Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
(05-12-2016, 08:50 AM)lupus demiş ki: Son mesajları okuyunca bir an Ortadoğu' da, işgal ve bölünme riski altında yaşayan, hatta çok değil bir kaç ay önce ciddi bir işgal girişimi atlatmış, halihazırda ambargo altında bulunan bir ülkede değil de, İzlanda veya Yeni Zelanda' da yaşadığımı sandım... Herifçi oğlunun Ankara' ya ne kadar PKM, SVD, RPG7 yığdığı müphem, bizim millet hala iki kıçı kırık tabancanın, av tüfeğinin ızdırabını hakkını vererek yaşamanın derdinde. Artık kesinlikle havaya suya birşeyler karıştırdıklarını düşünmeye başladım... Çünkü bu coğrafyada, bu şartlarda bu kafayı yaşamak için kesinlikle birşeyler çekiyor olmak veya tamamen kör veya gafil olmak, daha da kötüsü eğitilmiş bir hain olmak lazım.

Sayın Lupus,

Kör ya da, gafil değilim. Eğer merakınızı çok cezbetmişse, herhangi bir narkotik sorunum da yok Allah'a şükür. Zaten biz de bu silahı, hobi ve spor maksadının haricinde, Allah vermesin yarın öbür gün "eğitilmiş bir hainle" karşı karşıya kalırsak, gereğini yapabilelim maksadıyla alma düşüncesindeyiz.  Rabbim inşallah umuduna bırakmaz, bırakırsa da hakkını vermemizi nasip eder inşallah.

Silah ruhsatı verilmesi sırasındaki uygulamalar konusunda birbirimizle hemfikir olmadığımız noktalar olduğu açık. Ancak bu noktalar üzerinden, konu hakkında kendi argümanlarını akatrmak yerine, karşımızdakine "hain" yaftası vurmanızı da size çok yakıştıramadım açıkcası. 

Konuya dönecek olursak,eğer birisi dese ki "ruhsat için Herhangi bir aile hekiminin tek başına yapacağı muayene haricinde bir sağlık raporuna gerek kalmasın, gerekli adli sicil şartlarını sağlayan herkes kolayca ruhsat alsın", bunu sonuna kadar desteklerim. 

Ama, eğer sağlık raporu gerekliyse ve bu biryerlerde çok kolay bir şekilde hallolurken başka bir yerlerde diğer arkadaşların maruz kaldığı gibi çok zor şartlarda ızdırap haline getirilerek veriliyorsa, bu durumda, burada bir adaletsizlik var demektir. Hasbelkader, adaletsizliğin faydalanıcı tarafında olmuşuz diye de bahse konu adaletsizlik halini yok görecek halimiz yok. 

Baştan beri söylemeye çalıştığım da zaten şu: Bir şeyi adam gibi , abartmadan, ızdırap haline getirmeden ya da kolaylaştırcağız derken suyunu çıkartıp işi iyice gayri ciddi bir oyuna dökmeden, ifrat ve terfit noktalarına getirmeden yap(a)mayacaklarsa  hiç yapmasınlar.

Konuyla alakalı yazmış olduklarımdan "saglık raporu almak için başvuranların ıncığından cıncığına kadar neyi var neyi yoksa incelensin, ne kadar zorlaştırılabliyorsa o kadar zorlaştırılsın" gibi bir anlamlandırmaya nasıl ulaşılabildi, mana verebilmiş değilim.    

Ezcümle, bu veslieyle , buradan,  saglık raporu noktasında sıkıntı çeken forum üyelerine de seslenme fırsatımız oluştu. Bahsettiğim hastaneye gidin. Sadece para karşılığında çok hızlı bir şekilde rapor veriliyor. Smile

"Eğtilmiş hain" , "birşeyler çekiyor olmalı" gibi ifadelere cevap vermeyi de kendime zul kabul ediyorum.   
Bu konuyla iligli olarak bunun ötesinde diyecek başka bir sözüm yok. 

saygılarımla...

Alıntı

Sn. alperguzel,
Sn. Lupus'un mesajında neyi ve kimi kast ettiğini anlamamışsınız. 
Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Sakin, tekoglu
(05-12-2016, 12:19 AM)kurtcebe88 demiş ki: Sn. Alper Güzel işini yapan bir nöroloji doktoru sizinki gibi muayene ettikten sonra Egg  istedi.Egg için ayrıca para yatırdıktan sonra bir hafta sonraya randevu aldım ve egg sonucunu da bir hafta sonra aldım.Sonucu doktora götürdüğüm de heyetlere  kendisinin bakmadığını söyledi ve başka doktora yönlendirdi.Diğer doktor için bir hafta daha bekledim.Egg raporuna bakmadı bile direk sağlamdırı verdi.Egg'ye yönlendiren doktora kamuda öğretmen olduğumu gerek olmadığı söylesem de aldırış etmedi.Keşke size de böyle bir nöroloji doktoru denk gelseymişSmile

Sayın Kurtcebe88,

ikimiz de konuya aynı noktadan bakıyoruz esasında. 
Benimle muhattab olan doktorun tavrı da yanlış, sizinle muhattab olan doktorun tavrı da. Birisi kolaylaştırma halini bir diğeri de zorlaştırma halini abartarak gerekleştirmiş.

Kanun koyucu bana soracak olsa "şu sağlık raporu işini nasıl halledelim" diye (olmaz ya, hadi olduğunu düşünelim), cevabım "kişi, aile hekimine ya da bir pratisyen hekime MHRS'den randevu alıp gitsin, aile hekimi muayenesini yapsın, neticesinde sevke lüzum görüyorsa ve bu sevkin hangi konuyla ilgili olduğunu düşünüyorsa o branşın doktoruna sevk versin, bir probleme rastlamadıysa da raporunu versin" olacaktır.

Halihazırdaki uygulama, sizin maruz kaldığınız vakada gereksiz yere zorlaştırmaktan benim maruz kaldığım vakada da boş yere anlamsız bir şekilde sadece mevzuatı yerine getirmiş olalım diye hem kendini, hem beni hem de bütçemi yormaktan başka hiç bir şey değil. 

Yaşadığınız zorluğa üzülmekle birlikte, raporunuzu aldığınız için sevindiğimi bildirir, size ve öğrencilerinizie de tahsil hayatları boyunca başarılar dilerim.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kurtcebe88, Sakin
(05-12-2016, 04:20 PM)Sabri demiş ki: Sn. alperguzel,
Saygılarımla

yanlış anlamış olmayı çok isterim. umarım dediğiniz gibidir.

Alıntı

Temeli olmayan Sağlık raporu işi, "dostlar alışverişte görsün" garabeti olduğundan, uygulamadaki doğrusunu ya da yanlışını aramak da yersiz olacaktır. Dile getirilen konu da bu sanırım; kişi değil, uygulama eleştiriliyor.

Yivsizlerdeki benzer bir tartışmada "kral çıplak" demiş ve aşağıdaki gerçeği aktarmıştım.
http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...#pid327322

Dolayısı ile işin özünde, bu uygulama yanlışları ile bedelini ödedikten sonra hastaneye gitmek zorunda bile değilsiniz. Bırakın eziyet çekmeyi, hafife alınmayı...

Yazımın başındaki "temeli olmayan" ifadesi ile Sağlık raporunun gereksizliğini değil, bu mevzuat ile işlevsizliğini dile getirmek istedim. Yoksa bu forumun bir başka konusunda, trafikte tartışma yaşadığı insanları, sokaktaki köpeği silahı ile korkutan ve bunu yazmaktan imtina etmeyenleri okuyunca, bu gibi kişilerin "ruhsat" sahibi olmasından da endişe duyduğumu net olarak belirteyim.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alperguzel
Merhaba bütün forum üyesi ve benim gibi uzun zaman boyunca forumu takip edip üye olmayan arkadaslar.
Bu sitenin kurulup geliştirilmesinde emeği geçen bütün dostlara teşekkür ederim.
Gerçekten çok faydalı ve seviyeli bir forum. Üstadlarımızdan gercekten çok istifade ediyorum.
Bende cuma günü Ankara GMK Devlet Hastanesinde sağlık raporu almak için saat 08:15 te giriş yaptım ve 9:30 da
işlemlerimi halledip Çarşamba almak üzere ayrıldım. 250 TL ücret ödedim.
Nasipse yılbaşından önce taşıma ruhsatlı silah başvurumu emniyete yapacağım.
Silah seçimi içinde değerli üstadlaramızdan istifade etmeyi düşünüyorum.
Buda ilk mesajımdı. Eksiklerim olduysa imla açısından özür dilerim.

Alıntı

(05-12-2016, 04:24 PM)alperguzel demiş ki:
(05-12-2016, 04:20 PM)Sabri demiş ki: Sn. alperguzel,
Saygılarımla

yanlış anlamış olmayı çok isterim. umarım dediğiniz gibidir.

Yanlış anlaşılacak bir şey yok, ne anladıysanız o! Daha açık nasıl ifade edilir ki?

Eğer sağlık raporunuzun hatalı ve haksız bir şekilde verildiğini düşünüyorsanız adınızı soyadınızı açıkça yazın, biz de avukat ve noter kanalıyla hastaneye bir ihtarname çekip yanlışlığın düzeltimesini sağlayalım. 

Kanunlara saygılı, herşeyin olması gerektiği gibi olmasını isteyen vatandaşa yakışan da budur, öyle değil mi?

Türkiye'de sağlık raporu zulmüne maruz kalan, çok sayıda silahsever avukat ve noter var. 
Bu görevi seve seve yapacaklarına emin olabilirsiniz!

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Kanuni
Bende 100 tl verdim çok uzun sürmedi muayene falan 2 saatte bitti işim.

Alıntı

(27-01-2016, 05:16 PM)mertk demiş ki: 4. sefer ruhsat yenileyeceğim. Hepsini devlet hastanelerinden almıştım. Tabancamı sattığım için bu sefer sadece yivsiz tüfeklerim için ruhsat yenileyeceğim. Hiç tanışmadığım aile hekimine gittim, kendisi sağolsun , raporu almam toplamda 5 dk. sürdü. Önceden çektiğim eziyetler aklıma geldikçe gülümsedim. Aile hekimine teşekkür edip ayrıldım.Bu kadar rahat halledilebilecek işi yokuşa sürenlere sitemim oldu tabi içimden.

istanbulda Avrupa yakasındayım belki tanıdık varsa bana özelden yazabilirmi heyet raporu için şu an çalışmadığım için para vermek istemiyorum gezdim çoğu yeri kimse vermiyor aile hekimleri

Alıntı

(16-12-2016, 11:10 AM)Tanselyakut demiş ki: Bende 100 tl verdim çok uzun sürmedi muayene falan 2 saatte bitti işim.

nerde orası acaba

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
trigona

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi