Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 4.5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mühimmat
(20-09-2019, 02:31 PM)alpsaral demiş ki: Sn.Lupus tam 2 yıl önce bana rep mesajı olarak MKEK genel müdürünün fişek fabrikasına bir baskın yaptığını detayları bilinse forum ahalisinin fabrikayı gidip basabileceğini espirili bir dille yazmış ancak detay vermemişti.
Bahsettiğiniz konuyla mı ilgilidir acaba? Biraz kulis bilgisi alsak sizden...

O müdür bir önceki müdürdü. 

"Bunları düzene sokacağım!" dedi. 
"Yapamazsın" dediler. 
Yapamadı...

Smile

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
emre76, Murata, alpsaral, Zemre10, unalaslan1997, sparus
(20-09-2019, 05:44 PM)musti267 demiş ki: Bu millet bu ordu bu polis MKE denen kamburdan kurtulamıyor. Kaç hükümet kaç CB kaç bakan geldi geçti. Hiç biri MKE denen kurum demeye utandığım yere dokunamadı bile.

Düşünün 155mm mühimmatı ithal ediyor ordu. Evet. İthal ediyoruz. 

Kimseye iş yaptırmıyor. Özel sektörün önünü tıkamak için 40 takla atıyor. Yaptığı malzeme ve ürün Avrupa normlarına göre çöp.

Çin'den Kore'den 155mm mühimmat ithal ediyoruz. 

Fişeksan, Barutsan gibi bir sürü şirketten oluşuyor. Alayı çiftlik.  Eş dost partili yönetim kurullarında. Görse barut ile deniz kumunu birbirinden ayıramayacak adam yönetim kurulunda. Avantadan huzur hakkı maaş makam aracı.

Bir basit fişek ithalini yapmaktan aciz ciddiyetsiz kurum.  

MKE'nin iyi yönetilemediği ve ciddi sorunları olduğu herkesçe biliniyor. Çapsız yöneticiler, çıkar peşinde koşanlar, "neme lazım"cı tipik devlet memurları, çalışmadan bir alay para alan işçiler, ne ararsanız var... Hantallık ve borçtan kurtulamıyor, dinamik ve verimli yapıya dönemiyor. Üretimi vasat, pahallı ve her daim geç teslim ediliyor. 

Ancak bazı sıkıntıların kaynağı da MKE değil. Ülkeye yapılan ambargolar sadece bizim ilgilendiğimiz tabanca ve tüfek alımlarını geciktirmiyor. Yazdığınız top/obüs mühimmatlarının, uçak bombalarının hammaddeleriyle ilgili de ciddi tedarik sıkıntıları var. Üç yıldır alamadıkları hammaddeler var. Bunlar da tuz-biber olunca, ciddi aksaklıklar kurumun yakasını bırakmıyor.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
madenci08, Militia_747, alpago, MEHMETEMİN73, LAMRETOEJ, taarruz, xf7er, unalaslan1997, sparus
Herkese iyi haftalar; yaklaşık 2 ay önce Ankara Mkek'den satın aldığım mermilerimi havaalanına kadar getirip, yetkililerin silah olmadan mermi taşımanın mümkün olmadığını söyleyerek orada ikamet eden kardeşime teslim ettikten sonra evime eli boş gelmiştim. Hafta sonu işgüzar memurların yüzünden Ankaraya araç ile gidip, tekrar vakit ve nakit kaybederek dün itibari ile mermilerime ulaştım. Sadece Mkek değil, havaalanındaki memurların da bilgisizliği takdire şayan.
Saygılar.

Alıntı

(30-09-2019, 09:31 AM)mrtcnbz099 demiş ki: Herkese iyi haftalar; yaklaşık 2 ay önce Ankara MKEK'den satın aldığım mermilerimi havaalanına kadar getirip, yetkililerin silah olmadan mermi taşımanın mümkün olmadığını söyleyerek orada ikamet eden kardeşime teslim ettikten sonra evime eli boş gelmiştim. Hafta sonu işgüzar memurların yüzünden Ankara'ya araç ile gidip, tekrar vakit ve nakit kaybederek dün itibari ile mermilerime ulaştım. Sadece MKEK değil, havaalanındaki memurların da bilgisizliği takdire şayan.

Bilgisizlikten değil, yönetmelikten dolayı bu şekilde uygulanıyor. Silah beraberi brüt en çok 5 kg tutan mermiyi getirdiğinizde, uçağa almaları gerekiyor. Silahsız olarak mermi geldiğinde, bunun yönetmelikte yeri yok, "yolcu beraberi" olarak taşıyamıyorlar. Ancak gerekli izinleri alırsanız "kargo" olarak taşınabiliyor. Birçok havayolu şirketi de yolcu uçağında patlayıcı madde kargo taşımadıkları için hiç taşıttıramayabiliyorsunuz. Taşıyanların da fiyatı çok yüksek oluyor.

Mantıklı mı? Hayır.
Ama böyle...

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, sem, m16a2, lenduha, alone61, unalaslan1997, sparus
Sn.harun; Bir dahaki istihkakımı almaya giderken yol belgesi alıpta giderim artık, kulağıma küpe oldu Smile İşin garip ve enteresan tarafı memur arkadaşın yakınınıza teslim edin demesiydi.
Saygılar.

Alıntı

Üyelerimizden yivli fişek kolleksiyonculuğu yapan var mı ? Yurt dışında forumlar açılmış. Çok keyifli gözüküyor.

Çaplar, tipler, fabrikalar, yıllar . Ama ülkemizde bilmiyorum bunu yapmak kanun dışımıdır.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
unalaslan1997
Ruhsatı sahibi olmadığınız fişekleri bulundurmak yasal değil bizde.Bir şekilde barutlarını çıkartabilirseniz sorun olmaz.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Alpagut46, lenduha, unalaslan1997, Rekli, serdar75, sparus
Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan geceler en sevdiğim gecelerdir. Aylak kalmanın verdiği keyifle kendime angarya işler üretirim aylak bakkal tutar ........... tartar misali. Uzun zamandır aklımda olan kullanmadığım ya da yarım kalmış mühimmat kutularımı içine nem alıcı koyarak vakumlamak vardı. Bu geceye kısmetmiş. Boş zamanımı değerlendirip evdeki vakum poşetlerini harcamadan normal şeffaf poşetlerle internetten izleyip kendimce uyguladığım bir yöntemle vakum işlemini gerçekleştirdim. Her zamanki gibi kısıtlı imkanlarla bir kaç fotoğraf paylaşacağım. Bu arada uzun zamandır kullanmadığım tabancalarımı kağıt havluya sarıp etrafına nem alıcı atıp vakumlayarak kaldırıyorum. Kağıt havluyu hem rutubet açısından faydalı olacağını hem de naylonun metale temasını önleyeceğini düşündüğüm için kullanıyorum. Bu şekilde 6 ayda bir atışa götürüp tekrar vakumluyorum. Saygılar

[Resim: IMG-E6818.jpg]

[Resim: IMG-6822.jpg]

[Resim: IMG-6819.jpg]

[Resim: JZOQ6168.jpg]

Ayrıca laksız Sterling Luger mermileri üç yıllık olunca açmak üzere vakumladım. Kendimce deney yapmak istedim. Acaba dayanacak mı diye lakin kuru ve nemsiz ortamda dayanacaktır diye tahmin ediyorum.

[Resim: IMG-6825.jpg]

[Resim: IMG-6824.jpg]

[Resim: IMG-6826.jpg]

Alıntı
28 üye teşekkür etti:
alpercuhaci, cz kolik, Gauge12, Karagoz, BuROcK, harun, bdirican, taarruz, Ahmet Efe, sparus, Alphawolf, marlinspike, tirendaz, 1905sss, yyildiz, alpago, mimaslan, hunter 12, Kıraç Ata, LAMRETOEJ, Militia_747, envr, pasa_7676, byfortius, blacksea, V-Ozdemir, lenduha, demirci57
Sayın arkadaşlar;

200 mermi satın alma limiti bittikten sonra poligona gidip ordan mermi alıp kendi tabancamızı kullanarak ateş edebiliyor muyuz?

Alıntı

Sn ROG sivil vatandaşların ve kolluk kuvvetlerinin görev(beylik) harici silahlarınızın istihkakı 1000 adet, görev silahınızın her yeni yılda geçerli olmak üzere 200 adet mermi istihkakı var diye biliyorum. Poligonlarda limit sınırlaması olmaksızın maddi imkanlarınız elverdiğince binlerce mermi atabilirsiniz. Satın almayı düşünüyor iseniz bu yıla ait mermi istihkak yazınızla birlikte kaç adet yazılıysa alabilirsiniz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi