Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
7.65'in Modası Gerçekten Geçti mi?
(27-08-2020, 10:57 AM)mrtcnbz099 demiş ki: Sn. alpyesilay  10 metreden 12ga slug ile vurulupta ölmeyen bence insan değildir Smile Şahsi görüşüm usta bir atıcının elinde olan 7.65, acemi atıcının elinde bulunan 9x19 çaptan daha değerlidir.Saygılar.

Aynen doğru, aceminin eline FN P90 verin 50 adet 5.7x28 mühimmat olsun. Usta bir atıcı 22 LR ile de mükemmel başarı kaydedebilir.
Ancak usta atıcının elinde 9x19 çap ve yeterli mühimmat olduğu takdirde daha da başarılı olacaktır. 

Genel perspektif olarak 9x19 dan daha yumuşak atış tercih edenler 9x17 yöneldikleri görülmektedir.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
mrtcnbz099, baracuda77, wubıh, xlcod3r
Dünyada en fazla tercih edilen ve yaygınlaşan kalibrelere odaklandığımız zaman,
9x19 ve 7.62x51 (308win) gibi
Kalibrelerin revaçta olduğunu görmekteyiz.

Saygılarımla.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
mrtcnbz099, Kimble, tirendaz, ERDAL
Takip ettiğim kuzey Amerika kaynaklı sayfalarda 9.17 kalibreyi çok görüyorum . Ciddi bir yaygın kullanımı var .

Alıntı

Türkiye'de tabanca satın alınacağı zaman sohbetlerde genelde " fişeği kolay bulunmaz, aylardır bekliyorum, iki evrak yaktım vs. " denilir. Belki her kalibre fişek rahatça tedarik edilse tercihler daha değişken olabilir.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Murphy, wubıh, Bariss, marlinspike, mrtcnbz099, mimaslan
(27-08-2020, 03:06 PM)1905sss demiş ki: Türkiye'de tabanca satın alınacağı zaman sohbetlerde genelde " fişeği kolay bulunmaz, aylardır bekliyorum, iki evrak yaktım vs. " denilir. Belki her kalibre fişek rahatça tedarik edilse tercihler daha değişken olabilir.

Sayın 1905sss,
Kesinlikle katılıyorum. Şahsen istihkak sınırı olmasa gider direk bir 22lr alırım. Bir yılda 2.000 fişek atacağıma 4.000 fişek atarım. (Can güvenliği vb. istisnai durumlar için durum farklıdır.)

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
1905sss
Yazmadan duramadım.9 parabellum askeri bir mermidir.Hızı ve etkisi kesinlikle küçümsenemez.Öncelikle Allah kimseyi kullanmak zorunda bırakmasın.Şehir içerisinde kullanmak zorunda kaldığınız vakit hedefi delip geçebilir,ıskalama durumunda sekebilir ve masum bir inasana yada yüzü gülen bir çocuğa zarar verebilir.7.65 ve 9×17 bir sivilin başka sivillerin yaşadığı yerlerde savunma amacıyla kullanması gereken ebattır.Meskun mahal dışında ve poligonda ebatlar büyüye bilir.

Alıntı

Ruhsat dert olmasa Subcompact sınıfı silaha çok iyi gider. W-PPK 7.65mm 80 yaşına rağmen hala çok saygı gören silahmış ABD de bile.

Pederimde eski Kırıkkale vardı PP kopyası. . Düzgün çalışsa güzel tabanca. Fransız R 51 . . Düzgün çalışanı olsa.

Avrupalı Glock'tan beklerdim ince yapılı bir 7.65mm ama sanırım ABD odaklı çalıştıkları için üretmediler.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
taarruz, mrtcnbz099, ERDAL
Sayın Forumdaşlar,

Birkaç aydır forumu izleyici olarak takip ediyor ve okuyorum. Bu vesile ile ilk mesajımı gönderiyorum.
Halihazırda yivli silahım mevcut değil , zaman zaman poligonda 9x19 yerli yapım Canik ile atış talimi yapmaktayım.

7.65 veya 9x17 tabanca edinmeyi planlıyorum.  ( Ciro sebebi ile ruhsat almaya haiz vaziyetteyim ) , taşıması kolay  görünüyor olması ve yaşım itibariyle tasarımına sempati duyduğum Kırıkkkale'lerden düşünüyorum açıkçası.

MKEK'nin sitesinde gördüğüm kadarı ile halen yeni imalatı var. ( bu konularda çok acemi olduğum için kullanılmış bir silah almak istemiyorum. ) Fiyatlarıda makul görünmekte.

Sayın Osman Ortaç'ın Kırıkkale ile alakalı viideolarınıda seyrettim.

Bu bağlamda : öncelikle düşündüğüm Kırıkkale hakkındaki tavsiyelerinizi rica ederim  , eğer tavsiye ediyor isenizde kalibre seçimi ( 7.65 veyahut kısa 9 ) konusunda önerinizi öğrenmek isterim.

Teşekkürler

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
musti267
Sn Vortex, taşıma ruhsatı ile Kırıkkale markası pek uyuşmaz. ? Çalışma sihhati açısından ve bahsettiğiniz kalibrelere uygun olarak çok daha mantıklı bir seçim olan Tisaş Fatih 13 e bakın derim. Ya da biraz paraya kıyıp iyi bir ithal silah araştırın. Hs gibi (9x19) mesela. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Vortex
(07-09-2020, 03:38 PM)Vortex demiş ki: 7.65 veya 9x17 tabanca edinmeyi planlıyorum.  ( Ciro sebebi ile ruhsat almaya haiz vaziyetteyim ) , taşıması kolay  görünüyor olması ve yaşım itibariyle tasarımına sempati duyduğum Kırıkkkale'lerden düşünüyorum açıkçası.

Sayın  Vortex,

Forumumuza hoşgeldiniz.

En kolay bulunabilmesi, kullanan tabanca seçeneklerinin çok oluşu, düşündüğünüz çaplara göre daha yüksek durdurucu gücü ve makul fiyatı ile 9x19 çap bence tercih edilecek en uygun seçenektir.

9x19 çap tabancalar arasında taşınabilirlik açısından çok da seçenek var.  Bu yönüyle tekrar değerlendirmenizi tavsiye ederim. İlk defa tabanca alacaksanız, hele taşıma için,  güvenirliliğini ispat etmiş seçenekler arasında seçim yapmanız gerekir. 

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Vortex

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi