Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tac87
(24-12-2017, 04:26 PM)demirci57 demiş ki: Sayın XIII,

Optiklerin toplam boy ölçülerine bakıldığında bende de böyle bir şüphe oluştu, fakat montaj ayaklarının ölçüsü optiklerin toplam boylarının yarısı kadar bile olsa 135mm'lik standart M4 rayı iş görecek gibi duruyor. Tabii XT-3 gezin orasına burasına sürterse o ayrı....

[Resim: 20171224_161244.jpg]

Bakalım, malzemeler geldiğinde deneyip göreceğiz. Sonucu buradan paylaşırım.

Saygılarımla

[Resim: 20171227_063805.jpg]

Oldu mu ne???

XT3'ün kullanma kitapçığında reticle mesafesi 3inç (7,5cm) altı olarak verilmiş. Bakalım LOP'u bozmadan mevcut omuzlama şekli ile nişangahı da adam gibi görebilirsek ne ala... O zaman tam olarak oldu diyebiliriz.

Saygılarımla
 
Alıntı
21 üye teşekkür etti:
Xlll, Yasin06, kuzeybuzulu, alpago, DaRkNeSs-, SSSalih, hunter 12, harun, Karagoz, blacksea, lupus, Sabri, lotus72, ugurucar57, madenci08, alone61, ThePulchra, sem, TTD, FRD, ilksurfer
Yivsiz tüfek etkin menzilini dikkate alırsak (takribi max 75-100mt civarı) ve eldeki mühimmat çeşitlerinin kısıtlılığını da denkleme katarsak, yivsiz+red dot kombinasyonu yeterli değil midir? Bu tarz yivsiz tüfeklere büyütücü de takmak gerçekten başarıyı artırır mı? Sn demirci57 fonksiyon olarak bir yorum yapamam ama M4 zaten ağır bir tüfek, uzun süreli gezilerde kullanım açısından sıkıntı olmayacak mı, ayrıca hacim olarak da tüfek çok büyümedi mi?
 
Alıntı
6 üye teşekkür etti:
lenduha, 6patlar, demirci57, alpago, usame, Alphawolf
Sayın sem,

Yerden göğe kadar haklısınız. M4 standart nişangahı ve mevcut fabrika çıkışlı hali ile ne eksik, ne de fazla, tam bir tüfek...  Yivsiz tüfeklerle ilgili tecrübem son bir yılı saymazsak neredeyse yok. Bunun benim açımdan avantajı şu;  tüfeğin 3.5kg lık ağırlığını kendime dert etmiyorum. Tüfeği alalı bir yıl oldu ve bu süre zarfında tüfeğin standart nişangahı ile gayet güzel ve başarılı grupmanlar yaptım.

Niyetim,  red dot ile de çalışıp yivsiz tüfekte kendimi biraz daha geliştirmek.  Yoksa öyle tüfek elde dağ taş gezen birisi zaten değilim. 

XT3 büyütücü ile ilgili olarak -eğer becerebilirsem- aklımdan geçen bir başka fantezi var. Eğer muvaffak olursam paylaşırım. Olamazsam canım sağolsun derim geçerim. Çok selamlar.

Saygılarımla.
 
Alıntı
5 üye teşekkür etti:
sem, Sabri, tirendaz, gaul, Alphawolf
(07-11-2017, 04:12 PM)harun demiş ki:
(07-11-2017, 02:22 PM)sirflayer demiş ki: Aşağıda linki bulunan kılıf tekrar stoklara girecek mi? Satışı yapılacaksa tahminide olsa zaman belirtmeniz mümkün mü?

http://www.tac87.com/SPORTSTER-SAG-SOL-E...R-768.html

Şu an için siparişimizde yok. Ama üretimi devam eden bir ürün. Havayoluyla gelmesi gereken özel bir siparişimiz olmadıkça, en yakın 3-4 ay sonra envantere girebilir.

Sayin harun,

Daha öncede sormuş olduğum kılıf ile ilgili bir gelişme var mı?

Saygılar
 
Alıntı

(03-01-2018, 05:59 PM)sirflayer demiş ki: Daha öncede sormuş olduğum kılıf ile ilgili bir gelişme var mı?

Kısmetse Ocak ayı sonunda hareketini planladığımız bir konteyner var. Ona dahil olabilir.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sirflayer
Harun Bey,
Glock 17 için pachmayr kabze kılıfının da gelme şansı var mıdır ?
Saygılarımla.
 
Alıntı

(03-01-2018, 08:26 PM)Bburak demiş ki: Glock 17 için pachmayr kabze kılıfının da gelme şansı var mıdır ?

Geldi sayılır. Gemi yarın istanbul'da oluyor. 
Bu ay içinde satışa çıkar.
 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Bburak, tekoglu, Alphawolf, tirendaz
Sn harun;
Colt King Cobra revolver silaha sahibim. Bakım, temizlik ve koruma için sitenizden hangi ürünleri tavsiye edersiniz. Teşekkürler.
 
Alıntı

(17-01-2018, 10:08 PM)mfcb demiş ki: Colt King Cobra revolver silaha sahibim. Bakım, temizlik ve koruma için sitenizden hangi ürünleri tavsiye edersiniz. 

Sayın mfcb,

Ne düzeyde temizlik yaptığınızı (sahra temizliği veya detay temizlik); silahınızı hangi sıklıkta kullandığınızı ve ne şekilde sakladığınızı bilemediğim için size ürün önerisinde bulunamam. Sorunuzun cevabı için aslında çok basit gibi görünse de  oldukça derin bir konu. Temizlik ve bakım konusu için bir kitap olmasa da bir fasikülü rahatlıkla doldurabiliriz.

Sitemizde, hızlı ve kolay sahra temizliği sağlayan onlarca değişik fırça sistemi, komple temizlik ve bakım sıvıları olduğu gibi, detay temizlik için birçok fırça ve aparat, bölgesel temizlik konusunda ihtisas sıvıları, uzun ve kısa dönem koruyucu sıvılar bulunuyor. Bu ürünleri tek tek inceleyerek, kendi ihtiyaçlarınız ve kullanımınıza göre seçim yapmalısınız. Ürün özelinde anlaşılmayan konular olursa, yardımcı olmaya çalışayım.

Genel olarak Gunslick ürünlerini "İYİ", OTIS ürünlerini ise "ÇOK İYİ" ürünler olarak sınıflandırabiliriz.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mfcb
Sn. harun,

Bir revolver sahibi olarak speedloader'larin ya bulunmayışından, ya da fahiş fiyatlardan satılmasından muzdaribim. Bu konuda bir çalışmanız söz konusu olabilir mi?

Saygilar
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi