Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psikiyatrik ilaç kullanımının ruhsat alımına etkisi
Merhaba Üstatlar.,
Canım çok sıkkın, beni de anca siz silahseverler anlarsınız. Kariyerimde yöneticilik seviyesine yükseldim, haliyle de ciddi ücretler hesaplama konusunda çok daha dikkatli olmam gerekiyor. Her zaman dikkati dağınık ve biraz da hiperaktif davranışlar sergileyen (hızlı konuşma, aynı anda 5 farklı işi planlama, karşısındakini rahatça dinleyememe vb.) bir insan olmuşumdur. Hal böyle olunca da acaba bir rahatsızlığım mı var diyerek psikiyatriye gideyim dedim hayatımda ilk defa. İşime katkısı olsun diye. Gitmez olaydım. Hayatımdaki en büyük zevk olan silah merakımı poligon ve havalı silahlardan bir tık öteye taşıyıp, gerekli dayılara dahi ulaşıp, tam mesleğimi kullanarak taşıma ruhsatı alabilecek noktaya geldiğim şu anda psikiyatri bana  "Dikkat Bozukluğu ve Hiperaktivite" teşhisi koyarak kırmızı reçeteli ciddi bir ilaç ile tedavime başladı. Evet çok da faydasını gördüm, inanılmaz derecede yaşam kalitem arttı ama, doktora giderken dahi aklımdan geçen hep silah kullanmama engel olur mu sorusuydu. 

Haliyle 2 aydır kimselere de bahsedemediğim rahatsızlığım hakkında canımı en çok sıkan mesele ruhsat meselesi. Kırmızı reçeteli bir ilaç kullanan DEHB teşhisli bir bireyin bulundurma veyahut taşıma ruhsatı edinme ihtimali var mıdır? Şizofreni veya bipolar bozukluk gibi bir şey değil bu, yalnızca odaklanma bozukluğumu tedavi edip daha dingin bir hayat yaşamamı sağlamaya çalışıyor doktor. Ciddi anlamda hayallerim yıkılmış durumda.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Shepherd

Bu Konudaki Mesajlar
Psikiyatrik ilaç kullanımının ruhsat alımına etkisi - HCN - 26-06-2019, 10:43 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi