Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MC 28 ve MC 17 ve diğer seçenekler?...
Sn. Adalet öncelikle hoşgeldiniz.
Bildiğim kadarı ile (eğer hatırlı  tanıdıklarınız yoksa) zor alımda herhangi bir ayırma işlemi mümkün değil. Gittiğinizde orada bulunan silahlar ne ise onları alabiliyorsunuz diye biliyorum. Yanlış biliyorsam bilen üyelerimiz düzeltsin lütfen.
Kamu kurumları (içişleri ve Adalat Bakanlığına bağlı kurumlar) önceki yıllarda personeli için ithal silah getirdi. Bu silahlar personele vergiden muaf olarak satıldı( ör. Glock750$). Ancak şu zamandaki süreçte bu çok kolay görünmüyor

Benim size tavsiye vermem söz konusu olamaz ama sorularınıza kısıtlı bilgim ile cevap vereyim.
1-Hafiflik: Anladığım kadarı ile taşıma için hafif silah istiyorsunuz. Bunun içinde  polimer gövdeli silahlara bakıyorsunuz. Yerli olarak seçenekleriniz pek fazla değil. Bence Girsanın yanında Canik tp9 türevlerinde düşünebilirsiniz. Ancak bu durumda modellerdeki farkları kendi isteklerinize, elinizin büyüklüğüne ve amacınıza göre belirlemeniz gerekli. İğne düşürme mandalı mı? Yoksa emniyet manivelası mı? Gibi tetcihler size bağlı.
3- Namlu Ömrü: Seçebileceğimiz bütün modellerin namlu ömrü firmalar bazında 3 aşağı 5 yukarı aynıdır. Ancak yerli üretimde (bu forumda çok tartışılan) standart bir kalite ortalaması olmadığı için biraz şansınızın yardımı gerekiyor. Aynı model tabanca için 200 atımda üst sürgü takımı kırıma uğrayanda, 5000 atımdan sonra sanki 500 atım görmüş gibi duranda mevcut. Bu forumda örnekleri mevcut.
4- Şarjör kapasitesi tamamen sizin isteklerinizle alakalı.
Son olarak 2 üstadın da dediğ gibi tabancanın değil sizin o tabancayı etkili olarak kullandığınız menzil önemli.

Sizin karar verebilmeniz için öncelikle ilgilendiğiniz silahları belirleyip, forumdaki konulardan yorumları okuduktan sonra MKE de bulunan standlarda tabiri caiz ise yakın temas kurarak silahınızı seçmeniz daha hayırlı olacaktır. Ben sizin yerinizde olsam Girsan MC28, Tp9 sf, tp sf elite ( kampanya dışında sanırım) ve  eğer eşşek kulakları ile alaşım gövdesi sıkıntı olmayacaksa Cougar arasında kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda değerlendirme yapardım. Ama yok ağır olsun çelikte olur derseniz liste daha da genişler. Size seçminizde kolaylıklar.
Saygılar...

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Murata, lupus

Bu Konudaki Mesajlar
RE: MC 28 VE MC17?... - Ahmet Efe - 03-10-2016, 04:12 PM
RE: MC 28 VE MC17?... - fbalun - 03-10-2016, 04:31 PM
RE: MC 28 ve MC 17 ve diğer seçenekler?... - adalet - 14-01-2017, 11:48 AM
RE: MC 28 ve MC 17 ve diğer seçenekler?... - YamTar007 - 14-01-2017, 05:53 PM
RE: MILLI TABANCA - turkmenoglu - 03-10-2016, 03:56 PM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi