Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STEYR M9A1 ergonomik silah!
[Resim: dsc00024wb6.jpg]

[Resim: pistol_target_01.jpg]
[Resim: s4steyr-12.jpg]

Alıntı

HK P30' a çok benzettim nedense.

Alıntı

valla bennim gözümde bu silah tipten kaybediyor o yüzden özelliklerine bile bakmıyorum, ben silahımı sadece güvenlik amacıyla almıyorum ona bakıp dokunmaktan zevk almalıyım atış yaparken keyif almalıyım ve her konuda içime sinmeli, o yüzden bu silah bana göre değil...

Alıntı

evrenay demiş ki:Atistan sonra silahi sokmek yaklasi 5 saniyenizi aliyor. Sag taraftaki dugmeye basip dugmenin yaninda bulunan kolu asagiya ittiriyorsunuz ve sugu one kayarak bosa cikiyor. Surguyu yerinden cikartip yayi yerinden cikartiyor son olarak ta bos cikan namluyu yerinden aliyorsunuz. Ben daha kolay sokulen bir silah gormedim. Hic anlamayan birisi bile becerebilir gibi geliyor bana!

Emin olun ki çok daha kolay sökülen silahlar var silahtan saymadığımız bir zigana bile çok daha rahat sökülüyor sadece sökme mandalını çevirmeniz yetiyor, ayrıca klasik sig p serisi silahlarıda tek elle bile 5 saniye sürmeden rahatlıkla sökebiliyorum...

evrenay demiş ki:Namlu Poligon namlu ve eminim 250.000 atis veya daha fazla omru vardir. Ama burada cogumuzun zannettigi gibi namlu omru irrelevant. Esas onemli olan polimer govdenin omru. Bazi Glok larin 100.000 atistan fazla dayandigini gozonune alirsak benzer bir performansi Steyr M9A1 den de beklememiz dogal olur. Esas aluminyum Govdeli SigSauer sahipleri dusunsun 25.000 atistan sonra catlayan orneklerle dolu Internet. :-)

250 bin atış ömrünü hiçbir firma resmi olarak vermemektedir, ama 100 bin atışı geçen birçok silah vardır fakat bunlarda parça değişimleri olmuştur ve namlularının ne durumda olduğu belli değil...

evrenay demiş ki:Tek ve seri atislarda (durmaksizin bir sarjorun bosaltilmasi) hic bir sorun cikartmadi. Mermi dikme, kovan sIkIsmasi gibi bir sorun olmadi. Sadece silahi gevsek tutarsaniz arada kovani saga atmak yerine tam kafanizin ustune atabiliyor ejektor.

Birkaç şarjörde sorun çıkarmamasının pek bir önemi yok birkaç şarjörde sorun çıkaran silah zaten ya arızalıdır yada beş para etmez diyip çöpe atmak lazımdır...

evrenay demiş ki:Bu arada MKEK e GLOCK gelmis 9 mm olan G17 yi 2500 USD a satiyorlar. Yani Steyr her yerde Glock'tan daha uygun fiyata satiliyor ama canimiz MKEK imizin anlasilamaz fiyat politikasi nasil yapiyor bilmiyorum Steyr M9A1 i 3053 USD ye satarken Glock G17 yi 2500 USD ye satiyor. Valla 750 USD icin ben olsam Glock alirim ama zaten HAYALET SILAH aliyoss seklinde ISLAK RUYALAR goren arkadaslar satisa ciktigi anda Glock larin kokune kibritsuyu dokmuslerdir. Gaston Glock u siritirken gorebiliyorum.

MKEK in fiyat politikası zaten belli, bu konuda konuşmaya bile gerek yok...

Alıntı

hahahaaaa gitti bizim silah sn. melihaga.hemen çöpe atıyorum..

Alıntı

SELAM BEN FORUM U UZUN SÜREDİR TAKİP EDİYORUM ANCAK ARANIZA YENİ KATILDIM GEÇEN YILKİ GELEN PARTİDEN BENDE BİR ADET STEYR ALMIŞTIM 100 ATIM YAPTIM BAŞKA ATMADIM AMA ŞU ANA KADAR ÇOK MEMNUNUM. AYRICA SAYIN FALLOUT ÇÖPE ATIYOSMUŞSUNUZ HANGİ ÇÖPE VEYA HANGİ ÇÖPLÜĞE?

Alıntı

Sayin KENAN Steyr cilerin (Steyroid) arasina hosgeldiniz. Sizde silahinizla ilgili tecrubelerinizi paylasirsaniz seviniriz. Elinizdeki M9 mu yoksa compact model S9 mu

Ornegin silahiniza uygun bir kilif bulabildiniz mi? Steyr inizi tasiyor musunuz, yoksa sadece bulundurma amacli mi aldiniz?

Alıntı

bence kesin tasimadir.
ülke sartlarinda bir steyr m9 ,glock,hs 2000 gibi polimer gövdeli silahlar bence bulundurma tercih edilmesi ülkedeki silah mevzuatlarinida düsünürsek biraz tuaf.sonucta bu tip tabancalar daha rahat tasinabilmesi icin tasarlanip gelistirilmis.ama sevdim begendim aldim denirse olay biter.
ama bence yerli tabancalar bulundurma icin bire bir.hemde hesapli.

Alıntı

SİLAHIM ŞU AN BULUNDURMA ASLINDA TAŞIMA İÇİN ALMIŞTIM AMA 5906 YA DEVAM EDİYORUM AYRICA SİLAH M9A1 SİLAHA UYGUN KILIF İSE BULAMADIM ANKARAYA GİDİNCE YIBA ÇARŞISINDA YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM

Alıntı

valla sy kenan elinizde steyr varsa tasima icin 5906 dan daha ideal diye düsünüyorum.bence ruhsat yenilemenizde steyri tasima yapin derim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi