Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Briley Barrel Bushing
#1
Değerli dostlar,

Yurtdışında 1911 platformu ile ilgili forumlarda okuduğum, atışçıların yorumlarında bahsettiği Briley Barrel Bushing ile ilgili olarak ayrı bir konu açmanın doğru olacağını düşündüm.

Briley, genel olarak tüfek şokları üzerine uzmanlaşmış bir firma olarak karşımıza çıkıyor sitesini incelediğinizde.

BRILEY ANA SAYFA

Sitede dolaştığınızda atış konusunda performans arttırmak üzere uzmanlaştıklarını anlıyorsunuz. Bizim ele alacağımız konu ise 1911 platformuna yaptıkları katkılar üzerine olacak.

Tabancalarda şok yok. Zaten saçma kullanılmadığı için çok gerekte yok. Ancak biliyorsunuz poligonda bir mengene ile sabitlendiğinde dahi tabancalarda belirli metreden sonra bir dağılım oluşmaya başlıyor. Çünkü sürgünün gidiş gelişinden sonra namlu milimetrik bile olsa aynı yerde durmayabiliyor. Bu konuda tam bilgim yok, fikrim var. Üstatlardan beni doğrulamalarını ya da düzeltmelerini rica ederim. Briley barrel bushing ise içindeki yüzük sayesinde namlunun olabildiğince bir önceki pozisyonda kalmasına ve sürgü ile arasındaki boşlukta yapacağı oynamaları minimize ediyor. Tabi şimdilik teorik olarak bunu söyleyebiliyorum.

Forumlarda çok iyi ayarlanmış normal bir barrel bushing ile çok fark yaratmadığını ama her halükarda fark oluşturduğu ile ilgili yorumlar var.

Biraz görsel ile konuyu besleyelim:

Bu normal bir bushing

[Resim: Q0I16Sml.jpg]

Bu Briley olan - İçindeki yüzük görülüyor

[Resim: 6sxpWjKl.jpg]

[Resim: kkbGzcul.jpg]

Normal ve Briley takılı arasındaki önden görünüş farkı

[Resim: w126dXVl.jpg]

Briley bushing sipariş etmeden evvel namlunuzun dış çapını ölçmeniz gerekli. National Match namlularda standart .580 inch. Ancak fabrika çıkışında bu değer değişebiliyor. O yüzden ölçmek şart. Sırf bu iş için kumpas satın aldım. Benim Gold Cup'ta .580 çıktı. Bunun üzerine sadece .001 inch daha büyüğünü sipariş veriyorsunuz.

Forumlarda eğer namlunuz siyah ise .001; parlak ise .002 fazlasını sipariş verin diye bir kullanıcıdan geri bildirim okuduğumdan ben de .582 olanı sipariş verdim. .001 olan namluya sürtünmeden dolayı yüzüğün sarı rengini işliyor diye görüş vermişti Amerikalı atıcı arkadaşımız.

0.001 inches = 0.0254 millimetre bu arada. Yani milimetrenin %2,5'u gibi fark bahsettiğimiz. Ben .582 yi takarken bile zorlandım.

Konu ile ilgili olarak keşke bir video ve atış sonrası bir hedefte farklılığı size gösterebilseydim. İnternette arama yapmama rağmen konu ile ilgili olarak atış videosu veya görseli bulamadım.

Sayın Ortaç bu konuda eminim bizim merakımızı giderecek bir çalışma yapacaktır diye umarak kendisine gollük bir pas atmak isterim.

Saygılarımla
 
Alıntı

  


Bu Konudaki Mesajlar
Briley Barrel Bushing - derinoz - 04-07-2015, 11:32 AM
RE: Briley Barrel Bushing - ORTAÇ - 04-07-2015, 05:37 PM
RE: Briley Barrel Bushing - derinoz - 04-07-2015, 06:29 PM
RE: Briley Barrel Bushing - Sabri - 16-11-2016, 03:16 PM

Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi