Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Steyr M9A1 Ateşleme İğnesi (Firing Pin) ve sürgü kaplaması
Silahımı aşırı yağladığım için gecenin yarısında Internet'ten Steyr'in ateşleme iğnesinin nasıl söküldüğünü bulup sökmek ve temizlemek durumunda kaldım. Aşağıda bu temizliğe ait fotoğrafları bulabilirsiniz. Hatta bir fotoğrafta iğnenin üzerindeki yağın nasıl köpürerek beyazlamış olduğunu açıkça görebilirsiniz.

[Resim: P1140767.jpg]
[Resim: P1140768.jpg]
[Resim: P1140769.jpg]
[Resim: P1140770.jpg]
[Resim: P1140772.jpg]
[Resim: P1140773.jpg]

Bunula beraber, siz sayın forum arkadaşlarıma ve üstadlara sormak istiyorum; bu silahım sürgüsünü meneviş yaptırabilir miyim?

Mevcut kaplama sanırım tenifer (artık ona kaplamamı denilir oksitlemem mi denilir, başka kiyasal işlem mi denir bilmiyorum) çizilmelere karşı dayanıksız ve zamanla ve kılıfla renk değiştirebiliyor. Ayrıca sanki yüzeyi gözenekli ve tırtıklı gibi ve bu da sürgü yüzeyinin kirlenmesine yol açıyor gibime geliyor.

Krom olayını hakkıyla yapabilecek var mıdır bu ülkede bilmiyorum ama görüntü genel olarak hoşuma gitmediği için krom kaplatmaya sıcak bakmıyorum. Onun yerine güzel bir meneviş nasıl olur acaba?

Sizler başka ne tür bir kaplama önerirsiniz ve bu öneriniz aşağı yukarı bana ne kadara mal olur?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Alıntı

Bu Konudaki Mesajlar
Steyr M9A1 Ateşleme İğnesi (Firing Pin) ve sürgü kaplaması - evrenay - 01-06-2009, 10:28 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi