Değerlendir:
  • 0 Oy - 0 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Luger
12-08-2008, 03:54 PM (Bu Mesaj 12-08-2008 03:56 PM değiştirilmiştir. Değiştiren : lupus.)
RE: Luger
Sn.Üşengeç, Bulgaristan'da bir atölye, Walther ve SigSauer modellerine, ağırlıklı olarak çınar yaprağı tarzında kabze ve royal arc tarzı gövde-kızak işleme yapıp kaptırmaktadır. Big Grin .Eğer cep telefonu ile dahi olsa, resimleri çekip gönderebilirseniz, size daha net bilgi verebilirim. Saygılar.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-08-2008, 03:55 PM
Bilgiler için teşekkürler güzel bir kaynak yazısı oldu.
Saygılar...
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
12-08-2008, 03:57 PM
LUPUS Yazdı:Sn.Üşengeç, Bulgaristan'da bir atölye, Walther ve SigSauer modellerine, ağırlıklı olarak çınar yaprağı tarzında kabze ve royal işleme yapıp kaptırmaktadır. Big Grin .Eğer cep telefonu ile dahi olsa, resimleri çekip gönderebilirseniz, size daha net bilgi verebilirim. Saygılar.

Sayın Lupus,
Bahsettiğiniz resimleri çekmeye çalışacağım. Ama malum, "denişik" bir ülkedeyiz, ne sonuç alınacağını kestirmek mümkün olmuyor. İlginize teşekkürler...
Alıntı Yaparak Cevapla
05-01-2009, 09:13 PM
[Resim: DSC00051.jpg]
[Resim: DSC00052.jpg]
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
05-01-2009, 11:43 PM
Beyler,
Zamanında HP olarak üretilmiş bir silah. Bende bir iki ekleme yapayım. Tırnak, fişek yatağında mermi olduğu zaman yukarı formlu durur ve tırnak üzerinde " İMTİHAN" yazısı kazılıdır. Boş kovanı yana doğru değil yukarı doğru fırlatır. Tetiğe basmadanda silahı ateşleyebilmeniz mümkündür.
Orijinal olarak temizini bulmak çok zordur.
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
21-01-2009, 01:16 AM
Bunu yapanı tanımıyorum, lütfen ÖM ile tehdit etmeyin Big Grin Big Grin
[Resim: nicklug4.jpg]
[Resim: nicklug3-1.jpg]
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-02-2009, 02:04 AM
[Resim: lugerjc6.jpg]
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-02-2009, 07:17 PM
Luger,halk dilinde Barabellum veya makaralı .Bu mucizevi silahı defalarca inceleme fırsatı buldum.Calışma sistemi hiç bir silaha benzemez cok farklı.Benim gördüklerim 1914,1937 yılları arası.Bütün parcalarıda 2 harfli seri vardır bu seriler tabancanın orjinalligini ifade eder.Ayrıyeten seyyar dipcik takılabilen yeride mevcuttur.Eski modellerde maşalı diye tabir edilen 7.65 browning,Mab LLama da oldugu gibi biraz büyükce parcası vardır.Bu silah konusunda cok uzun anlatımlar yapılabilir. Eski silahlar benim ilgi ve bilgi alanıma girer benden eski olmamak kaydıyla....
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
11-02-2009, 07:39 PM
Göktuğ Yazdı:Luger,halk dilinde Barabellum veya makaralı .Bu mucizevi silahı defalarca inceleme fırsatı buldum.Calışma sistemi hiç bir silaha benzemez cok farklı.Benim gördüklerim 1914,1937 yılları arası.Bütün parcalarıda 2 harfli seri vardır bu seriler tabancanın orjinalligini ifade eder.Ayrıyeten seyyar dipcik takılabilen yeride mevcuttur.Eski modellerde maşalı diye tabir edilen 7.65 browning,Mab LLama da oldugu gibi biraz büyükce parcası vardır.Bu silah konusunda cok uzun anlatımlar yapılabilir. Eski silahlar benim ilgi ve bilgi alanıma girer benden eski olmamak kaydıyla....

Sn Göktuğ .44 ün sesi ve balastını yiyince kendine geldi artık tutana aşk olsun, foruma hızlı bir giriş yaptı, bide .44 işe yaramaz derler...

gelelim konuya, bana da sevdireceksiniz şu eskileri zaten ufaktan bir meylim vardı, yakında hurdacı eskici dolaşıp silah arayacam...Big Grin Big Grin Big Grin
Alıntı Yaparak Cevapla
25-02-2009, 03:38 PM
Arkadaşlar uzun süredir merak ettiğim,halk arasında Barabelli, Barabellum,Makaralı denilen Luger P08'le bugün tanıştım.
Hakikaten tarih kokan,ilginç ve estetik bir silah.Makara denilen bölüm ve şarjör gerçekten ilginç.Bildiğimiz klasik sürgü yok.Makara denilen kısmı yukarı çekerek mermiyi namluya sürüyorsunuz.Tabanca her ele rahatlıkla oturabilecek bir ergonomide yapılmış.Yine sadece bu tabanca kabzesi üzerinde durabiliyor.Bu güzel,tarihi ve ilginç silahın resimlerini sizlerle paylaşıyorum.

[Resim: photo00561.jpg]

[Resim: photo00571.jpg]

[Resim: photo00581.jpg]
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »

Forum Atla:

Konuyu görüntüleyenler:

İletişim | TabancaTufek.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafifleştirilmiş Sürüm | RSS