Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CHIAPPA FIREARMS
Sn. Harun,

İnternette dolaşırken Chiappa Double Badger modelinde sizin getirdiğiniz ile birlikte, 3 ayrı arpacık görüntüsü ve 2 ayrı gez ile karşılaştım. Türkiye'ye getirdiğiniz hali sizin tercihiniz mi? Yoksa .22LR namlu yerine .410Cal yaptıkları için mi değişiyor? Sanki daha iyi bir namlu kelepçesi görevi görebilecek diğer arpacık ve kelepçe setli modellerden de edinmek mümkün mü? Resimleri aşağıda paylaşıyorum.

[Resim: 644573-ts.jpg]

[Resim: DSC-0233gri.jpg]

[Resim: over-under.jpg]

Yanıtınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Bu tüfeğin aslı, yazdığınız gibi .22 yivli + .410 yivsiz kombinasyonu iken, biz bunu .410 + .410 yivsiz olarak ürettirdik. Bu durumda yivli namlu kalktığı için Chiappa da (bana sormadan) "rifle sight" yerine sadece arpacık koymuş. Üretim sonrası tadilat mümkün olamadı, bu nedenle bizim modeller sadece arpacık ile donatılmış oldu. 

Üreticinin istediği asgari sipariş adedi ve Türkiye'deki satış miktarlarını değerlendirirsek, orijinal gezli modeli getirtmemiz şimdilik uzak bir ihtimal. Ancak elimizdeki stokları bitirdikten sonra yeni sipariş açarsak düşünülebilir.

İsteyenler için sonradan gez eklemek için araştırmamız oldu. Fakat makul, mantıklı ve kabul edilebilir maliyetli bir çözüm bulamadık. Kendim silahı kullandıktan sonra, gezli nişan sistemin bu silah için gerekli olmadığını gördüm. 50 metreye kadar menzillerde, fiber optik arpacık ile gayet düzgün ve isabetli atışlar yapıyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
nsyuksel
(03-08-2019, 01:30 PM)harun demiş ki: Ancak elimizdeki stokları bitirdikten sonra yeni sipariş açarsak düşünülebilir.

Sn. Harun,
Coach gun konusu 12-20ga ile çözülecek mi diye uzun zamandır bakıyorum ama böyle portatif bir alternatif yok gibi. İmkan varsa bir kampanya yapsanız da Double Badger sahibi olsak?

Alıntı

(03-08-2019, 02:41 PM)Rangeman demiş ki: Sn. Harun,
Coach gun konusu 12-20ga ile çözülecek mi diye uzun zamandır bakıyorum ama böyle portatif bir alternatif yok gibi. İmkan varsa bir kampanya yapsanız da Double Badger sahibi olsak?

Coach gun bizden çözülürse 12 Ga ile olur.

Chiappa fiyatlarını geçtiğimiz yıl %20 indirdik. Double Badger 500 Euro idi, 400 Euro yaptık. Çok marjımız yok zaten. 

Kampanya şöyle olabilir; forumdan bir grup toplanırsa ilave indirimle verelim. Şöyle diyelim:

Fiyat: 2.000 TL
Son gün: 30 Eylül 2019

Forumdan en az on kişi toplanır ve katılımcılar kampanya son tarihine kadar ödemelerini yaparsa, bugünkü kur ile sabitlenmiş olarak yaklaşık ilave %20 indirimle, bugünkü karşılığı yaklaşık 320 Euro fiyatla Double Badger vereceğiz. 

Ödemeleri kredi kartı ile de yapabilirsiniz. tac87'de uygulanan vade farkı eklenmesi ile taksitli ödeme olacağı da sunacağız.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
1905sss, lenduha, tirendaz, Rangeman, acillues2, Murphy, al-me
Sn: Harun
Elimde halihazırda satın alma belgem varken ilk talipli benim. Ne zaman denirse gelip alabilirim.
Saygılarımla.

Alıntı

(04-08-2019, 02:14 AM)Bburak demiş ki: Sn: Harun
Elimde halihazırda satın alma belgem varken ilk talipli benim. Ne zaman denirse gelip alabilirim.
Saygılarımla.

Kampanya için konu açtım. Sizi ilk sıraya yazdım. Bundan sonra istekliler altına ekleyerek devam eder:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid358530

Alıntı

Türkiye de bir ilk olurdu.

3 namlulu 410 çap 47 santim uzunluklu çift hareketli tetik otomatik kovan çıkarıcılı tüfek.

Biraz kompakt bir coach gun yada ev savunma silahı olurdu.

Piyasada zaten 12 liğe çifteye otomatiğe pompalıya doydu. Hoş bir yenilik olurdu.

[Resim: akkar-mammut-2-min.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(05-08-2019, 01:24 AM)musti267 demiş ki: Türkiye de bir ilk olurdu.

3 namlulu  410 çap 47 santim uzunluklu çift hareketli tetik otomatik kovan çıkarıcılı tüfek.

Piyasada zaten 12 liğe çifteye otomatiğe pompalıya doydu. Hoş bir yenilik olurdu.

Neden ilk olsun? Zaten fotoğraftaki tüfek Türkiye'den ihraç edilen bir tüfek; Akkar Mammut. Yurt piyasasında da bulunmakta.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mimaslan, waltherslv
(05-08-2019, 01:24 AM)musti267 demiş ki: Türkiye de bir ilk olurdu.

3 namlulu  410 çap 47 santim uzunluklu çift hareketli tetik otomatik kovan çıkarıcılı tüfek.

Bence bu tasarımda yanlış olan şu: Üçüncü bir fişek kapasitesi için bir namlu daha ekliyorsunuz ve ağırlık yaklaşık %30 artıyor. Yıllar süren Dünya deneyimi göstermiştir ki, bir besleme mekanizması olmayan tüfeklerde eğer tek fişek kapasitesi yeterli değilse, en uygun seçenek çift namludur. Daha fazla kapasite için otomatik besleme sistemi kullanılmalıdır. Bunun dışındaki çalışmalar güzel fanteziler bir sınıf olarak literatürde yer alamıyor ve değişik çalışmalar olarak kalmaya mahkum oluyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
SSSalih, tirendaz
Çifte veya süperpoze tüfeklerde namluların hatalı hizalanması ve vuruş noktası (poi) farklılıkları önemli bir problem iken üçüncü namluyu da aynı doğrusal eksene oturtmada mevcut firma veya firmaların ne ölçüde başarılı oldukları da merak konusu. 
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Cem1964

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi