Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opinel No13-Daha büyük çakı var mı?
Bende Opinellerin hemen hemen bütün numaraları var,birkaç limited edition modelide mevcut, performans bakımından çok kullanışlı çakılar. Birazda fiyat bakımından makul olduklarından özel seri hangi modele denk gelsek çerez gibi alıp eve koya koya bir dolu opinel oldu evde.

Her işte özellikle arazide yemek hazırlamakta falan kullanılıcak ise No:10 hem ebat bakımından yeterli oluyor,hemde taşıması dert olmuyor, 8 numara biraz ufak kaçabiliyor kestiğiniz şey sapın içine doluyor sonra temizlemesi ile uğraşıyorsunuz.

Firmada ısrarla bütün özel serileri 8 numara olarak üretmekte kararlı, haliyle 10 numara standart üretim bandından çıkan bir model, mümkünse bakıp inceleyerek alınmalı, bıçak ağzı sorunlarından, kilitleme mekanizması halkalarında gevşeklik veya aşırı sıkılığa kadar ufak tefek sorunlar sıklıkla görülebiliyor.
Sonuçta tamamen amaca yönelik, son derece ucuza, basit ve işlevsel tasarlanmış,ilk çakı dizaynlarından biri, satıldığı fiyatlarada ahım şahım bir kalite beklememek lazım.

Bunun dışında son dönemde üretilen polymer saplı outdoor modellerin işçiliğide, kalite kontrolüde nispeten daha iyi ve temiz, bayide outdoor serisinin düz ağızlı ve bıçak et kalınlığı arttırılmış ve jilet gibi ağız açılarak gelen bir modelini incelemiştim.

Ama konu ziyadesiyle sitesine bakarken şu modeli gördüm, denk gelirsem heralde bunuda alırım, güzel görünüyor.

https://www.opinel.com/en/tradition/luxury-range/n8-black-oak

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Emir93

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Emir93
(14-05-2020, 10:57 PM)Heat demiş ki: Bende Opinellerin hemen hemen bütün numaraları var,birkaç limited edition modelide mevcut, performans bakımından çok kullanışlı çakılar. Birazda fiyat bakımından makul olduklarından özel seri hangi modele denk gelsek çerez gibi alıp eve koya koya bir dolu opinel oldu evde.

Her işte özellikle arazide yemek hazırlamakta falan kullanılıcak ise No:10 hem ebat bakımından yeterli oluyor,hemde taşıması dert olmuyor, 8 numara biraz ufak kaçabiliyor kestiğiniz şey sapın içine doluyor sonra temizlemesi ile uğraşıyorsunuz.

Firmada ısrarla bütün özel serileri 8 numara olarak üretmekte kararlı, haliyle 10 numara standart üretim bandından çıkan bir model, mümkünse bakıp inceleyerek alınmalı, bıçak ağzı sorunlarından, kilitleme mekanizması halkalarında gevşeklik veya aşırı sıkılığa kadar ufak tefek sorunlar sıklıkla görülebiliyor.
Sonuçta tamamen amaca yönelik, son derece ucuza, basit ve işlevsel tasarlanmış,ilk çakı dizaynlarından biri, satıldığı fiyatlarada ahım şahım bir kalite beklememek lazım.

Bunun dışında son dönemde üretilen polymer saplı outdoor modellerin işçiliğide, kalite kontrolüde nispeten daha iyi ve temiz, bayide outdoor serisinin düz ağızlı ve bıçak et kalınlığı arttırılmış ve jilet gibi ağız açılarak gelen bir modelini incelemiştim.

Ama konu ziyadesiyle sitesine bakarken şu modeli gördüm, denk gelirsem heralde bunuda alırım, güzel görünüyor.

https://www.opinel.com/en/tradition/luxury-range/n8-black-oak

Sn. Heat bende de 3 farklı boyda Opinel mevcut. Söylediklerinize tamamen katılmakla birlikte beğendiğiniz model Türkiye'de bir kaç outdoor sitesinde mevcut. Ayrıca benim de en beğendiğim model.
Saygılarımla,
Emir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Heat

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi