Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 1 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sağlık Raporu Alacak Arkadaşların Dikkatine(İstanbul)
Sn. onurkursat,
Yivsiz av tüfeği için sağlık kurulu raporu uygulaması hiç bir zaman olmadı. Sizi yanlış yönlendirmiş ve fuzuli yormuşlar. Raporunuzu aile hekiminizden alıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Tek takım yivsiz av tüfeği satın alma belgesi evrakıyla iki veya daha fazla satın alma belgesi alabilirsiniz; ya da dediğiniz şekilde bir satın alma bir de devir işlemi yapabilirsiniz. Ben her seferinde tek takım evrakla müracaat edip iki belge alıyorum.

Alıntı

Aile hekimleri şu an itibariyle rapor veriyor ve bu rapor emniyette geçerli. Ancak yarın öbürgün bu sorumluluğun üzerlerinden kalkması için çalışıyorlar.
Burda keyfi demeyelim de, doktorun insiyatifine kalmış bir durum söz konusu. Yakın zamanda 5 arkadaşım aile hekimlerine yivsiz tüfek ruhsatı için başvurdu, 3ü aldı diğer ikisi ise doktorları tarafından devlet hastanesine sevk edildi.
Emniyette işlemleriniz sırasında, hem eski tüfeği işletip hem de yeni tüfek devrini gerçekleştirebilirsiniz.
Doktor raporu, vergi dairesinden tüfek harçları ve borcu yoktur kağıdı, 4 fotoğraf ve internetten çıkarabileceğiniz sabıka kaydı işlemler sırasında ihtiyaç duyacağınız belgelerdir.

Alıntı

(10-12-2014, 01:59 AM)Vefasiz demiş ki: Sn. onurkursat,
Yivsiz av tüfeği için sağlık kurulu raporu uygulaması hiç bir zaman olmadı. Sizi yanlış yönlendirmiş ve fuzuli yormuşlar. Raporunuzu aile hekiminizden alıp işlemi tamamlayabilirsiniz. Tek takım yivsiz av tüfeği satın alma belgesi evrakıyla iki veya daha fazla satın alma belgesi alabilirsiniz; ya da dediğiniz şekilde bir satın alma bir de devir işlemi yapabilirsiniz. Ben her seferinde tek takım evrakla müracaat edip iki belge alıyorum.

Sn.Vefasız,
3 ay önce müracaat ederken,tek dosya ile iki adet satın alma belgesi isteğime olumsuz yanıt verdiler. Herhalde ben soruyu doğru soramadım veya memur arkadaşın bilgi eksikliği idi.

Alıntı

Sn.Vefasız,

Mesajınıza cevap vermeye çalışıyorum ama sistemsel bir sorun var galiba.

Öncelikle cevapınız için teşekkür ederim. Gelişmeler sonucu buraya bilgilendirme yazımı yazacagım..

Alıntı

Herkese iyi akşamlar

Bu gün Eyüp devlet hastanesine rapor almak için gittim bütün branşları geçtim fakat psikaytrinin 560 soruluk testin sonucunda kendini iyi gösterme çabası içinde çıktı doktor haftaya başka bir psikoloğa gönderdi. Eğer burda psikaytri uygunsuz derse başka hastaneden rapor alabilirmiyim.

Eğer alamassın derseniz burdaki işlemim tamalanmadan başka hastaheneye baş vurabilirmiyim.

Saygılar.

Alıntı

Üniversite sınavında sorulmaz bu kadar soru..

Alıntı

560 lık sınava ben de girdim. Sosyoloji, Psikoloji ve sosyal psikoloji derslerinden öğrendiğim; rehberlik ve psikolojik rehberlik mezunu arkadaşlarımdan da sorarak öğrendiklerimle harmanlayarak şunları söyleyebilirim.

560 soruluk testte aynı soru 3 ila 5 defa biraz değiştirilmiş olarak karşınıza tekrar çıkıyor. Burada amaç tutarlılığınızı ölçmek.
Yalan söyleyin ama söylediğiniz yalanı unutmayın diye bir söz vardır. Yalanı söylemek kolay ama nasıl bir yalan söylediğinizi hatırlamak zordur. Test tutarlılığınızı ölçmek için aynı soruyu birkaç kez sorarak sizi doğru söylemediyseniz tekrar tekrar hatırlatmak zorunda bırakır. Siz benzer soruya ne cevap verdiğinizi geri dönüp bulamazsınız kalabalık yüzünden. O yüzden doğruları yazmak önemli.

Çeşitli psikolojik hastalıkların belirli semptomları belli sorular ile ölçülüyor, bu kadar soru içerisinde hangi soru hangisi bilemiyorsunuz. Lakin aslında bir rahatsızlığınız varsa bu testler doktora teşhis koyabilmek için çok yardımcı oluyor. Amaç silah ruhsatı almak olmasa ve içtenlikle cevap verseniz belki de hiç bilmediğiniz ve kolay tedavi edilebilecek bir rahatsızlıktan kurtulmak da olası.

Forumda daha rahat rapor veren hastaneler bildiriliyor oraları da denemenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla

Alıntı

Silah ruhsatı almak için dr.raporundan (şimdilik) muaf biriyim. İki sefer anjiyo olmuş kalbine iki stent takılmış biri olarak yaklaşık bir ay önce heyet raporu almam gerekti.
Hastalığım kardiyoloji branşı ile ilgili iken kardiyoloji polikliniğini sıra beklemek dahil 13-14 dakikada geçtim. Genel cerrahi polikliniğinden imza ve kaşe alabilmek için 3,5 saat bekledim. Rapor alacaklara Allahtan kolaylık ve sabır diliyorum. Sad

Alıntı

Bilgisi olanlardan ricam acaba "İşitme cihazı kullanmak" silah ruhsatı almaya mani bir durum oluşturur mu ?

Saygılar.

Alıntı

(04-01-2015, 10:19 PM)alpago demiş ki: Bilgisi olanlardan ricam acaba "İşitme cihazı kullanmak" silah ruhsatı almaya mani bir durum oluşturur mu ?

Saygılar.

Sn. alpago,

5 m'den fısıltıyı cihazsız duymanız gerekiyor. Ben her seferinde doktora soruyorum. Bana farklı doktorların söylediği bu. Doğrusu kesin budur diyemem ama.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi