitlerin çok popüler olduğunu belirtmişti. Aslında mekanik olarak standard modellerden pek bir farkı yok. Sadece farklı kaplama alternatifleri ile su geçirmez özel bir kutu ve içerisinde işe yarar malzemelerle geliyor.

Alıntı

Alıntı: El yapımı olabilir mi bu?
Sn.Killigil bu silah fabrikasyon üretim.
Özel yapım ya da el yapımı bir alet değil.
Bir aralar çok gündemde idi, ancak şu aralar demode olmuş gibi.
Ama benim hala ilk tercihim..Big Grin

Alıntı

nurikilligil demiş ki:
LUPUS demiş ki:Silahın mekanizmasını olabildiğince basit tutabilmek için maşa bir tetik tertibatı konmuş.
Bu silahın parçaları o kadar kaba yapılmış ki, aynı bir Renault 12 TSW gibi.
Yani bozulması veya arıza vermesi gerçekten çok zor.
Cool

El yapımı olabilir mi bu üstadım? Homemade değil elbette, markası bile var, hehe..

Sayın üstadım el yapımı derken fabrika ustasının ellerinden bahsediyordum zaten, hehhe. Ama marka belirtmemiş olsaydınız ev yapımı da sanabilirdim..

Alıntı

Benim tercihim sovyet yapımı bir AKM olurdu.

Alıntı

Şırnak,Uludere ,Ortasu'da bulundum bir ara..Çok ta farklı değil anketteki tasvir edilen yerden.Bolca dağ keçisi,sürüngen(en çok akrep:hemen hemen her taşın altında),vahşi hayvan..Dağlardaki yamyamlarıda unutmayalım bu arada.Bu durumda AK-47 diyeceğim ben...Malum ıssız ada..En önemli özellik gerilla tipi silah olmalı kanımca.

Alıntı

Taurus judge alırdım. Olası yılanları düşününce.

Alıntı

Sayın lupusun önerdiği gibi Springfield Armory M6 Scout Survival Gun çok hoş bir tüfek ama ben genede ben çif namlulu yivsiz altta yivli bir tüfek isterim. Çünkü her ne kadar avla ilgilensem de daha avcılığın çok başındayım. ve 410 daki saçma adeti ile bu acemiliğimle uçar avları vurmam çok zor. Ayrıca altta da yivli olması birçok vakşi hayvana avlamamı olanağı sağlar. Issız ada diyoruz ama olduki adada yamyamlarda varsa yinede tercihim değişmez çünkü ıssız bir adada yamyamların elinde de ateşli silah olacak hali yok ya

[Resim: 35369977ji5.jpg]

Alıntı

ATAX Survival Tool

[Resim: ataxsurvivaltool.jpg]

[Resim: 10aparkjouha.jpg]

Gerekli diye düşünüyorum.Cool

Alıntı

Sn.Glock, bu aletin pek yararlı olacağını düşünmüyorum.Kesme işleminde kullanışlı olmayacağı gibi savunma durumunda da yetersiz kalacaktır.Ama bundan balta yaparım derseniz o başkaBig Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi