Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangi Colt
#1
Selamlar,4 inç namlu bir colt revolver edinmek arzudundayim hangi modeli,seriyi tavsiye ederdiniz,ayrica ederi nedir bu aletlerin,malum kaptirilmayalim.
 
Alıntı

#2
Sn. Şahmurad colt king cobrayı size öneririm çok defa ateş etme fırsatı buldum güzel tabancadır ama colt phytonun işçiliği daha çok beğeniliyor iki tabancanın da kullandığı mühimmat .38 special/.357 magnumdur.Sanırım colt phytonu bulma şansınız colt king cobraya göre daha fazla.
Saygılar
 
Alıntı

#3
Colt lüfo serisinde en başa payton oynar, büyüğü anakonda ve küçüğü kingkobra sonra gelirler, ama memleketimde her nedense king cobralara paytondan fazla para isterler. Her halde daha az bulunduğundandır. Smile
Colt zamanında üretim hattında king cobraları üreten ustaların arasından 10 yılını doldurmuş olanları paytona kaydırdığındandır, işçilik paytonda çok daha iyidir. Özellikle menevişinde, paslanmazındaki polisaj işçiliğini şu anda herhangi bir seri üretim lüfoda bulamazsınız. Ama böyle ince işçiliğin de zararı vardır, mesela şu anda timingi kaçmış bir payton silindiri ve zamanlama kolunu hakkı ile ayarlayabilecek usta sayısının bir elin parmağı kadar olduğu söyleniyor...

Ayrıntılı bakacak olursanız, aslında payton ve benzerleri, misal olarak bir ruger'ê göre çok daha kırılgan ve hassastır, çok fazla sayıda magnum atışa gelmez. Zaten payton gibi silahların sahipleri, zerafeti ve ince işçiliği yüzünden tercih yapıyorlar, ağır işçi olması için değil...

Revolver alıyor olsam colt markasına pek te bakmazdım, ancak çok uygun fiyatlı bir payton falan denk gelmesi lazım, buna rağmen yine de maksimum 3-4bin liraları gözden çıkarmış olmam lazım. Asla gidip bir revolvere 5000 dolar bayılmam...
Saygılarımla...
 
Alıntı

#4
Selamlar,ilgilenen ve cevap veren tüm üyelere teşekkür ediyorum,çok sık atış yapma imkanım olmuyor parasal açıdan malum fişek fiyatları memur için fazlaca atışa imkan tanımıyor fakat bir adet sw 686-4 sahibiyim şimdi de colt'a niyetlendik benim için uygun bir silah vardı sadece coltta hangi serinin daha kaliteli ve daha çok tutuldugunu merak ettim
 
Alıntı

#5
Sayın Barış doğrusu siz sözleyene kadar ülkemizde anaconda ve king cobraların satışlarının yapıldığını hiç duymamıştım sahi eğer satışları yapıldığında ne kadar istenir ülkemiz piyasasında?
 
Alıntı

#6
Selamlar,bu colt revolverlar mke tarafından ithal edilmiş mi acaba? mke ithal etmediyse bu silahın menşeini nasıl öğreniriz?
 
Alıntı

#7
(16-05-2011, 12:14 AM)şahmurad demiş ki: Selamlar,bu colt revolverlar mke tarafından ithal edilmiş mi acaba? mke ithal etmediyse bu silahın menşeini nasıl öğreniriz?

Syın Şahmurad,
MKEK' mu 1990 lı yıllarda bir miktar Colt Python ithal ederek satmıştır. Ancak çok sayıda olduğunu zannetmiyorum, Kayseride bir dostumda bir adet satılık olduğunu biliyorum, durumu ve fiyatı hususunda bilgim yok.
Saygılarımla.
Osman
 
Alıntı

#8
Selamlar,Sn.Şahmurad smith&wesson 686 revolverınızı aldığınız yerin iletişim bilgilerini bana da verebilir misiniz bende revolver arıyorumda.

Saygılar
Kutay ŞAHİN
 
Alıntı

#9
Günaydın , Colt ile açılmış bir konu olduğu için buradan devam etmeyi düşünüyorum izniniz ile . Konumuz Colt DİAMONDBACK 38 special 4'' revolver . Bu revolver ile ilgili bilgilerinize , önerilerinize ve eleştirilerinize yüksek derece de önem veriyorum Sayın üyeler . Halihazırda evde bulundurma ruhsatlı Smith&Wesson Model 10-6 38 special 3'' namlu bir revolverim mevcut , bunun yanına bir de Colt diamondback'ı almayı düşünüyorum fakat forumda incelediğim kadarı ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım .

Lütfen konu hakkında aydınlatıcı bilgilerinizi önerileriniz eleştirilerinizi ve fikirleriniz eksik etmezseniz memnun olurum .
Şimdiden tüm forum üyelerine çok teşekkür ederim . Saygılarımla .
 
Alıntı

#10
Diamondback, Colt'un "yılan" serisinden bir revolverdir. Python'a benzerlikleri çoktur. Daha küçük kalibrelerde üretildiğinden "Baby Python" olarak da anılır. Genelde kaliteli üretilmiş revolverlerden biri olarak kabul edilir. Çok iyi silindir kilitlemesi ve çok güzel tetiği ile hassas atışlarıyla ünlüdür. 

1966-1988 yılları arasında çift hareketli olarak .22LR (kısa süre için .22 WMR) ve .38 Sp kalibrelerde, 2,5", 4" ve sonraları 6" namlu ile çıkmıştır. Güzel menevişli ve nikel olarak iki renk seçeneği vardı. Ceviz kabza kullanılmış, son modellerde Pachmayr kauçuk kabzalar da vardır. 

(Amerika'dan Colt Boa bakınırken, Diamondback'a de göz atmıştım.)

Amerika piyasasında 1.200$'dan başlayıp 2.500-3.000$'a varan fiyatlar istenilmektedir. Ancak Türkiye'de bulur musunuz, bulursanız ne para isterler, bilgim yok.

İki de resim koyalım, bilmeyenler görsünler. Her ikisi de .22LR 4" modeller, nikel ve meneviş:

[Resim: DB-22-nickel.jpg]


[Resim: DB-22-Blued.jpg]
 
Alıntı
18 üye teşekkür etti:
, ilksurfer, red, Carbon12, XXAHMETXX, Ahmet Efe, sem, sdkfz, stgrz, karabasan, tirendaz, shelby, sovalye05, alpago, Murata, Koca, xeorx, waltherslv
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi