Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SREBRENICA! Unutma! Unutturma!
#1
Silahınızı teslim ettiğinizde veya silahsız bir dünyada çok daha güvende olacağınızı vaat veya iddia eden hiç bir politikacı, bürokrat, yönetici, kanaat önderi, sivil toplum kuruluşu temsilcisine asla inanmayın! Bilin ki, kesinlikle canınızda, ırzınızda gözü vardır veya gözü olanların satılmış işbirlikçisidir.Srebrenica katliamı öncesi vaad edilen...

Olan...

Tüm Srebrenica Kurbanlarını saygı ve rahmetle, faillerini nefretle anıyoruz.
 
Alıntı
58 üye teşekkür etti:
evreseli, hymer, waiz, hfc, Kıraç Ata, tekoglu, GullyFoyle, Sedo, sem, Rubikon, hunter 12, PersonalDefence, Mehmet Emin, foottwo, alpago, rainman, usame, eraonk, tsuba, lenduha, pasa_7676, DaRkNeSs-, roan, Mechul, mtaner55, nsyuksel, Elbruz71, Ahmet Özalp, baracuda77, Surmene, ahmetarslan, BSS, Karakoc, atthasan, Lucabrasi, karaca, sauerist, asicocuk, gunaxe, xeorx, batuhanvurall, Carbon12, Ketum, Kaan Yaşar, Guven Guven, marlinspike, ylmaz94, Simurg, obiwan, demirci57, Sabri, Casky, BuROcK, ErhanG, m16a2, bilalkabao, Tigereye, pırpır
#2
Sn.Lupus,

Sözlerinize ne kadar katıldığımı maalesef ne tamamen ne %100 ifadeleri karşılamıyor.

Tüm masumları rahmetle anıyor , tekrarı olmaması adına uyanık olmamız gerektiğini ben de bir kere daha belirtmek istiyorum.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tekoglu, ahmetarslan
#3
(11-07-2016, 04:13 PM)lupus demiş ki: Silahınızı teslim ettiğinizde veya silahsız bir dünyada çok daha güvende olacağınızı vaat veya iddia eden hiç bir politikacı, bürokrat, temsilciye asla inanmayın! Bilin ki, kesinlikle canınızda, ırzınızda gözü vardır veya gözü olanların satılmış işbirlikçisidir.


Atasözü değerinde, sürekli olarak aklımızda bulunması ve bu durumun ciddiyetini idrak edemeyen ahmaklara anlatılması gereken bir söz... ve Bosna'da yaşanan acı örneği!
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tekoglu, ahmetarslan, asicocuk
#4
Allah hepsine rahmet eylesin. Ne desek anlamsız aslında.

İyi silahlanmış, eğitimli, zihnen fiziken ruhen zinde olmak şart. Acaba umut vakfı, bizim aslında tam da bu tür durumlar için silahlandığımızın farkındalar mı? Bence körü körüne destekleyen sözde aydın gerçekte cahil, dünya gerçeklerinin farkında olmayan güruhu saymazsak; gayet farkındalar. Tam da bu sebep ile gayet aktifler zaten.

Allah bizleri insaniyetini kaybetmiş düşmanın eline düşürmesin, düşmemize izin vermesin. Ne canlı nede cansız bedenimizi.
Amin.

 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tekoglu, ahmetarslan, Hakan_
#5
Devletimizi kuranları rahmet ve minnetle anmakla beraber, kıta Avrupasından kanun devşireceğinize ABD anayasasından feyz alsaydınız diye düşünmeden edemiyorum. Herkese hürmetler.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Sedo, ahmetarslan
#6
Orada o KATLİAMDA katledilen DİNDAŞ,KANDAŞ,MASUM tüm insanlara ALLAH'tan rahmet; KATLİAMCILARA ALLAH'tan adalet; geride kalıp bu katliama şahit olanlara,bilenlere ALLAH'tan unutturmamasını,kendilerinden tedbiri elden bırakmamasını dilerim. AHMET GÜMÜŞOĞLU
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
tekoglu, ahmetarslan, hunter 12
#7
(11-07-2016, 04:13 PM)lupus demiş ki: Silahınızı teslim ettiğinizde veya silahsız bir dünyada çok daha güvende olacağınızı vaat veya iddia eden hiç bir politikacı, bürokrat, temsilciye asla inanmayın! Bilin ki, kesinlikle canınızda, ırzınızda gözü vardır veya gözü olanların satılmış işbirlikçisidir.Srebrenica katliamı öncesi vaad edilen...

Olan...

Tüm Srebrenica Kurbanlarını saygı ve rahmetle, faillerini nefretle anıyoruz.

ABD Anayasasına göre her ABD vatandaşı silah taşıyabilir.

Bu Anayasa ile silah taşıma hakkı verilen Dünyadaki ilk tek örnektir.ABD Anasayası katı tabir edilen ve değiştirilmesi zor bir Anayasadır.

Şimdi bu kuralın küçüklüğümüzden beri seyrettiğimiz kovboy filimlerinde gördüğümüz silahşörlerle ilgili olduğunu ve tarihsel bir gelişimin Anayasaya yansımış bir hali olduğunu sanabilirsiniz.Ama işin aslı hiç öyle değil.

ABD Anayasası, ABD bağımsızlık bildirisinin bir yansıması olup temelinde özgürlüklere dayanan bir Cumhuriyettir.Bağımsızlık bildirisinin temelinde İngiliz düşünür John Locke'nin görüşleri vardır.Biraz araştırırsanız Locke'un çağdaşı düşünürlerden farklı olarak halkın özgürlüğünü korumak için zalim iktidarlara karşı direnme hakkı olduğunu ilk savunan düşünürlerden olduğunu görürsünüz.Bunun pratik yansıması ise iktidarların silahlı halka karşı özgürlükleri kısıtlamak için baskı yapmayı göze alamayacağı düşüncesidir.

Şimdi ABD'de ve diğer ülkelerde tartışılan ve zihinlere servis edilen konu halkın elinden silahının nasıl alınacağı ve silahsızlandırılacağı konusudur.

Serebrenica katliamı bu işin varacağı noktanın en zalim ve vahşice uygulandığı yerdir.Serebrenicada yapılanlar "Homo homini Lupus" "İnsan insanın kurdudur" sözünü söyleyen Thomas Hobbes'u doğrular niteliktedir.

Saygılar.
 
Alıntı
6 üye teşekkür etti:
tekoglu, ahmetarslan, tej06, alpini77, Kayrahan, kyle_katarn
#8
(11-07-2016, 04:13 PM)lupus demiş ki: Silahınızı teslim ettiğinizde veya silahsız bir dünyada çok daha güvende olacağınızı vaat veya iddia eden hiç bir politikacı, bürokrat, temsilciye asla inanmayın! Bilin ki, kesinlikle canınızda, ırzınızda gözü vardır veya gözü olanların satılmış işbirlikçisidir.Srebrenica katliamı öncesi vaad edilen...[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=81-2VKPIT

Olan...

Tüm Srebrenica Kurbanlarını saygı ve rahmetle, faillerini nefretle anıyoruz.

Neredeymişsin insanlık Sad(
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
wubıh, ahmetarslan
#9
[Resim: Adszjkjkjkkk_zpss9yubn5r.png]

Kesilir belki fakat, çekmeye gelmez boynum.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ahmetarslan
#10
[Resim: IMG_20170711_215121_504.jpg]
 
Alıntı
29 üye teşekkür etti:
tekoglu, sem, Kıraç Ata, S@riyerli, Ruhsuz, lupus, blacksea, alpago, Murata, serdaraktas, targek, pasa_7676, wubıh, Mechul, mtaner55, gunman, xeorx, Schumacher, Elbruz71, ahmetarslan, Dr.Oz, madenci08, Gazanfer, asicocuk, nsyuksel, harun, V-Ozdemir, Casky, ErhanG
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi