Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIG M 1911; 750 atım sonrası inceleme ve yay değişimi...
Sayın By_Düzce,
Elimde 16-17 libre yedek yaylar mevcut. Ayrıca bir yay ölçme aparatı da yaptım, mevcut yayları ölçer birlikte sorununuzu çözmeye çalışırız.
İstanbula gelmek imkanınız varsa memnuniyetle elimden geleni yaparım. Bozulmuş mermilerinizi lütfen silaha koymayınız, biraraya gelebilirsek çekirdekleri bozmadan geri çekip normal boya getirip caponlarız olur.
Saygılar.
Osman

Alıntı

Deforme mermi resimlerini şimdi gördüm. Blazer mermilerin kuru manevrasında bu ilk olay değil.Yumuşak aluminyum kovanlar kuru manevraya dayanmıyor. Lütfen bir de GECO' larla deneyiniz. Ama her halukarda GECO ve Blazer'ler için 18 libre fazla. 16 libre rahat yeter. Saygılar.
Osman

Alıntı

(13-02-2013, 09:09 PM)lupus demiş ki: Sn.By_Düzce,

Aşağıdaki konu çekirdek gömülmesi ile ilgili olarak size gerekli fikri verecektir diye düşünüyorum.

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...9Fe%C4%9Fi

Çekirdeği kovana sabitleyen temel unsur, kovan boynunun gerimidir. Alüminyum alaşım kovanların kovan boyunlarının gerimi, pirinç kovanlara nazaran daha zayıftır. Standard irca yayları kullanılırken, pirinç kovanlarda bile çekirdek gözle fark edilemeyecek kadar da olsa kovana gömülmeye başlıyorsa, sert irca yayı ile atım yatağına sürülen alüminyum alaşım kovanlı bir mühimmatta çekirdeğin daha fazla gömülmesi normaldir. Normaldir derken, beklenmesi gereken bir durum olduğunu kast ediyorum.

Saygılar.

Kusura bakmayın Üstadım, yine mesajınızı görmeden şecaat eylemişim.
Biraz LOCKTITE veya CAPON işe yarıyor.

Alıntı

(13-02-2013, 11:24 PM)ORTAÇ demiş ki: Biraz LOCKTITE veya CAPON işe yarıyor.

Bunu da ben sayenizde şimdi öğrendim...Smile Teşekkürler...

Saygılar.

Alıntı

Bau arada Hamsili mamsili diye hor görmeyin garibimi, adam gibi elden geçince.

Böyle oluyor.

Alıntı

MKE'nin milspec mermilerinde kovana yapışıp hava/nem almasın diye katranımsı bir madde kullanıyorlar.

[Resim: 134982-1322595406-0.jpg]
Ayrıca kovan ağızları oldukça sıkı, bu tür oynama pek kolay değil.

Sert patlamalarında kovan geçme sıkılığının da etkisi var, basınç blöf edilmeden daha yüksek tepe noktası vuruyor.

Alıntı

Değerli üstadlarım lupus ve Ortaç cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İstanbul'a aslında çok sık gidip gelmekteyim ilk fırsatta sizinle tanışmaya ve değerli bilgilerinizi bire bir sizden almaya gelmeyi çok isterim. İlk fırsatta inşallah, değerli büğüm tavsiyenize uyup orjinal yay ile silahımı kullanmaya devam edeceğim. Hoşgörünüze sığınarak bir soru daha sormak istiyorum iğne yayınıda orjinal olarakmı kullanmalıyım yoksa 18,5 lb ile gelen daha uzun iğne yayını kullanayım. Daha uzun iğne yayı iğnenin daha uzun süre dayanım sağlamasına yardımcı olurmu?

Saygılar.

Alıntı

(13-02-2013, 11:40 PM)ORTAÇ demiş ki: Bau arada Hamsili mamsili diye hor görmeyin garibimi, adam gibi elden geçince.

Böyle oluyor.

Değerli büğüm bu videonuzu daha önce izledim ve orjinal icra yayı ile blaser boş kovanlarla defalarca denim ve her denememde sorunsuz bir şekilde manipülasyon gerçekleşti. Sayenizde bir çok bilgi edindim form aracılığı ile silah severler üzerinde büyük emeğiniz var hakkınızı helal edin.

Saygılar.

Alıntı

(13-02-2013, 09:06 PM)baris demiş ki: Bana sorun silahınızın besleme rampası ve namlu arasındaki uyumsuzluktanmış gibi geldi.
Daha güçlü yay ve kötü şarjör yanakları da bu problemi daha çok ortaya çıkarmış.

[Resim: 311912_560485807306116_722893271_n.jpg]

Tisaş'a gidip, 18lb ile silahın yaptığı besleme hatalarını yetkililere belirtirseniz, bence sizinle çok güzel ilgileneceklerdir. Smile

Saygılarımla.

Sn. baris

Tabiki bahsettiğiniz markalar kadar hatasız bir ölçü hamsilide olduğunu idda edemem ancak bu fotoğrafı çekerken açı hatası yapmışım merakımdan tekrar kontrol ettim ve resimledim çokda kötü sayılmaz diye düşünüyorum.

[Resim: 65263_565947850093245_687463243_n.jpg]

[Resim: 555903_565947860093244_594936714_n.jpg]

[Resim: 426139_565947886759908_886588625_n.jpg]

[Resim: 539616_565947896759907_242484478_n.jpg]

Saygılar.

Alıntı

(14-02-2013, 12:28 AM)By_Düzce demiş ki: Değerli üstadlarım lupus ve Ortaç cevaplarınız için çok teşekkür ederim. İstanbul'a aslında çok sık gidip gelmekteyim ilk fırsatta sizinle tanışmaya ve değerli bilgilerinizi bire bir sizden almaya gelmeyi çok isterim. İlk fırsatta inşallah, değerli büğüm tavsiyenize uyup orjinal yay ile silahımı kullanmaya devam edeceğim. Hoşgörünüze sığınarak bir soru daha sormak istiyorum iğne yayınıda orjinal olarakmı kullanmalıyım yoksa 18,5 lb ile gelen daha uzun iğne yayını kullanayım. Daha uzun iğne yayı iğnenin daha uzun süre dayanım sağlamasına yardımcı olurmu?

Saygılar.

Sayın By_Düzce,
Wolff firmasının eksra güçlü icra yayları ile birlikte sunduğu ekstra güçlü iğne yayları, normalden hızlı dönüş yapan sürgünün yerine gelip durduğunda eylemsizlik iymesi nedeni ile iğneyi ileri fırlatarak kapsüle istem dışı vurmasını engellemek içindir. Tabii bu 70 serisi 1911 ve klonlarında önemlidir. 80 serisinde iğne emniyeti var.(Eğer sökülmedi ise)
Eylemsizlik iymesi (momenti) ani duran bir aracın içindekilerin öne savrulması ile anlaşılabilir.
Lütfen herhalukarda 18.5 libre yay ile gelen iğne yayını kullanınız, bu ayrıca atış sonrası kapsülde oluşabilecek su damlası şeklindeki oluşumu da engelliyebilir.
Saygılarımla.
Osman

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi