Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SW 686-4 Silahımız çalınmıştır.
Sn Avcı 41 çok üzüldüm ,işallah sorunsuz bir şekilde bulunur.

Sn. Avcı41 ,
Çok üzüldüm. İnşallah biran önce bulunur ve yapanlar cezasını çeker. En büyük korkumdur. Eve girilmesi ayrı bir psikoloji , silahın çalınması ayrı bir psikoloji. Allah yardımcınız olsun.
Saygılarımla

Sn Avcı 41 geçmiş olsun,inanın çok üzüldüm,benzer bir akibete bizde uğradık,Allah beterinden saklasın,selamlar...

Çok geçmiş olsun , umarım en kısa sürede silahınıza kavuşursunuz.

Çok geçmiş olsun.Umarım silahınıza en kısa sürede kavuşursunuz.

Geçmiş olsun. Umarım kötü bir iş için kullanılmaz.

Saygılar.

(04-02-2013, 02:12 AM)By_Düzce demiş ki: Sn. Avcı41 çok geçmiş olsun bulunsa bile sizi çok yoracak yasal presedürler ile uğraşmak zorunda kalacaksınız.

Saygılar.

Bulundurma ruhsatlı silah kayıtlı bulunan meskenden çalındığına göre kapınızda bılunan araba çalınıp birine çarpsa nekadar yoracaksa okadar yorar tutanak tutturulmuş,gereken yapılmış.
Silahın sahibi, arkadaşımız vicdani olarak huzursuzluk çekmekte,sıkıntı budur,en kısa zamanda sahibine ulaşması dileğiyle.
Sn.Avcı_41'e iyi niyetinden ve ince düşüncesinden dolayı şükranlarımzı sunuyoruz.
Saygılar

Geçmiş olsun,

Silah gibi bir malın çalınması maddi-manevi anlamda sıkıntı yaratacak olsa da, olayın bir de hukuki sorumluluk boyutu var.
Evime kasa almadan önce, silahlarımın çalınması durumunda neler yaşabileceğimi araştırmıştım. Polis memuru "aynı durum bizim başımıza da gelebilir evime hırsız girdiğinde benim silahım çalınırsa ben de mi suçlu olacağım" şeklinde cevap verdikten sonra rahatlamıştım. İdari tutanaklar tutulduktan sonra en azından hukuki anlamda bir sıkıntı yaratmayacağı için sevindim.

İnşallah tez zamanda silah da bulunur da, çalan da yataklık eden de gereken şekilde cezalandırılır.

1 üye teşekkür etti:
Haritacı1461
Böyle bir durum yaşandığında, (Allah yaşatmasın) tekrar ruhsatlı silah alma hakkınız engelleniyor mu acaba?

Sn.Avcı41, Çok çok geçmiş olsun.

Sn.Pasa_7676, eğer olayı farkeder farketmez yetkili makamlara bildirirseniz herhangi bir engelleme veya hak kaybı ile karşılaşmazsınız.

Saygılarımla.

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi