Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II. Abdülhamit Han tuğralı C96 Mauser (kasalı) ile ilgili istek. ÖNEMLİ
http://hizliresim.com/04NBOW

Alıntı

Sayım hatsan,

fotoğraflar için çok teşekkür ederim. Bu benim Türkiye'de görmüş olduğum ikinci tuğralı C96. Sayın Mauro Baudino'nun ABD'den ithal etmiş olduğu tuğralı C96 ile birlikte üç oldular.

Bir de, ABD'den sayın Bob Adams'da 1930 üretimi olduğu söylenen ve Yemen'den ithal edilmiş bir C96 var. Ancak sayın Bob Adams'la başka bir tabancadan dolayı kurmuş olduğum bağlantı sırasında , kendisine de söylediğim gibi 1930 model bir Abdülhamit Han tuğralı Mauser C96 olması mümkün değil.

Bana göndermiş olduğunuz fotoğrafların hepsini sayın Mauro Baudino'ya gönderdim ancak kendisi şu anda tatilde olduğu için cevap vermesi biraz sürebilir.

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Farsça okuyabilen arkadaşlarımız seri numarasını tercüme edebilrlerse arşiv kaydını yapabiliriz.

[Resim: IMG_4071.jpg]

[Resim: IMG_4072.jpg]
[Resim: IMG_4070.jpg]

Alıntı

Hicri takvim yili 1314 yaziyor Sn Evrenay. (Gregoryen/Miladi takvimde 1896/87 yilina denk geliyor) Osmanli'nin siparis yili.
Seri numarasini fotograflarda goremiyorum.

Alıntı

Doğru ya, C96 nın ilk ihraç anlaşmasını Osmanlı İmparatorluğu'ymuş. Seri numarası arkasında ya, nereden çıktı seri numarası.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
absobon
1314 rumi takvimi miladiye çevirirken basitçe 584 ekliyoruz. 1898 oluyor. (1840 dan itibaren rumi hicri beraber 1870 den itibaren rumi takvim kullanılmıştır. )

mobil

Alıntı

Sayın Evrenay rica ederim umarım siz ve forumdaki ilgili arkadaşlar beğenmişlerdir.
Saygılarımla.

Alıntı

Konuyu hortlatmış gibi oluyorum lakin dedemde halen varolan ve her geçen gün heba oluşunu hatırladığım silahtır. En son geçen yaz gördüm ve dayım tarafından 5 adet fişek atıldı.Dedem yaklaşık 30 sene önce ne yazık ki namlusu çok uzun diye 1cm kadar kestirmiş.Anladığım kadarıyla silahın kalibresi 7.63x25mm fakat bizdeki 9x19 para. Acaba iki farklı kalibrede mi üretildi ? Yoksa bizdeki çakma mauser mi? Birde deformasyon ilerlemiş bir durumda hatta fişek atıldıktan sonra bile temizlemiyorlar silahı kurtarmak için neler yapabilirim ?

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi