Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afyon Karahisar Poligon ve S&W .44 Magnum...
Atışta yapılan hatalar ,

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4656

Saygılar.

Alıntı

(19-05-2013, 10:45 AM)Naz demiş ki: ... çünkü atış kağıtlarında gruplama hatalarının belirtildiği özel bölümler olduğunu duymuştum. B ya da H-10 gibi. Ama bu bilgilere ulaşabileceğim bir kaynak bulamadım...
Sn.Naz, bahsi geçen bölümün linki. Atışta yapılan hatalar

Alıntı

Bu konu belki isinize yarar.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=4656

(02-05-2010, 10:39 PM)zucchero demiş ki: Benim gibi yeni acemi arkadaşlara yardımcı olacağını düşündüğüm bir 'atışta yapılan hatalar' resmi.
[Resim: correction.jpg]
[Resim: atis_hatalari.jpg]

A-Bileği yukarı kırma
B-Yan çevirme, Geri tepmeyi bekleme
C-Baş parmağı sıkma, boğuma yakın bölüm ile tetik çekişi
D-Tetiği çekiş sırasında tutuşu sıkma, tetiğe sağ taraftan basma
E-Bileği aşağı kırma, ileri itme, namluyu aşağı düşürme
F-Tetiği birden çekme, tetiğe sol taraftan basma
G-Parmakları sıkma
H-Tırnağa yakın bölüm ile tetik çekişi
I-İtme, geri tepmeyi bekleme, pozisyonu(el, duruş) bozma (?)

Tercümeden çok memnun kalmadım. Teknik terimlere hakim arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Alıntı

Big Grin 3 kisi ayni anda ayni linki gonderdigine gore ise yarayacaktir. Smile

Alıntı

Sn Naz ;

Resim olayını halletmişsiniz tebrikler , son atış resimleriniz yokmu ? Daha detaylı hatalara yorum yapabilirdik...

Saygılar.................

Alıntı

21.05.2013 Atışlar

5' er 5 'er 3 şarjör atış yaptım. Normalde 3 video koymam gerekiyor ama bu photobucket a para yedirmediğimizden midir bilmem internetim yeteri derecede hızlı olmasına rağmen medyayı çok yavaş yüklüyor gavur soyu.
Son 5 Atış
[Resim: th_DSCI0624_zps1cacea1e.jpg]

Hedef Kağıdı, Kanuni 19 ile 15 m' den artık mermiler aynı deliklerden geçebiliyor, istenilen bölgelere toplanabiliyor. Tetik parmağı disiplini uygulanıyor. Lakin tetik çekişi sırasında bileği bükmeden kaynaklanan karavanalar var...
[Resim: 2013-05-21-521_zps22c06463.jpg]

Alıntı

Sn. Altair4103,

Keyifli atışlar . Merminiz bol olsun .

Yerinizde olsam : 15 m'de gurupman bu kadar büyükse , mesafeyi kısaltıp tutuş ve tetik hatalarını düzeltmek için 5-10 metrelerde çalışırdım . Tabi bu benim düşüncem . Üstadlar ne der bilemem .

Saygılar .

Alıntı

(23-05-2013, 09:23 AM)kararsız demiş ki: Yerinizde olsam : 15 m'de gurupman bu kadar büyükse , mesafeyi kısaltıp tutuş ve tetik hatalarını düzeltmek için 5-10 metrelerde çalışırdım .

+ 1.

Ve kesinlikle hedef ve nişan alanı geniş siluet hedefleri yerine puanlı olimpik hedeflerle işe başlardım...

Saygılar.

Alıntı

(18-05-2013, 07:04 PM)Naz demiş ki: İLK ATIŞ DENEYİMİM/KARAHİSAR ATIŞ POLİGONU/29 KİŞİNİN KATILDIĞI ATIŞ TURNUVASINDA 4. OLDUM, HATALARIMLA BİRLİKTE...

Tebrikler...Thumbs Up

Ancak lütfen namlu ve tetik disiplinine azami özen gösterelim. Namluyu her zaman hedef hattında tutalım, asla sağa sola, geriye veya yukarıya, tavana çevirmeyelim.

Saygılar.

Alıntı

Sesten biraz da olsa tedirgin oluyor musunuz?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi