Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 4 Oy - 4 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
STOEGER STR-9 YENİ POLİMER TABANCA
Parça uyumluluğu konusunda gün içerisinde Glock 17-19 modelleri taşıyan arkadaşlarım ile oturup hasbihal etme  ve tabancaları mekanik açıdan ayrıntılı şekilde karşılaştırma şansı yakaladım. Yanımda zımba seti ile gezmenin verdiği özgüven ile.

Öncelikle bu anın fotoğraflaması oturduğumuz yer uygun ışık ve müsaitlik durumu  olmadığı için yapamadım. Bu yüzden forum üyelerimizden bu konuda bizi yıpratmamalarını diliyorum.  Rolleyes  

Gözlemlerim şu şekilde;

Tabanca mekanizma ve çalışma prensibi olarak kıyasladığımız Glock modelleri ile aynı.

Tetik mekanizmalarını söküp 3 mekanizmayıda yan yana koyduğunuzda Stoager Str9 mekanızmasında gözle görülebilir şekilde açısal farklılıklar mevcut.

Stoager Str9 modelinin Glock modellerine göre parçaları biraz daha kalın gibi duruyor idi. 

Parçaların uyumluluğu konusunda Glock parçalarına zarar vermemek için tabancada bulunan yuvaya sokma gereği duymadım. Uyacağını da kesinlikle düşünmüyorum.  

Alacak arkadaşlar Str 9' u alırım. Glock parçaları ile değişim sağlayıp Glock hissiyatı yakalarım gibi bir düşüncede olmasınlar bence.

Polimer gövde uzmanlığım yok,kullanılan karışımın oranıda bilmiyorum fakat Girsan,Canik,Glock modellerini daha öncede belirttiğim üzere taşıdım. Yeterince kullandım ve hak görülen atım adetlerine ulaştım dersem yalan söylemiş olurum ama yinede Stoagerdeki mevcut polimer hissiyatı gerçekten ithal bir tabanca kalitesi ve hissiyatı veriyor diyebilirim.

Boya konusunda taşıma esnasında oluşan derin olmayan çizikler harici boya atması,dökülmesi yaşamadım. Kılıf olarak FOBUS IWBM iç kılıf kullanıyorum. Kozmetik hatalar oluşmaya başladıktan sonra aldığım bir kılıf oldu ve gayet memnunum.

Stoager firması ile yaptığım yazışmalarda tabanca sürgü ve namlusunun Baretta firması bünyesinde tasarlanıp kullanılan çelik malzemenin ithal özel bir çelik olduğunu belirttiler. Doğruluğu ve reklam boyutu tartışılabilir. 

Tetikten beklentisi yüksek olan arkadaşların tabancanın görev tabancası olarak tasarlandığını bilmesi gerektiğini düşüyorum. Yarışmalar için özel bir tetik tasarlayabilirler ilerleyen zamanda.

Onun haricinde Kıymetli büyüğümüz Dursun Ustanın dediği gibi: "Atar mi atar. Vurir mi orasını ben bilmem." Diyerek bu konuya ve attığım mesajlarıma istediğim aksesuarlar Stoager firma sitesinde yayınlanana ve elime ulaşana kadar iş yoğunluğumdan ötürü ara veriyorum.

Saygılar.
 
Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Red Kit, yyildiz, xf7er, sem, Ketum, harun, sezgin63, demirci57, marlinspike, Zemre10, byfortius, ceruh, wubıh, defender45acp, alpago
  


Bu Konudaki Mesajlar
RE: STOEGER STR-9 YENİ POLİMER TABANCA - Alpayd - 17-01-2020, 02:11 AM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): m.irfan, 2 Ziyaretçi