Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afyon Karahisar Poligon ve S&W .44 Magnum...
Ben işletme sahibi Hakan.

Alıntı

Bir etkinlik de bizden: Karahisar Atış Poligonu'nda güzel vakit geçirdik. Artık Afyon Takımı' nın temellerini atmanın vakti geldi Wink 2 arkadaşımı daha silahlarla tanıştırdım. Smile Poligona gittiğimizde bizi Atış Hocası Ramazan Abi karşıladı. Kendisi çok candan bir insan sağolsun. İşletme sahibi sn. Karahisar Poligon'la da çok tanışmayı istedik fakat bizim gittiğimiz saatte dışarıdaymış kendileri.

Ben Kanuni16 ile 10 .44 Magnum ile 6 atış yaptım. Arkadaşlarım ise Sarsılmaz Kılınç ile 10' ar adet atış yaptılar. Sonuçlar berbat Big Grin Karavanalarımız var maalesef ama İnşallah daha yolun başındayız "Tactical Shooter" seviyesine çıkabilecek potansiyelimizi hissedebiliyorum Smile Atıcılık kariyerimde tüfekle atışlarım (5,5 mm diablo ile yaklaşık 6 kutu 1100-1200 civarı tekli saçma ve 15-20 defa muhtelif av tüfekleriyle atış) hariç 76. atışımı yaptım. Bu etkinlikte yaşadığım tek üzüntü .44 Magnum ile ateş ederken fotoğraf makinesinin şarjının bitmiş olması oldu. Atışlarımı izleyemedim.

Siz silahsever büyüklerime ve yaşıtlarıma nacizane önerim Smith Wesson' la atış yapmanız. Silah gerçekten çok güçlü ve kişiye kendini kovboymuş hissi veriyor Big Grin

[Resim: 2013-04-28-449_zps85a95933.jpg]

[Resim: 2013-04-28-452_zps3d823ea2.jpg]

[Resim: 2013-04-28-453_zps292e200f.jpg]

9mm Kanuni16 video
[Resim: th_DSCI0613_zpse7351005.jpg]

.44 Magnum boş tetik çekimi video
[Resim: th_DSCI0616_zpsf6e654df.jpg]

Saygılarımla...

Alıntı

Sn Altair4103 genç yaştaki silahsever duygularınızı ve paylaşımlarınızı taktirle karşılıyorum ...

Ancak lütfen silahınızın boş olduğunu biliyor olsanız bile bir birinize doğru eliniz tetikte doğrultmayın .....İnanın dalgınlıklar çok vahim sonuçlar doğurabilir....Uzun yıllar önce silahımın boş olduğunu sanarak yere doğru tuttuğum bir anda istemsiz bir şekilde silah patladı ben silahın boş olduğunu sanıyordum Allah korudu bir kaza yaşamadım , o günden sonra silahın boş olduğundan kesin emin dahi olsam silahımı hiç bir canlıya doğrultmam...Lütfen yanlış anlamayın , devamlı silah taşıyan insanlar bile bu tip hatalar yapabiliyorsa , dikkati ve emniyeti her şartda düşünmek gerekir..

Saygılarımla...

Alıntı

Tetik parmağı disiplini sayesinde , atlatılmış çok önemli bir kaza .

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=9909

Bu disiplinin sağlanması kişiyi hertürlü kazadan koruyacaktır ...Bu disiplinin sağlanması için her zaman , ister taktik atışlar esnasında veya her hangibir zamanda her daim tetik parmağı silah hedefe doğrultulmadan tetik üzerinde olmamalıdır...

Saygılar...

Alıntı

Sn. Lvnt uyarılarınız için çok teşekkür ederim. Ne kadar Taktik&Eğitim başlığını tamamen okuyup anlamış olsam da siz daha iyi bilirsiniz tetik parmağı disiplini insanda reflekstir. Refleks haline gelmezse eğer onu küçük hatalardan çok kötü sonuçlara mahkum edebilecektir. Burada tüm forumun huzurunda size söz veriyorum tetik parmağı disiplinini refleksim haline getireceğim ve Allah'ın izniyle hata yapmayacağım.

Teşekkürler ve saygılar...

Alıntı

Merhaba Hakan Bey. Tanıdım sizi. Yakınlarda bir turnuva yok mu?

Alıntı

(13-05-2013, 10:23 PM)Naz demiş ki: Video ve resimleri yüklemeye çalıştım ama başaramadım. Sad
Buradan takip ederseniz resim olayını halledersiniz..

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...p?tid=1393

Saygılar..

Alıntı

İLK ATIŞ DENEYİMİM/KARAHİSAR ATIŞ POLİGONU/29 KİŞİNİN KATILDIĞI ATIŞ TURNUVASINDA 4. OLDUM, HATALARIMLA BİRLİKTE...

[Resim: th_NazikeAtis_zps8fc850cc.jpg]

[Resim: DSCN52222_zps1b8c239b.jpg]

[Resim: DSCN5281_zps260bd199.jpg]

[Resim: DSCN5264_zpsa79285ce.jpg]

[Resim: DSCN5269_zps4773513f.jpg]

[Resim: DSCN5215_zps8659fe64.jpg]

Saygılar...

Alıntı

Tebrikler. Durus, tutus hepsi mukemmel gozukuyor. Atislar da gayet iyi. Basarilarinizin devamini dilerim.

Alıntı

Öncelikle değerli üyelerden özür diliyorum. Mesajımın tamamını büyük harfle yazarak forum kurallarından 15. kuralı ihlal ettim. Forum kurallarını daha önce okumuş olmama rağmen hatırımdan çıkmış. Tamamen başlıkları büyük harfle yazma alışkanlığımdan kaynaklanan bir hata. Smile
Sayın ilksurfer, temenniniz çok teşekkür ederim. Umarım daha iyisi olacak. Ancak dün yaptığım çalışmalarım pek iç açıcı olmadı. Atış yaptığım her tabancada gruplama hataları oldu. Atımlar hep bir bölgede toplanıyor. Nerede sorun yaşadığımı tam olarak bilmiyorum ama yaptığım araştırmalara göre tetik düşürme ve tetiği parmağın ikinci boğumu ile tutma hatası yapıyorum. 15 m'den Kanuni 19-9mm 'deki atımlar koordinat düzlemine göre 4.bölgenin beyaz kısmında toplandı. [ Bu şekilde ifade ediyorum; çünkü atış kağıtlarında gruplama hatalarının belirtildiği özel bölümler olduğunu duymuştum. B ya da H-10 gibi. Ama bu bilgilere ulaşabileceğim bir kaynak bulamadım. Forumda da "Taktik-Eğitim" ve "Nişan Almak Ama Nasıl?" konu başlıklarına baktım ama bulamadım.] , Fatih 13-7.65mm'de atımlar 3. bölgenin beyaz kısmında, Sarsılmaz Profesyonel-9mm'de atımlar tam dikey düzlemde aşağıda, Kanuni 17-9mm'deki atımlar ise yine 3. bölgede üç atım siyah bölgede 10-9-8, üç atım beyaz bölgede 5-5-4. Her ne kadar işe yaramaz silah deseler de en istikrarlı atışlarımı Kanuni 17-9mm ile yapıyorum. Smile
Saygılarımla...

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi