Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Afyon Karahisar Poligon ve S&W .44 Magnum...
#1
Sn Üyeler, şu an Afyon' dayım...Akşam canım sıkılınca internetten '' Afyon' da poligon var mı? '' diye baktım...Afyon merkeze çok yakın Karahisar Poligon varmış. Telefonla ücret tarifesini sordum; Tabanca için ayrı bir ücret olmadığını, 25 TL içine silah ve 10 adet 9 mm mermi dahil denilince çok uygun geldi, atladım gittim. Poligon saat 23:00' e kadar da açıkmış.

Poligon çok güzel, güvenlik süper...Sahibi 17 ayrı yerden izin aldıktan sonra 600.000 TL harcayarak bu poligonu açmayı başarmış. Yerlerde bile özel bir kaplama var, kurşun yere isabet etse bile yer kaplamasından geri sekmesi mümkün değil...Özel kameralar var, atışları yanınızdaki monitöre bakınca anında görebiliyorsunuz.

Velhasılı kelam, poligona girince bir baktım .44 magnum, Big Grin , benim silahı unuttum..Magnumla 1 adet mermi atmak 4 TL..Magnumu görünce '' Sen bana magnumu ver..'' dedim. Elimde dev gibi silahı görünce, ilk atışta kulaklığı takmayı da unuttum, atış hocası da zoraki çekim yapmak zorunda kalınca beni uyaramadı..

Bu silah nasıl bir silah, gücünü atış yapmayan bilemez...Tepmesine bakılırsa, herkesin zapt etmesi zor, ama silah '' Ben güçlüyüm!...'' diye bağırıyor. Çok farklı bir deneyim oldu ve kulağım tek atış da bile kulaklıksız olduğundan hala çınlıyor.


Video;[Resim: th_IMG_0267_zpsc8549726.jpg]


[Resim: IMG_0268_zpsb767f2fe.jpg]

[Resim: IMG_0266_zpse1634999.jpg]Afyon tarafında oturanların mutlaka gitmesini tavsiye ederim, hem çok ekonomik, hem de güvenli bir yer...Saygılar.


Adres:

Erken Kasabası Yolu

NO:9

Afyon

Tel :0 272 2463777
 
Alıntı

#2
Bir Afyonkarahisar'lı(Çay) övünmeliyim bu durumdan. Beğendiğinize sevindim.
 
Alıntı

#3
Poligonun içinin de videosu vardı, onu da ekleyeyim, gitmek isteyenler göz atar belki.

Video;[Resim: th_IMG_0265_zps18d0fb13.jpg]Bir daha ki sefere silahlı bayan ateş etmeyi düşünüyorum.Big Grin


Saygılar.
 
Alıntı

#4
(05-02-2013, 12:43 AM)Naz demiş ki: Bir Afyonkarahisar'lı(Çay) övünmeliyim bu durumdan. Beğendiğinize sevindim.

Sn.Naz, gayet güzel bir poligon ve oldukça ekonomik...Ankara' da bile şu an bu fiyatlarda bir poligon yok maalesef, bu poligon Ankara' da bu fiyatlarla çalışsa randevu ile çalışır..
 
Alıntı

#5
Sn; mrt1 elinize sağlık iyi bir paylaşım olmuş.

Bu arada,her sabah uyandığınızda bugün hangi silahla atış yapsam nasıl bir duygu acaba Smile
 
Alıntı

#6
Sn voguefalcon sizin kadar envanterim olmadığından poligonlarda hayellerimizi gerçekleştiriyoruz şimdilik.Wink

Saygılar...
 
Alıntı

#7
Sn. mrt1
Elinize sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş.

Saygılar.
 
Alıntı

#8
El topu da 629 PC imiş, sanırım atış yaptıktan sonra ne savunma silahı, ne de poligon silahı olamayacağını neden yazdığımızı anlamışsınızdır.
Ama tabanca ile av yapılabilen ülkelerde, ciddi boyda avlara atış yapılabilen bir kalibre kendisi, yine de atış sayısına gelene kadar o bileklerde nasıl hasarlara yol açar atmayan anlamaz.

Çok güzel paylaşım olmuş, sayenizde yeni bir yer öğrendik, sağolun.
 
Alıntı

#9
(05-02-2013, 01:14 AM)baris demiş ki: El topu da 629 PC imiş, sanırım atış yaptıktan sonra ne savunma silahı, ne de poligon silahı olamayacağını neden yazdığımızı anlamışsınızdır.
Ama tabanca ile av yapılabilen ülkelerde, ciddi boyda avlara atış yapılabilen bir kalibre kendisi, yine de atış sayısına gelene kadar o bileklerde nasıl hasarlara yol açar atmayan anlamaz.

Çok güzel paylaşım olmuş, sayenizde yeni bir yer öğrendik, sağolun.

Sn Baris ben bileğimle ilgili bir sorun yaşamadım ama , silahın oldukça güçlü olduğunu hissettiğimden oldukça sıkı tuttum bu yüzden de iyi nişan olamadım, ama çok haklısınız bu silahla herkes atış yapmamalı özellikle bayanlar ve hiç silah kullanmamış olanlar çok dikkatli olmalı çok güçlü bir silah mermisi 9mm yanıda minyatür kalıyor.

Saygılar..
 
Alıntı

#10
Bilekte sorun derken, av için aldığınızı, ve avı kaçırmayacak kadar çok pratiği bu silahla yaptığınızı farzedin anlamında yazmıştım.
Av yapılacak silahta, artık refleks hale gelene kadar çok ve düzgün atış yapmak gerektiği için, bunu .44mag ile yapmak pek te kolay olmasa gerek; hem bünye hem de bütçe anlamında. Smile
Saygılarımla..
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi