Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ne kadar bilgi sahibiyiz?
Değerli arkadaşlar.Gerek avlanmak amaçlı malzeme(elbise bot barut saçma tapa vs) gerekse de tabanca ve atıcılık için (kılıf şarjör dürbün trap plakaları vs)malzeme alımını hepimiz zaman zaman yapıyoruz.Benim merak ettiğim şey:Türkiye de ki av malzemesi satışı yapan dükkanlar bu konuda ne kadar bilgi sahibi ne kadar kendilerini yetiştirmişler acaba?İçeri girdiğimizde bizlere ne kadar yardımcı olabiliyorlar;bizlerin dertlerine ne kadar derman olabiliyorlar?Halen 22 cal ayı dahil her şeyi vurabilirsin arkadaş merak etme sen yeter ki al deyip bizlere satmaya çalışıyorlarmı?b civan bşk/Yusufeli.

Alıntı

Sattığı malzeme hakkında bilgili ve şehir efsanesinden çok doğruya ulaşmaya çalışan av mağazası çalışanı bulmak çok zor, ama evet var.

Silahta daha da az rastlanıyor, ama özellikle balık konusunda, deneyimli-bilgili kişiler istihdam eden mağazalar mevcut, insan konuşmaya doyamıyor, konuşurken de bir bakıyorsunuz aklınıza gelmeyen elli kalem daha malzeme alıp çıkmışsınız. Smile

Bunu silahta yapıp çıtayı daha yukarıya çeken daha çok satıcı görmek umudu ile diyeceğim, ama ne yazık ki çok büyük bir miktarı, gelen müşteri kitlesi ile doğru orantılı olarak çok "cahal" ve nabza göre şerbet veriyor...

Saygılarımla..

Alıntı

(06-02-2013, 04:49 PM)CivanBaşkanYUSUFELİ demiş ki: Değerli arkadaşlar.Gerek avlanmak amaçlı malzeme(elbise bot barut saçma tapa vs) gerekse de tabanca ve atıcılık için (kılıf şarjör dürbün trap plakaları vs)malzeme alımını hepimiz zaman zaman yapıyoruz.Benim merak ettiğim şey:Türkiye de ki av malzemesi satışı yapan dükkanlar bu konuda ne kadar bilgi sahibi ne kadar kendilerini yetiştirmişler acaba?İçeri girdiğimizde bizlere ne kadar yardımcı olabiliyorlar;bizlerin dertlerine ne kadar derman olabiliyorlar?Halen 22 cal ayı dahil her şeyi vurabilirsin arkadaş merak etme sen yeter ki al deyip bizlere satmaya çalışıyorlarmı?b civan bşk/Yusufeli.

Burada bir av bayiine girdim,bilinen bir yabancı markanın tek kurşununu sordum,var deyip çıkarttı bir kutu,kutuya baktım üzerinde hiçbir bilgi yok,ne gramaj ne fişek boyutu ne çap,sordum niye yazmadığını kurşunlarda yazmaz dedi,bende bunun doğru olmadığını,kurşunda olsa yazması gerektiğini söyledim,ben ısrar edince,biraz yüksek perdeden "ben 30 yıllık avcıyım"dedi,rafta bulunan başka bir markanın kurşun paketini isteyip üzerindeki bilgileri gösterdim,bunda yazıyor dedim,ona bakma sen deyip kestirip attı.
Enteresan bir şekilde,farklı konularda tartıştığımız başka avcılarda,konuşmanın bir yerinde özellikle vurgulayarak,(ne bir eksik,ne bir fazla )kendilerinin 30 yıllık avcı olduğunu belirtmeye özen gösteriyorlardı.
Velhasıl bu 30 yılda bir keramet var galiba,ama ben hala çözemedim.

Alıntı

Sırf bu yüzden internet üzerinden alışveriş yapmaya çalışıyorum,bu adamlarla yüz yüze gelmemek en iyisi.

Alıntı

Kaya av marketten 90-95 tl ye hediyeleri ile birlikte aldığım 4.5mm havalı tek kırma tabancaya, semtimizdeki bir av bayi 170 çekti. Üstüne üstlük markasını sordum bilemedi.. Bu Hatsan dedim, modeli biraz tanıttım.Smile Aldığım fiyatı söylemeye utandım, daha ucuza satan yerler var diyebildim. Bir iki kelam ve topuk.. 90 nere hediyesiz 170 nere..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi