tac87
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tac87
Harun Bey,

Otis harbi ucunu ne zaman değiştirmem gerekir? Görsel olarak mı eskidiğine karar vereceğim yoksa görevini yerine getirmiyor diye mi fark edeceğim? Yedeği var ama karar veremedim ne zaman değiştirsem diye...

Teşekkürler,

[Resim: IMG_1297_zps6remkw6q.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
(08-02-2017, 11:24 AM)1905sss demiş ki: Otis harbi ucunu ne zaman değiştirmem gerekir? Görsel olarak mı eskidiğine karar vereceğim yoksa görevini yerine getirmiyor diye mi fark edeceğim? Yedeği var ama karar veremedim ne zaman değiştirsem diye...

Burada cevapladım:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid334443

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sabri, 1905sss
Harun bey merhabalar.

Stoeger Cougar için IWB sağ el, siyah renkli deri kılıf stoklarda tükendi görünüyor. Sipariş vermemiz durumunda tedariki mümkün müdür? Eğer mümkünse termin süresi ve fiyatını öğrenebilir miyim?(Sitede yazılı fiyat yeni siparişte de geçerli midir?) 

2. Soru: Bu kılıfı hali hazırda G17 silahım için de kullanıyorum ve çok memnunum. Tek derdim biraz açılmış olan çelik maşasıydı. Sağ olsun bizim üretim müdürü arkadaş, "ben onu kapatırım abi" diyerek mengenede sıkıştırmaya kalkınca çelik yayın bir tarafı 3-4mm çatladı. Yukarıdaki kılıfla birlikte, ücret mukabili bu yaydan bir tane de mevcut kılıfım için tedarik edebilir miyiz? (Üzerindeki çelik kıskacın bir tarafı çatlak olduğundan her an yolda bırakabilir endişesi yaşıyorum)

3. Soru: Leopold Ultimate Slam 3-9×40 dürbünü Benelli M4 üzerindeki picatiny raya monte etmek için kutu içerisinden herhangi bir bağlama aparatı çıkıyor mu? Eğer böyle bir aparat kutu içeriğinde yoksa, ayrıca satınalabiliyor muyuz? (Siteden baktım Ultimate Slam sayfasında bununla ilgili bilgi yoktu)

4. Soru: Ultimate Slam'in özellikle yivsiz tüfekler için uygun olduğu vurgulanmış. NS101 10x42 ürün koduyla Japonya'dan getirttiğiniz dürbünü bu yönden değerlendirmek gerekirse yivsizler için tavsiye eder misiniz?

Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, harun
(11-02-2017, 12:15 AM)demirci57 demiş ki: Stoeger Cougar için IWB sağ el, siyah renkli deri kılıf stoklarda tükendi görünüyor. Sipariş vermemiz durumunda tedariki mümkün müdür? Eğer mümkünse termin süresi ve fiyatını öğrenebilir miyim?(Sitede yazılı fiyat yeni siparişte de geçerli midir?) 

Deri kılıf üretimi için çalışmalarımız devam ediyor ama henüz tam olarak sonuçlanmadı. Özellikle istediğimiz evsafta derinin sürekli tedariki konusu çok sıkıntılı. Sanırım birkaç ay sonra netleşecek. 

Sitedeki fiyatlarımız tedarik tarihindeki fiyatlara göre düzenlenmiştir. Dövizle değişen deri fiyatlarına bağlı olarak değişecektir.

(11-02-2017, 12:15 AM)demirci57 demiş ki: 2. Soru: Bu kılıfı hali hazırda G17 silahım için de kullanıyorum ve çok memnunum. Tek derdim biraz açılmış olan çelik maşasıydı. Sağ olsun bizim üretim müdürü arkadaş, "ben onu kapatırım abi" diyerek mengenede sıkıştırmaya kalkınca çelik yayın bir tarafı 3-4mm çatladı. Yukarıdaki kılıfla birlikte, ücret mukabili bu yaydan bir tane de mevcut kılıfım için tedarik edebilir miyiz? (Üzerindeki çelik kıskacın bir tarafı çatlak olduğundan her an yolda bırakabilir endişesi yaşıyorum)

Üretimi yapan arkadaşla görüştüm. Maşa var. Ancak dikişsiz maşa değişiminin sağlıklı olup olmayacağına bakması gerekiyormuş. Kendisi on gün içinde Ankara'da olacak. Müsait zamanınızda kılıfı bize gönderin, baksın, mümkünse düzeltir.

Bu arada, üretim müdürü arkadaş sanırım tekstil veya gıda konusunda uzman. Mekanik ve malzeme bilgisi olan ısıl işlem görmüş yay çeliklerinin böyle bir uygulamada kırılacağını bilirdi.  Smile

(11-02-2017, 12:15 AM)demirci57 demiş ki: 3. Soru: Leopold Ultimate Slam 3-9×40 dürbünü Benelli M4 üzerindeki picatiny raya monte etmek için kutu içerisinden herhangi bir bağlama aparatı çıkıyor mu? Eğer böyle bir aparat kutu içeriğinde yoksa, ayrıca satınalabiliyor muyuz? (Siteden baktım Ultimate Slam sayfasında bununla ilgili bilgi yoktu)

Hiçbir dürbün bağlantı aparatları (dürbün bilezikleri vb) ile birlikte satılmaz. En önemli nedeni ise, dürbünü ne şekilde ve nereye bağlayacağının belirli olmamasıdır. Uygun bilezikle Picatinny kızağa, veya direk bağlama ile tüfeğe doğrudan bağlanabilir. Yakın zamanda yayına girecek kendi sitemizde, seçtiğiniz ürünle ilgili ürün tavsiyeleri de size gösterilecek.

Bu dürbünü tercih ederseniz 1 inçlik (25 mm) gövdeye uygun bilezik almalısınız. Bilezikler aynı zamanda tüfeğiniz üzerindeki bağlamaya (base) uygun olmalı. Sizin tüfeğinizin üzerinde Picatinny optik kızak olduğu için, bu kızağa bağlanan 1 inçlik bilezik almalısınız. Olası seçeneklerin linkleri:

http://www.tac87.com/QRW-DURBUN-BILEZIKL...R-974.html

http://www.tac87.com/PRW-DURBUN-BILEZIKL...-1315.html

http://www.tac87.com/6-CIVATALI-TAKTIK-D...-1762.html

http://www.tac87.com/SURE-GRIP-25MM-DURB...-1781.html

http://www.tac87.com/GRAND-SLAM-CELIK-DU...-1172.html
(Bu son ürün serisinin 1 inçlikleri şu an stokta. kalmamış)

(11-02-2017, 12:15 AM)demirci57 demiş ki: 4. Soru: Ultimate Slam'in özellikle yivsiz tüfekler için uygun olduğu vurgulanmış. NS101 10x42 ürün koduyla Japonya'dan getirttiğiniz dürbünü bu yönden değerlendirmek gerekirse yivsizler için tavsiye eder misiniz?

Leupold'un bu ürünü yivsiz tüfek için sağlamlaştırılmış bir av dürbünüdür. 1 inçlik tüpü vardır. 3 ile 9 kat arası değişken büyütmeye sahiptir. Paralaks sabit ve yivsiz menziline optimize edilmiştir. Ayar tamburaları kapak altındadır. Artıkıl MOA olarak hareket eder. Oldukça hafiftir: 320 gram.

NightEye markasını tam olarak askeri kullanıma uygun ürettirdik. Bu nedenle yivsiz tepmesi bu dürbün için sorun olmaz, 1.200G ile test edilmiştir. NS101 sabit 10 kat büyütmeli dürbündür. 30 mm tüpe sahiptir, (30 mm tüp için Picatinny kızağa bağlanan bilezik seçmelisiniz). Paralaks yaklaşık 40m ile sonsuz arası ayarlanabilir. Askeri tip açık ayar tamburaları vardır. Artıkıl metrik sistemde miliradyan taksimatla hareket eder. Buna karşılık daha ağırdır: 680 gram.

Kullanım konusunda Grand Slam daha faydalı bazı özellikler sunuyor olmasına karşın karşın, NS101 yapısal olarak ondan üst sınıf bir dürbündür. 

Bu arada bilgi olarak vereyim:
Yakın zamanda tüm NightEye dürbünler, ister sadece dürbün olarak, istenirse Picatinny için dürbün bilezikleri, Otis optik temizleme kiti, dürbün kılıfı, gibi tüm aksesuarları dahil olarak, küçük bir fiyat farkıyla kit şeklinde satılacak.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
sem, al-me, Zemre10, demirci57, heisenberg, TTD
Harun bey bilgiler için çok teşekkür ederim. Öyle görünüyor ki, haftaya yapılacak Ankara seyehatinde mağazaya uğramak farz oldu. Almam gereken temizlik malzemeleri ve avadanlıklar da olacak.

Cougar iç kılıf için siparişi verdim kabul edin. Eğer deri tedariki meselesini halledebilirseniz ben bir tane daha alacağım. Geldiğimde onunda ön ödemesini yaparım. Haftaya geldiğimde bendeki kılıfı da getiririm maşasına mağazadaki arkadaşınızla birlikte bakarız. (İmalatçı arkadaşım maşayı boya sökücü ile temizleyip pürmüzle ısıtarak bükmeye çalıştı ama bir kenarından attı gene de)

Ağırlık avantajından dolayı Leopold'u tercih edebilirim. İyisi mi ben tüfeği de yanıma alayım hem bağlantı ayaklarını daha doğru seçeriz, hem de bu aceminin bağlama-sıfırlama gibi soruları da cevaplanmış olur. Selamlar.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
harun
Herkese hayırlı günler dilerim. Sig Sauer P229 markalı tabancam için haftasonu CTM'nin Oran'daki mağazasından birkaç parça temizlik malzemesi aldım. Gunslick köpük ile sadece namluyu ve Gunslick Ultrabox Temizleme Kiti içerisinden çıkan Ultra-Klenz ile silahın geri kalan kısımlarını temizledim. Fakat üst kapağı temizlerken sanki silahın rengi atmışcasına siyah renk adeta beyaza döndü, üzerinde bir katman oluştu. Hatta silah bakımında çok fazla bilgiye sahip olmadığım için kimyasalı yanlış yerde kullandığımı ve boyasına zarar verdiğimi bile düşündüm. neyse ki setin içerisinden çıkan yağla hafif bir şekilde yağladığımda rengi tekrar yerine geldi. Sormak istediğim bu Ultra-Klenz'i silahın dış yüzeylerinde rahatlıkla kullanabilir miyiz ? Kullanma şekli nasıl olmalı, üstteki katman gidene kadar bolca mı kullanmalıyız ? İşin aslını öğrenene kadar bir daha Ultra-Klenz'i silahıma vurmayı düşünmüyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

(20-02-2017, 11:15 AM)hsnugz demiş ki: Herkese hayırlı günler dilerim. Sig Sauer P229 markalı tabancam için haftasonu CTM'nin Oran'daki mağazasından birkaç parça temizlik malzemesi aldım. Gunslick köpük ile sadece namluyu ve Gunslick Ultrabox Temizleme Kiti içerisinden çıkan Ultra-Klenz ile silahın geri kalan kısımlarını temizledim. Fakat üst kapağı temizlerken sanki silahın rengi atmışcasına siyah renk adeta beyaza döndü, üzerinde bir katman oluştu. Hatta silah bakımında çok fazla bilgiye sahip olmadığım için kimyasalı yanlış yerde kullandığımı ve boyasına zarar verdiğimi bile düşündüm. neyse ki setin içerisinden çıkan yağla hafif bir şekilde yağladığımda rengi tekrar yerine geldi. Sormak istediğim bu Ultra-Klenz'i silahın dış yüzeylerinde rahatlıkla kullanabilir miyiz ? Kullanma şekli nasıl olmalı, üstteki katman gidene kadar bolca mı kullanmalıyız ? İşin aslını öğrenene kadar bir daha Ultra-Klenz'i silahıma vurmayı düşünmüyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ultra-Klenz genel bir temizleyicidir. Namluda da kullanıldığı için nisbeten güçlü bir temizleyicidir. Çok hassas kaplamalara zarar verme olasılığı mevcut. SigSauer gibi nazik kaplamalı silahlarda, menevişli silahlarda aşağıdaki OTIS silah yüzey temizleyici kullanmanızı tavsiye ederim. Aklınızda soru işareti kalmaz:

http://www.tac87.com/SILAH-YUZEY-TEMIZLE...-1801.html

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
hsnugz
(21-02-2017, 01:04 PM)harun demiş ki:
(20-02-2017, 11:15 AM)hsnugz demiş ki: Herkese hayırlı günler dilerim. Sig Sauer P229 markalı tabancam için haftasonu CTM'nin Oran'daki mağazasından birkaç parça temizlik malzemesi aldım. Gunslick köpük ile sadece namluyu ve Gunslick Ultrabox Temizleme Kiti içerisinden çıkan Ultra-Klenz ile silahın geri kalan kısımlarını temizledim. Fakat üst kapağı temizlerken sanki silahın rengi atmışcasına siyah renk adeta beyaza döndü, üzerinde bir katman oluştu. Hatta silah bakımında çok fazla bilgiye sahip olmadığım için kimyasalı yanlış yerde kullandığımı ve boyasına zarar verdiğimi bile düşündüm. neyse ki setin içerisinden çıkan yağla hafif bir şekilde yağladığımda rengi tekrar yerine geldi. Sormak istediğim bu Ultra-Klenz'i silahın dış yüzeylerinde rahatlıkla kullanabilir miyiz ? Kullanma şekli nasıl olmalı, üstteki katman gidene kadar bolca mı kullanmalıyız ? İşin aslını öğrenene kadar bir daha Ultra-Klenz'i silahıma vurmayı düşünmüyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ultra-Klenz genel bir temizleyicidir. Namluda da kullanıldığı için nisbeten güçlü bir temizleyicidir. Çok hassas kaplamalara zarar verme olasılığı mevcut. SigSauer gibi nazik kaplamalı silahlarda, menevişli silahlarda aşağıdaki OTIS silah yüzey temizleyici kullanmanızı tavsiye ederim. Aklınızda soru işareti kalmaz:

http://www.tac87.com/SILAH-YUZEY-TEMIZLE...-1801.html

Teşekkür ederim Harun Bey. En yakın zamanda edinmeye çalışırım.

Alıntı

Sn. Harun tac87.com glock 19 gen 4 için şarjörlerin tükendiğini görmekteyim. Tedarik süreci ne zaman gerçekleşecektir. teşekkürler.
saygılarımla.

Alıntı

(21-02-2017, 11:32 PM)eucar demiş ki: Sn. Harun tac87.com glock 19 gen 4 için şarjörlerin tükendiğini görmekteyim. Tedarik süreci ne zaman gerçekleşecektir. teşekkürler.
saygılarımla.

Evet, sonuncusu dün satıldı. Yeni şarjörler ABD'nden gelecek. İhraç lisanlaması ile ilgili süreç birkaç hafta ile birkaç ay arasında değişebiliyor. Şu an bir zaman veremiyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi