Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEYR M9A1 ergonomik silah!
Evrenay madem heyecanlandınız, buradan size Sn.Fallout'un Ankara ziyaretinde, zamane zevklerine hitap eden silahlar arasında en çok hoşuma giden atış deneyimlerini bu silahla yaşadığımı söyleyeyim.
Saygılar,
TT

Alıntı

Sn.evrenay, işte sizin gerçek bir silahsever ve silah hastası olduğunu gösterir en basit kanıt.
Silahlarınızla ilgili olarak en küçük bir sohbet ve paylaşım fırsatını kolluyorsunuz. Cool
Konu ile ilgili bir şey olmasa da size bunun için özel olarak teşekkür ederim.

Saygılar.

Alıntı

Sn. Evrenay,
Forumda Steyr sahibi cok az insanlardan biriyiz.Silah ile ilgili olarak kendi tecrubelerimi ve birebir karsilastigim problemleri her zaman paylasmaya hazirim.Su an silahimla 1200-1300 atim yaptim.Sizinde paylasabileceginiz her turlu bilgiyi seve seve okurum.
Saygilar

Alıntı

turan tactical demiş ki:buradan size Sn.Fallout'un Ankara ziyaretinde, zamane zevklerine hitap eden silahlar arasında en çok hoşuma giden atış deneyimlerini bu silahla yaşadığımı söyleyeyim.
Saygılar,

+1, sanırım bunun nedeni üçgen gezdi ama.

Alıntı

Sayin lupus, bu memlekette biz silahi "uzaktan" sevenleriz.

look but don't touch, hesabi uzaktan silahlarin fotograflarina bakip bakip yalaniyoruz.

Steyr Club forumunu da pek okumuyorum artik. Bir ara gaza gelip tetik modifikasyonuna falan giderim sonra da silah elimde kalir diye endiseleniyorum. Hayir yaptirma sansim SIFIR, ayrica tek tasima silahim. Ondan sonra silahsiz kalmak ta cabasi (3000 USD lik silahi hacamat etmenin yanisira).

Neyse sayin atakan beyaz kabza kapagi getirtecekmis bana, madem Steyr le oynayamiyoruz biz de 1911 in kabze kapaklarini degistirirz (bize cok bile, gavur yapmis iste kurcalamasana Smile ).
Neyse artik bir Akdal alacagiz herhalde bozdukca sayin dr.akdal a gönder yaptiririz.

Sayin gördügüm kadariyla Steyr inizi satiyorsunuz. Ne yapalim Hayirli olsun diyelim .

Alıntı

Aşağıda kısmen dağıtılmış bir Steyr M9A1 görüyorsunuz.

[Resim: lupus059.jpg]

Aşağıda silahın ana şase ve gövdesini değişik açılardan görüyorsunuz.
Tüm parçalar ve sürgü taşıyıcı kızaklar bu şase üzerinde.

[Resim: lupus005.jpg]

[Resim: lupus003.jpg]

[Resim: lupus002.jpg]

[Resim: lupus004.jpg]

[Resim: lupus017.jpg]

Aşağıda Steyr M9A1 ' in polimer gövdesini görüyorsunuz.
Oldukça fazla ayrıntısı olmasına rağmen, gövdenin gerek iç, gerekse de dış kısmının polimer dökümü tertemiz.

[Resim: lupus009.jpg]

[Resim: lupus012.jpg]

Alıntı

mutfaga kadar gitmiştim, döndüğümde zavallı Steyr'ımın barsaklarını dışarıda buldum :-) .

Şaka bir yana üstad 5 dakikada benim Steyr'ı komple dağıtıp kalan zamanda da güzelce temizledi. Hatta benim ısrarımla bir de suyun altında yıkadık. Yapıldığı günden bu yana güneş görmeyen noktalara nüfuz edecek şekilde.

Akabinde benim en sevdiğim ve Steyr ımın 3 kez kovan sıkıştırmasına sebep olan yağa bulama önerime karşı çıkarak deyimler dağercığıma bir deyim daha ekledi, A dry Glock is a happy Glock (kuru bir Glock, mutlu bir Glock'tur), sevgili üstad.

Çok yoğun friendly fire (dost ateşi) ve zaman baskısı altında gerçekleştirdiğimiz bu işlemler sırasında, belirttiğim sebeplerden ötürü tetik mekanizmasına hiç bulaşmadık. Yoksa sevgili ustam ve üstad benim tetiği güzelce modifiye edip beni bu safkan Avusturya odunundan kurtaracaklardı :-) .

Geceyarısı menzile ulaştığımda, kabak misali oyulup sofralara meze olmaktan son anda kurtuldum. Ancak bir dahaki sefere, ki zamanı belli, Steyr fabrikayı terk ettiği güne pişman olacak heheheh.

Bu arada üstadla beraber 150-175 adet atış gerçekleştirdik ve silah sorunsuz çalıştı. Aklınızda bulunsun, kabza açısından dolayı belden yapılan atışlarda tavanı dövme ihtimaliniz yüksek.

Sayın lupus bu fotoğrafları Steyr Forum'a taşımayı planlıyorum memlekete dönünce (daha geziyoruz). Tabi izniniz olursa.

Bunların yanı sıra şunu ifade etmeliyim ki üstad kompile Darkside olmuş. Yanına H&K P7 görmeye gimiştim, bana P7 yi göstermediği gibi, "Boşver sen P7 yi falan ........ abimizde şahane bir G19c var" diyerek beni de yolumdan saptırmaya çalıştı. Tabi ben bu ısrarlara kahramanca direnerek G nin çekim merkezinden kurtuldum.
Mevzu ile ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

Sayın Lupus; bu pirincin taşını biraz zor ayıklarsınız siz hehehehe.

Alıntı

Yerinizde olmak istemeyen adam şu forumda yoktur sn. Evrenay. Kısmet bakalım,biz de M 1 Garant'ların çekim gücüne güveniyoruz Smile

Alıntı

evrenay demiş ki:Bunların yanı sıra şunu ifade etmeliyim ki üstad kompile Darkside olmuş. Yanına H&K P7 görmeye gimiştim, bana P7 yi göstermediği gibi, "Boşver sen P7 yi falan ........ abimizde şahane bir G19c var" diyerek beni de yolumdan saptırmaya çalıştı. Tabi ben bu ısrarlara kahramanca direnerek G nin çekim merkezinden kurtuldum.

off offfBig Grin

hep diyorum ya bir musibet bin nasihatten iyidir diye...

Sn Lupus, da dersini alacak sadece sabırlı olalım...Big Grin

Alıntı

evrenay demiş ki:Bu arada üstadla beraber 150-175 adet atış gerçekleştirdik ve silah sorunsuz çalıştı. Aklınızda bulunsun, kabza açısından dolayı belden yapılan atışlarda tavanı dövme ihtimaliniz yüksek.
Arkadaşlar, hayatımda kalçadan nişan almadan atış yaparak hedef vurmakta bu kadar zorlandığım bir başka silah hatırlamıyorum. Kabza açısı gerçekten alışık olmayan bir atıcıyı çok zorlayacak türden. Hedefe vuruş yapabilmek için, amiyane tabiri ile resmen hedefin dizlerine, hatta topuklarına sıkmamız gerekti. Big Grin

evrenay demiş ki:Sayın lupus bu fotoğrafları Steyr Forum'a taşımayı planlıyorum memlekete dönünce (daha geziyoruz). Tabi izniniz olursa..
Estağfirullah Sn.evrenay, ne demek, biz sürekli o insanların tecrübelerinden ve emeklerinden faydalanıyoruz.
Tüm içeriği istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

evrenay demiş ki:Bunların yanı sıra şunu ifade etmeliyim ki üstad komple Darkside olmuş. Yanına H&K P7 görmeye gimiştim, bana P7 yi göstermediği gibi, "Boşver sen P7 yi falan ........ abimizde şahane bir G19c var" diyerek beni de yolumdan saptırmaya çalıştı. Tabi ben bu ısrarlara kahramanca direnerek G nin çekim merkezinden kurtuldum.

Arkadaşlar külli yalan, Sn.evrenay beni zamansız aradığı için, P7 randevusunu denk getiremedik, ama kendisine bir arkadaşın satışa çıkardığı Glock 19 C si olduğunu, isterse bakabileceğimizi söyleyince, kendisi işi gücü, hatta atışı bırakıp direk G 19 C ' nin hub cemalini temaşa etme telaşına düştü. Neyse yine de kendisi ile gerçek bir P7 randevusu için şimdiden sözleştik. İkimiz birlikte anti-laylon terapi yapacağız inşallah. Big Grin

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi