Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamp ve Acil Durumlar için Elektrik İhtiyacı Çözümleri
Küçük boyutlardaki, çoğunluğu Çin malı olan güneş enerjisi ile çalışan cihazların fazla etkili olmadığını hem forum hem de etrafımdaki arkadaşların deneyimlerinden öğrendikten sonra doğru düzgün bir şey aramaya başlayıp Anker 21 w alıp bu arayışımı sonlandırdım.

Alalı fazla olmadı, iki kez deneme fırsatım oldu. Birinde 5000 mah pili olan bir tableti, % 90 oranda açık bir havada (yani gözle görünen bir bulut vs olmayıp gökte bir sis tabakası gibi bir durumdan bahsediyorum) 5,5 saate yakın bir zamanda sıfırdan % 100 doluluğa kadar şarj etti. Tamamen açık bir havada bu sürenin daha da kısalacağını tahmin ediyorum.

Farklı bir günde ise 3000 mah pili olan bir cep telefonunu, parçalı bulutlu bir havada 7 saate yakın bir sürede yine sıfırdan % 100 doluluğa kadar şarj etti.

Yani açık bir havada 1000 mah/saat gibi bir şarj süresinden bahsedebiliriz. Bu ayarda başka bir cihaz denemedim ancak bu haliyle epey tatmin edici bir sonuç verdi gibi görünüyor.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
sem, usame

Bu Konudaki Mesajlar
RE: Kamp ve Acil Durumlar için Elektrik İhtiyacı Çözümleri - Hakan_ - 04-07-2018, 09:23 AM

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi