Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BHP Titan Kaplama
Titanyum ile uslanmayanı üstüne teniffer paklar. Smile

Alıntı

Sayın ozkanx7,fotoğraflardaki görüntü çok keyif verici olmuş,umarım sizde büyük bir keyifle kullanırsınız.
Sayın Kozluoğlu'nun ellerine sağlık.

Alıntı

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Sn. Şekerlioğlu, saygılar..

Alıntı

(31-01-2013, 01:34 PM)yakuzz demiş ki: Bhp, colt, tamirat/tadilat, boya/kaplama ve yurdumuz ustalarının yapabilecekleri gibi konularda edindiğiniz tecrübelerinizle pek çoklarımıza ders verecek kıvamdasınız.

Ben de sayenizde bir silahın defalarca boyanabileceğini öğrenmiş oldum, hiç düşünmemiştim, teşekkür ederim.
Bu vesile ile sormuş olayım, bu kadar işlemden geçmiş olmanın silaha bir zararı var mıdır? İkinci el silah alırken, bu 3 renk işlemi ayırtedilebilir mi, farkedilebilir mi? Önemli midir?
Ben krom halini de çok beğenmiştim, güle güle kullanın Smile
Saygılarımla

Alıntı

Sn.ozkanx7,

Silahınıza yapmış olduğunuz her işlemi, titizlikle ve bir öncekini aratmayacak bir şekilde yaptırmışsınız. Elinize sağlık. Tebrikler.

Saygılar...

Alıntı

En son Sn. Kozluoğlu'nu Balıkesir'de ziyaret etmiştim. Elindeki siparişleri incelediğimde ve benimle çeşitli öncesi-sonrası fotoğraflarını paylaştığında ne kadar titiz çalıştığını gözlemleme fırsatım olmuştu.

Alıntı

(31-01-2013, 08:20 PM)tirendaz demiş ki:
(31-01-2013, 01:34 PM)yakuzz demiş ki: Bhp, colt, tamirat/tadilat, boya/kaplama ve yurdumuz ustalarının yapabilecekleri gibi konularda edindiğiniz tecrübelerinizle pek çoklarımıza ders verecek kıvamdasınız.

Ben de sayenizde bir silahın defalarca boyanabileceğini öğrenmiş oldum, hiç düşünmemiştim, teşekkür ederim.
Bu vesile ile sormuş olayım, bu kadar işlemden geçmiş olmanın silaha bir zararı var mıdır? İkinci el silah alırken, bu 3 renk işlemi ayırtedilebilir mi, farkedilebilir mi? Önemli midir?
Ben krom halini de çok beğenmiştim, güle güle kullanın Smile
Saygılarımla

Sn. tirendaz ben teşekkür ederim, yapılan kumlama esnasında malumunuz silah metal' den bir miktar kaybediyor, bu kayıp 100 mikron' da olsa bence tabiki önemli alacağınız silahın fabrika değerlerinde olması en doğrusu, sonuçta bu işlemler önemli değil diyebilmem için bir silah üreticisinden çok daha fazlasını bilip bunu burada ispat etmem gerekli. Biliyorsunuz mühendislik tasarımı bir bütün fakat bu metal kayıpları çalışmasına engel değil ya da ben öyle zannediyorum bunu zamanla tecrübe ederek göreceğim. Bugüne kadar bu silah ile 3000 civarı atış yaptım.
Silahın ne kadar metal kaybedeceği ustanın maharetine kalıyor kumlama işlemi sonrası silah ne kadar tesviye ister hepsi ustanın ustalığına bağlı. Fakat bildiğim kadarı ile krom işlemi defalarca tekrarlanabiliyor, sökümü kumlama ile yapılmıyor. Bir silahın boyasının kaç defa değiştiğini anlamak bana göre mümkün değil fakat silahı alacağınız kişi güvenilir ise, silah alınabilir.
Silahlara kusursuz kaynaklar yapılıyor, sürgüsü çatlayıp kaynakla kapatılan, namlu tamiri ya da buna benzer bir çok örnekler var bu gibi tatsız örnekler ile karşılaşmamak adına kaynağından emin olmadığım işlem görmüş silah' dan uzak durmayı tercih ederim. Kendi silahımı Allah göstermesin mecbur kalmazsam satmak gibi bir düşüncem yok bu yüzden ben yaşadığım sürece inşallah benimle beraber.
Saygılar..

(31-01-2013, 10:09 PM)fuat_61 demiş ki: Sn.ozkanx7,

Silahınıza yapmış olduğunuz her işlemi, titizlikle ve bir öncekini aratmayacak bir şekilde yaptırmışsınız. Elinize sağlık. Tebrikler.

Saygılar...

Teşekkür ederim Sn. fuat_61, inşallah sizler' de kullanıp bir not verirsiniz.
Saygılar..

Alıntı

Gidip hacı bromu biraz daha seveyim bari. Bu başlığa baktıkça tekrar göresim geliyor Smile

Saygılarımla.

Alıntı

Saygıdeğer arkadaşlar, Ankara da titanyum kaplama için tavsiye edeceğiniz atölye yada usta var mı? Yardım ederseniz sevinirim.
Saygılarımla..

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi