Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parabellum 8+1
#21
Ufak bir ilavede ben yapayım orjinaline uygun restore edilmemiş silahların kolleksiyon değeri yoktur,muteber olanı orjinal durumda olmasıdır sn.smith fiyat tahminine katılıyorum ancak bir farkla iyi durumda boyanmamış olanı o kadar eder o durumdaki bir takarof (halk arası tabiri) o kadar da etmez.Ayrıca sn lupus tan bir alıntı ile devam edeyim her köyde bulunan malzemenin antik veya kolleksiyon değeri olmaz o silah tan piyasada çok sayıda mevcut. syglr.slmlr.
 
Alıntı

#22
sayın lupus öncelikle sitenizi yeni keşfettim çok profosyonel bir site olmuş bilgi birikiminizi paylaştığınız için teşekkür ederim (silahseverlere resmen kamu hizmeti yapılmakta) parabellum mermi cinsi olduğunu herkez bilir bende dahil Smile ama bu silahın aynı zamanda markasıdır diye biliyordum en azında silahın sahibi öle demişti (bende sizin gibi silahın sahibine o mermisinin adı demiştim). siz daha iyi bilirsiniz tabiki açıklamanız son derece yeterli ve detaylıdır teşekkür ederim bu arada netten bir resim buldum yüklemeyi denicem her halde aynı silahtan bahsediyoruz ( bu arada resmi sorusuz yükleyeceğimden de emin değilim gerçi okudum nasıl yükleneceğini formdan)

[Resim: 21.jpg]
 
Alıntı

#23
Bahsettiğimiz tabanca aşağıdaki ile aynı silahtır Sn.KESKİN.[Resim: mlp0140.jpg][Resim: mlp0140a.jpg]
 
Alıntı

#24
arkadaşlar forumu okudum bende silah tutkunu olarak ve kullanan birisi olarak fikrimi beyan etmek istedim bu halk arasında parebellum congor olarak gecen 1946 doğu almanya yapımı bir tabanca oldukca etkili sesi ve geçişivar sesi çok kıvrak çıkıyor yassılığından dolayı taşıması da oldukça kolay benim şu an cz 75 b serisi tabancam var ama bu silahın orjinali temiz geçerse irtibata geçmek isterim .şunu belirtmek isterim bende çok fazla mermi attığımda iğneyi kırmıştı.
 
Alıntı

#25
Değeri ne kadar bu silahın bilen varmı arkadaşlar.
 
Alıntı

#26
Kıvrak sesli ve etkili geçişli olanlar 1500-2000 TL'ye kadar alıcı bulabiliyor...
 
Alıntı

#27
(16-04-2012, 11:06 PM)vefasiz demiş ki: Kıvrak sesli ve etkili geçişli olanlar 1500-2000 TL'ye kadar alıcı bulabiliyor...

Bu kivrak sesi de 8, zorlarsan 8+1=9 kere arkaya arkaya verebiliyordur bu silah..
 
Alıntı

#28
İlk göz ağrımdı,ama o zaman yaşım küçük olduğu için kıvraklık ve etkili geçiş olayını farkedememişim meğerSmile
 
Alıntı

#29
Sevgili arkadaşlar, yukarıda bahsettiğiniz silah bende şu anda mevcut ve eğer becerebilirsem bir kaç gün içerisinde detaylı fotolarını sizlerle paylaşacağım. Ama benim fotolar ve açıklamalar biraz amatörce kalacak şimdiden söylemiş olayım.
 
Alıntı

#30
[Resim: 7780d1a1.jpg]]
[Resim: 6c3b993a.jpg]
Selamlar arkadaşlar. Resimleri yüklemeye başlıyorum. Silah hakkındaki amatör gözlamlarimi saonrasında yapacağım.
[Resim: c08b75d9.jpg]
[Resim: 7780d1a1.jpg][Resim: 9361613b.jpg][Resim: db69de0d.jpg][Resim: a1ac16e9.jpg][Resim: 8b28df0b.jpg]
[Resim: 33f22078.jpg][Resim: 6fa535f0.jpg]
Silahın bana ilginç gelen yanları, yukarıda görülen pimi tutan parça ve söküm aşamasında namlunun ön taraftan çıkarılık takılması.
Eşimin erkek kardeşinin nişan merasiminin yapılacağı günde benim fotoğraf makinasıyla uğraşırken gören eşim, akşama hazırlık yaptığımı düşünerek sevgiyle bana bakakaldı.Tabancayı sökmeden çeken ben, sökerken çeken ben, söktükten ve taktıktan sonra fotoğrafları çeken benim akşam nişana giderken makineyı evde unutmam küçük çaplı krize sebap olduysa da bu günleride görebilme mutluluğuyla fotoları paylaşıyorum.
Unuttuğum bir ayrıntı ise aşağıda fotoda da göreceğiniz gibi horoz kısmınnı tamanen yerinden çıkarılması. Normalde 8 fişek aldğını bildiğim şarjör 7 mermi alıyor. 8 adet fişek takınca tabancaya tam oturmuyor. Basit temizliği dışında özenli bir temizlik yapmadım. Ayrıca kafanız karışmasın, fotoda kılıf içinde gördüğünüz şarjör cz 75 şarjörü. Silahı belli bir açıdan çekmek için altına koymuştum.
Silahın kaç model olduğu hakkında hiç bir bilgim yok. Silahın dış aksamında bulunan seri numarasının iç mekanizmasında da yer alması ilk kez rastladığım bir durum. (Ömrümde kaç farklı silah söktüysem)
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi