Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANİK TP9 SA İNCELEME VE ATIŞ
#11
Tetik konusunda biraz daha yakından bakılabilir.

Yukarıdaki videoda olduğu gibi, bu kadar düşürünce her silah eninde sonunda sorun yaratır gibi fakat sanki dizaynı bunu kolaylaştırıyor.

Öncelikle, klon bu silahı, Walther P99 ile yanyana getirmeli. İlk bakışta, decocker'in / iğne salma mandalı dizaynı dikkat çekiyor.

[Resim: canik2_zpsveyf5ise.jpg]


Benim görebildiğim, bu salma mandalı, yüksek görünüyor. Yani sürgü üstüne biraz fazla taşmış gibi.

Bu açıdan, sürgü kertiklerinin üstünde, taşma daha belirgin.

[Resim: canvs99_zpsce5htmp6.jpg]


Peki bu iki aksamdan hangisi TP9 hangisi P99 ? Hemen kendisini belli ediyor fazla düşünmeye gerek yok sanki.

[Resim: canik5_zpsriddjoj7.jpg]

Çift taraflı salma mandalı TP9 a artı puan veriyor, fakat bu taşmış hali düşmede sorun yaratır gibi.

Silah, klon olmasına rağmen beğeni topluyor, zaten alan da bunu bilerek fiyat avantajından dolayı alıyor.

Ancak, yukarıda görüldüğü gibi, son işçilik açısından iyi bir el değmemiş gibi, hiçbir parça tam yerine oturmuyor, polimer gövde pürüzsüz ve temiz değil, daha önemlisi iç aksamda da bu eksiklik devam etmiş.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
halukyy
#12
2 ayı aşkın sürenin sonunda bende silah alım işini nihayete erdirdim. Son tercihim olmasına rağmen (İlk tercih stoeger, 2. tercih canik s120) tp9 sa modelini aldım ve poligonda 30 atış yaptım. Poligonun kapanacak olması nedeni ile seri atış yaptım hedefteki kağıt delik deşikti, yani grupmanlara bakamadım. atışta herhangi bir problem yaşamama rağmen namlunun bileziğe değdiği yerde derin biz oluştu, poligonda mı oluştu evde kurcalarken mi bilmiyorum. Remini aşağıda paylaşıyorum, üstadların yorumlarını alabilirsem sevinirim. teşekkür ederim.

[Resim: kERldW.jpg]
http://Bu adres calismamaktadir/kERldW

[Resim: B8gk7g.jpg]
http://Bu adres calismamaktadir/B8gk7g
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
halukyy
#13
Merhaba ,
Canik TP9 SA yada TP9 SF silahlarinin ikisinin kutusundan da Canik firmasinin orjinal sert kilifi cikiyor mu ? Cikmiyorsa sonradan satin alinabiliyor mu ?

NOT : Bulundurma Ruhsatli alim icin soruyorum.
 
Alıntı

#14
(15-01-2017, 10:45 AM)dgkndmr demiş ki: Merhaba ,
Canik TP9 SA yada TP9 SF silahlarinin ikisinin kutusundan da Canik firmasinin orjinal sert kilifi cikiyor mu ? Cikmiyorsa sonradan satin alinabiliyor mu ?

NOT : Bulundurma Ruhsatli alim icin soruyorum.


Çıkıyor
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
dgkndmr
#15
(06-11-2015, 03:18 PM)Seroboy demiş ki: Sayın Cem321 in paylaştığı video kanalından bir TP9SA testi de ben buldum.

Burada 1150 atım testi yapılıyor ve 950 den sonra kıvranmalar başlıyor.


Sayın Seroboy'un paylaşımının üzerinden epey bir süre geçmiş fakat videoyu izlerken kanal sahibinin 5000 atış güncellemesini de görünce eklemek istedim. TP9 ile pek ilgilenmiyorum ama ilgilenen sayın üyeler için güzel bir güncelleme olduğunu düşünüyorum. 

Şunu da eklemek isterim. Zat bu atıma aşağı yukarı 1-1.5 senede ulaşmış. Bizde olsa ya 25 sene bekleyeceksin ya da poligonda aşağı yukarı (emin olmamakla beraber, yanlışlık var ise şimdiden özür dilerim) 15 bin TL gibi bir masraf yapacaksınız. Big Grin

Kullanıcısı olmadığım ve yeteri kadar bilgi sahibi olmadığım için, değerlendirmeyi siz sayın üyelere bırakıyorum. 

Saygılar...

 
Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, heisenberg, dgkndmr, Zemre10
#16
Selamlar.
Ben yeni aldığım  Canik TP9 SA modelindeki decocker - iğne düşürme mandalı hakkında bir sorum olacak, silah dolu iken mermiyi ateşlemeden düşürmek için olduğu tanıtımlarda video larda geçiyor, genede siz değerli kullanıcılardan, ustalardan yorum almadan kullanmak istemedim. denildiği gibi mermiyi ateşlemeden kurulu iğneyi düşürmek amaçlı yapılmıs bir mandalmıdır eğer öyle ise nekadar güvenlidir. yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygılar.
 
Alıntı

#17
Sayin gokhankartal08,

Tp9sa sahibi olmamakla beraber cevremde bu platformu kullanan meslektaslarimizin tabancalarini inceleme ve 200-300 civari atis yapma imkanim oldu. Dediginiz gibi bu decocker emniyetli tetik dusurme mandali gorevini yapmaktadir. Kendim hic tp9sa sokmemekle beraber cevremden gordugum kadariyla sokmek icin tetigin dusmus olmasi gerekiyor. Forumu ayrintili incelerseniz ilk tp9 modellerinde bazi sikintilar yasandigi paylasilmisti. Ustadlar bizi aydinlatacaklardir ama benim bildigim tp9v2 ile beraber canik bazi parcalarda yerli uretim yerine walther firmasindan ithal secenegine yoneldi. Yuksek atim miktarina ulasmis aticilarin yorumlarinin bulundugu Youtube ve yabanci forumlardan takip ettigim kadariyla "decocker" ile ilgili yasanmis olumsuz bir durum yok. Sadece platformun sa yani single action olmasi nedeniyle decocker mekanizmasini anlamsiz bulmuslar. Canik bu elestiriye de zaten tp9sf ile cevap verdi. Ustadlarimiz bilgi vereceklerdir ama ben decocker mekanizmasini seviyorum. Sahibi oldugum iki platformda da bulunuyor. Ancak en önemli silah emniyeti sizsiniz. Surcu lisan ettimse affola
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
heisenberg, gokhankartal08
#18
Selamlar,

Canik TP9 SA Modelini almış bulunmaktayım. Bulundurma ruhsatlı olarak bu modeli tercih ettim. Çok yakın zamanda edindiğim tecrübeleri, atış performanslarını ve fotolarıyla paylaşacağım.
Bu arada görüyorum ki bu silahı tercih eden silah sahipleri ve bu modeli merak edenler uzun zamandır herhangi bir yazı yazmamış. Bu konuyu biraz güncellemek gerekiyor... ?
 
Alıntı

#19
(09-01-2019, 09:58 AM)OwnrunO demiş ki: [Resim: Ll3rEj.jpg]

[Resim: 7avzP5.jpg]

Tabancamda kusurlu olabileceğini düşündüğüm bir şey fark ettim. Sürgünün önündeki namlu deliğinin üst kısmında boşluk görünüyor. Bunu ilk olarak namluyu sürgüden çıkarmak istediğimde beni biraz uğraştırmasıyla fark ettim. Öncesinde yağsız olduğunu düşünüp sorun etmesem de, yağlama sonrasında da bişey değişmedi. YouTube'da izlediğim sökme-takma videolarında da çok kolay çıkartılıp takıldığını gözlemledim.
Sizin silahlarınız da böyle bir açıklık var mıdır? Fotoğraflara bakınca bu görünüm sizce bir kusur mudur?

[Resim: RrQb87.jpg]


[Resim: A6423-C18-1-B5-E-4311-8-B4-E-4755089365-DE.jpg]
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi