Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoeger's Double Defense
[quote='glock' pid='190581' dateline='1342354570']
Amaç zaten paylaştıkça bilginin çoğalması.

Olay domuz avı vs değil evde savunma.Smile

Kaliteli çifte ve pozelerden de bahsetmedim,bu modelden bahsettim.Smile

Emin olun benelli fiyatlarını görmez bu ürün.Diğer bir nokta yerde yatarken,sutre,siper alırken pompalı yüklemesi çok zordur.Uzun namluda çabası,hareket kabiliyetiniz sıfıra iner.

Derseniz ki ben M4 alırım veya M3 tamam susuyorum direk.Smile

Ama ben o kadar para vermem bir tüfeğe.Diğer bir nokta alacağınız neyidiği belirsiz otomatik ve pompalılar sorunlara çok fazla açık,bakım ve idamesi zor.Bu konuda da mutabığız umarım.Bu tarz basit işlevli mekanizmaların sorun çıkarması gerçekten zordur.Kişisel tercih olarak hep Glock derim nedenleri bellidir.

Tekrardan belirtiyorum istediğim M4 modeli uygun fiyatlarda olsa asla böyle konu kirlilikleri yapmam ama yok malasef.

Unutmadan 5 metreden veya 10 metreden 2 tane 12 ga veya 20 ga nın etkisi 3 cü yüklemeyi yapmanıza gerek bırakmaz,yeter ki neye ve nasıl atığınızı bilin.

Sn.Glock,agzınıza saglık yazdıgınız hersey çok dogru Smile
Fakar bende sadece ev savunması üzerine konusmadım güvenlik dedim,bahcemde otururken dısardan gelebılcek herseyi kast ettim domuzda çok basit bir örnekti;ev savunmasında en önemli hareket zararlıyı evin dışında tutabilmektir zira bunu başaramaz yada haberiniz dahi olmazsa odalarınızdan birinde topçu bataryası olsa dahi fayda etmez baskın basanındır.
5/10 m 12 veya 20 ga ile atış yapılıp isabet kaydedilen bir otomabil dahil hareket kabiliyetini yitirir Smile ama hani yerde,takla atarak falan pompalı kullanmamız gerekebiliyor ya bunlar doğal şeyler ıska bence daha kolay bir durum,kapasite bence herseydir,gerçeklesmesı zor ve uzucu bir durum olsada herhangi bir silahlı çatısma pozisyonunda amaç sadece karşı tarafı vurmak değil en başta vurulmamaktır ve kapasite karşı taraf üzerinde kurucağımız baskıda en önemli rolü üstlenir.
Sn.Glock;tercihinizin glock oldugunuzu hepimiz biliyoruz sizin gibi düşünen birinin glock değil bir altı patlar tercih etmeniz gerekirdi,glock bu yaklasımda benım tercıhıme daha yatkın, diye düşüyorum Smile m4 ve m3 hakkında soyledıklerınızı unutmadıgımıda dile getıreyım genel olarak soyluyorum.
Tercihler kişilerin yetenek,tecrübe,içinde bulunduğu pozisyon ve zevklere göre değişiklik arz edebiliyor,bizimkisi pazar günü iki çift lafın belini kırmak Smile
Saygılarımla

Alıntı

Sn.karadenizarif;

Sizde haklısınız bizi bu durumlara düşürenler utansın diyorum.Smile

Toplu tabanca konusu gelirsek eğer, DA tetik bana göre değil,diğer bir nokta ise parmak kaybetme hadiselerini görüyoruz o yüzdendir ki düzgün tutuş sergilendiğine inanmıyorum ben toplularda ''tamamen kişisel görüş''.

Bulunduğumuz ortam da hiç uygun değil kendisine.Smile

Ondandır ki laylon cu oldum.Toza,toprağa,çamura,suya banamısın demiyor.Smile
Bakımı da çok kolay,keza idamesi vs de.

Alıntı

(15-07-2012, 03:40 PM)glock demiş ki: Sn.karadenizarif;

Sizde haklısınız bizi bu durumlara düşürenler utansın diyorum.Smile

Toplu tabanca konusu gelirsek eğer, DA tetik bana göre değil,diğer bir nokta ise parmak kaybetme hadiselerini görüyoruz o yüzdendir ki düzgün tutuş sergilendiğine inanmıyorum ben toplularda ''tamamen kişisel görüş''.

Bulunduğumuz ortam da hiç uygun değil kendisine.Smile

Ondandır ki laylon cu oldum.Toza,toprağa,çamura,suya banamısın demiyor.Smile
Bakımı da çok kolay,keza idamesi vs de.

Aynen oyle Sn.Glock,utansinda utanacak olsalar bu durumlara gelirmiydik hic.
Efendim Glock'unuzla mutluluklar Wink cok iyi bir tercih dememe gerek yoktur sanirim Wink
Gorusmek dilegiyle,kolay gelsin.
Saygilarimla

Alıntı

Bana göre çiftelerin bir ev savunmasında kullanılmasındaki en önemli özelllik,hem doldur boşaltta,hemde kullanım açısından,kadınlar için basit ve kolay bir kullanım sunmasıdır.
Bu açıdan ben çifteleri,bir "ev kadını" için ideal bir savunma silahı olduğunu düşünüyorum.
Eğer konu sadece "ev içi savunma" ise,evin içinde yüksek kapasiteli bir silahın,kapasitesinin tamamının "ev içinde"kullanılması orayı savaş alanına çevirki,herhalde bu en son istenecek bir durumdur.

Alıntı

Burda olay tamamen tercih meselesi bence, tüfek dolabımda hem pompalı hemde çifte var,
kullanmak zorunda kalırsam, kesinlikle pompalıyı seçerim...

Alıntı

Sn Glock
Stoeger'ın çifte ve süperpoze modelleri brezilyada üretiliyor ,bu nedenle Türkiyeye gelme ihtimali sıfıra yakın bence .Hem ürünün üstüne eklencek maliyet/bürokrasi vb . hemde bu maliyete rağmen nasıl rekabet edeceği sorusu nedeniyle getirilmiyor bence.

Alıntı

Bu tarz bir tüfek yapmak zor değil. Önce kalitesini ispatlamış bir çifte alınıp namlusu yasal sınırlar çerçevesinde kısaltılır sonra istenirse kundaklar siyaha boyanır. Bir şekilde aksesuar rayı monte edip, ortaya da hiviz arpacığı oturttunuz mu alın size x marka double defense.

Ben Stoeger firmasının bu modelini görünüş olarak çok beğendim. Pompalı dururken, hele de yurtdışında artık ekol olmuş pompalılar varken, savunma amaçlı olarak bu tüfeği kaç kişi almıştır merak ettim. Dediğim gibi görünüşü güzel sırf bu yüzden uygun fiyatlı olursa alırdım.

Alıntı

(17-07-2012, 03:40 AM)jagd demiş ki: Sn Glock
Stoeger'ın çifte ve süperpoze modelleri brezilyada üretiliyor ,bu nedenle Türkiyeye gelme ihtimali sıfıra yakın bence .Hem ürünün üstüne eklencek maliyet/bürokrasi vb . hemde bu maliyete rağmen nasıl rekabet edeceği sorusu nedeniyle getirilmiyor bence.

Doğru, normalde getirmez. Ancak memleketteki dağıtımcısı Komando Av sipariş verirse getirtir. Ama zaten Stoeger'in burada üretilen tüfekleri bile iç pazarda yılda 3-5 tane satarken, ticari mantık bu markanın ithalatını yapmaz. Bir gün Sn. ilksurfer alırsa, biz de buradan bakarız resimlerine...Tongue

Alıntı

İşin ters tarafı da bu aslında basit çok maliyet gerektirmeyen bir konsepti getirmiyorsak veya yapamıyorsak vay halimize.

Zaten 2 bin tl nin üstünde paralar bağlayacak olsam bir tüfeğe benelli ile iştigal ederim.

Canım Ülkemde işe yarar bu platfomada ki marka sayısı bir elin parmaklarını geçmez.

Ben ucuz,pratik,bakımı ve idamesi kolay ve en önemlisi güvenilir bir home defense yivsizi istemiştim ama olmadı.

Supernova tactical 14'' bakınayım dedim oda yok.Smile

Alıntı

(17-07-2012, 05:47 PM)glock demiş ki: Supernova tactical 14'' bakınayım dedim oda yok.Smile

Baktırtalım... Cool

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi